Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Czesław Nowak: Czyja ma być Polska?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 08 września 2023 15:48

Rozmowa z Czesławem Nowakiem, prezesem stowarzyszenia "Godność", ze związkowcem, działaczem opozycji antykomunistycznej z jednym z ostatnich autorytetów Sierpnia 80.- Dlaczego warto zagłosować na PIS?
Czesław Nowak: Po karnawale Solidarności i stanie wojennym wyszedłem z dużym bagażem doświadczeń. Zaproponowano mi abym w 1989r kandydował do Sejmu z listy Komitetu Obywatelskiego z Gdyni. Pamiętam tamte wybory, pełne euforii i nadziei, że zwyciężymy. Sopot, Gdynia, Rumia i Kosakowo poparły mnie, dostałem ponad 92 tysiące głosów. Mieliśmy wielkie nadzieje, że przywrócimy Polsce demokracje i niepodległość. Kiedy w styczniu 1990 r. na zebraniu Solidarności w kinie Gedania zaapelowałem do Solidarności i Lecha Wałęsy o wywarcie presji na OKP o rozwiązanie Służby Bezpieczeństwa, rozwiązanie PZPR i odebranie jej majątku Lech Wałęsa przybiegł z ostatniego rzędu na sali i oświadczył, że Solidarność nie jest przygotowana do takiej walki. W kwietniu przystąpiłem do Porozumienia Centrum, które od 1994 roku nazywa się Prawo i Sprawiedliwość. W 1991 roku kandydowałem do Sejmu z porozumienia Centrum i uzyskałem mandat. Jako partia byliśmy atakowani nie tylko przez postkomunistów, ale także przez ROAD lewicującą frakcje OKP, PSL i inne mniejsze partyjki. Zobaczyliśmy naszych byłych kolegów w pełnej krasie kiedy ujawniono teczki agentów i akcję odwołania rządu Jana Olszewskiego. Jedno zdanie z wystąpienia Jana Olszewskiego do dziś brzmi w moich uszach "Czyja będzie Polska?" Oczywiście w głosowaniu broniliśmy premiera Jana Olszewskiego, ale było nas tylko 118. Od 1993 roku kiedy postkomuna i PSL przejęły władzę Polska miotała się od ściany do ściany. Naród przejrzał na oczy dopiero po aferalnych rządach Platformy Obywatelskiej i PSL i w wyborach w 2015 roku wybrał PIS, które zapowiedziało walkę z rozkradaniem majątku narodowego, walkę z bezrobociem, polepszenia warunków życia środowisk pracowniczych oraz najuboższych rodzin na polskiej wsi. W ciągu tych 8 lat rządu PIS życie w Polsce uległo znaczącej poprawie. Polska gospodarka rozwijała się w tych 8 latach w dużym tempie budowano drogi szybkiego ruchu, remontowano szlaki kolejowe i inne obiekty. Zbudowano Przekop Mierzei Wiślanej, tunel w Świnoujściu, uniezależniono nas od dostaw gazu i ropy z Rosji. W tych 8 latach opozycja robiła wszystko aby obalić ten Rząd. Do tej akcji Unia Europejska delegowała dwa lata temu Donalda Tuska. Dziś Polska Telewizja pokazuje w audycjach "Reset", która ujawnia haniebną postawę Donalda Tuska w stosunku do prezydenta Lecha Kaczyńskiego za co powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu.

alt


- Właśnie Donald Tusk mocno atakuje pomysł referendum, a nawet oficjalnie i publicznie go unieważnia. Czy ogłoszone referendum jest niepotrzebne, jakie ma znaczenie dla przyszłości naszego kraju?
- Widać jego służalczość Donalda Tuska wobec kanclerz Angeli Merkel i innych polityków niemieckich. To uzależnienie widać było od początków kariery Donalda Tuska. Wiadomo było za czyje pieniądze zakładano Kongres Liberałów na początku lat 90-tych. Dziś Donald Tusk miota się po polskiej scenie politycznej siejąc kłamstwa i nienawiść. Wcześniejsze rządy i nienawiść do Kaczyńskich dyskwalifikują go premiera do rządzenia Polską. Jako Prezes Stowarzyszenia Godność także w imieniu członków apeluję o udział w wyborach i głosowanie w referendum 4XNIE. Opozycja z Tuskiem na czele wzywa do bojkotu referendum wiedząc, że ich przegrana zablokuje ich rządy w tych 4 dziedzinach życia gospodarczego i politycznego.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież