Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Czesław Nowak: Czyja ma być Polska?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 08 września 2023 15:48

Rozmowa z Czesławem Nowakiem, prezesem stowarzyszenia "Godność", ze związkowcem, działaczem opozycji antykomunistycznej z jednym z ostatnich autorytetów Sierpnia 80.- Dlaczego warto zagłosować na PIS?
Czesław Nowak: Po karnawale Solidarności i stanie wojennym wyszedłem z dużym bagażem doświadczeń. Zaproponowano mi abym w 1989r kandydował do Sejmu z listy Komitetu Obywatelskiego z Gdyni. Pamiętam tamte wybory, pełne euforii i nadziei, że zwyciężymy. Sopot, Gdynia, Rumia i Kosakowo poparły mnie, dostałem ponad 92 tysiące głosów. Mieliśmy wielkie nadzieje, że przywrócimy Polsce demokracje i niepodległość. Kiedy w styczniu 1990 r. na zebraniu Solidarności w kinie Gedania zaapelowałem do Solidarności i Lecha Wałęsy o wywarcie presji na OKP o rozwiązanie Służby Bezpieczeństwa, rozwiązanie PZPR i odebranie jej majątku Lech Wałęsa przybiegł z ostatniego rzędu na sali i oświadczył, że Solidarność nie jest przygotowana do takiej walki. W kwietniu przystąpiłem do Porozumienia Centrum, które od 1994 roku nazywa się Prawo i Sprawiedliwość. W 1991 roku kandydowałem do Sejmu z porozumienia Centrum i uzyskałem mandat. Jako partia byliśmy atakowani nie tylko przez postkomunistów, ale także przez ROAD lewicującą frakcje OKP, PSL i inne mniejsze partyjki. Zobaczyliśmy naszych byłych kolegów w pełnej krasie kiedy ujawniono teczki agentów i akcję odwołania rządu Jana Olszewskiego. Jedno zdanie z wystąpienia Jana Olszewskiego do dziś brzmi w moich uszach "Czyja będzie Polska?" Oczywiście w głosowaniu broniliśmy premiera Jana Olszewskiego, ale było nas tylko 118. Od 1993 roku kiedy postkomuna i PSL przejęły władzę Polska miotała się od ściany do ściany. Naród przejrzał na oczy dopiero po aferalnych rządach Platformy Obywatelskiej i PSL i w wyborach w 2015 roku wybrał PIS, które zapowiedziało walkę z rozkradaniem majątku narodowego, walkę z bezrobociem, polepszenia warunków życia środowisk pracowniczych oraz najuboższych rodzin na polskiej wsi. W ciągu tych 8 lat rządu PIS życie w Polsce uległo znaczącej poprawie. Polska gospodarka rozwijała się w tych 8 latach w dużym tempie budowano drogi szybkiego ruchu, remontowano szlaki kolejowe i inne obiekty. Zbudowano Przekop Mierzei Wiślanej, tunel w Świnoujściu, uniezależniono nas od dostaw gazu i ropy z Rosji. W tych 8 latach opozycja robiła wszystko aby obalić ten Rząd. Do tej akcji Unia Europejska delegowała dwa lata temu Donalda Tuska. Dziś Polska Telewizja pokazuje w audycjach "Reset", która ujawnia haniebną postawę Donalda Tuska w stosunku do prezydenta Lecha Kaczyńskiego za co powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu.

alt


- Właśnie Donald Tusk mocno atakuje pomysł referendum, a nawet oficjalnie i publicznie go unieważnia. Czy ogłoszone referendum jest niepotrzebne, jakie ma znaczenie dla przyszłości naszego kraju?
- Widać jego służalczość Donalda Tuska wobec kanclerz Angeli Merkel i innych polityków niemieckich. To uzależnienie widać było od początków kariery Donalda Tuska. Wiadomo było za czyje pieniądze zakładano Kongres Liberałów na początku lat 90-tych. Dziś Donald Tusk miota się po polskiej scenie politycznej siejąc kłamstwa i nienawiść. Wcześniejsze rządy i nienawiść do Kaczyńskich dyskwalifikują go premiera do rządzenia Polską. Jako Prezes Stowarzyszenia Godność także w imieniu członków apeluję o udział w wyborach i głosowanie w referendum 4XNIE. Opozycja z Tuskiem na czele wzywa do bojkotu referendum wiedząc, że ich przegrana zablokuje ich rządy w tych 4 dziedzinach życia gospodarczego i politycznego.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież