Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc... Bardziej suwerenni... » Uroczystość otwarcia kanału żeglugowego na mierzei wiślanej miała niezwykle doniosły charakter. Obec... Upokorzona Gedania » Dalej mam wrażenie, że malowani działacze klubu, nic nie rozumieją z tragicznej historii Gedanii. Pr...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie Noworoczne z Biznesem i Oscarem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 17 stycznia 2014 21:26

Noworoczne spotkanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami biznesu odbyło się 16 stycznia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Parku skupiającym 200 firm i na powierzchni 40 tys. m kwadr. będącym siedzibą dla stu firm. Jedną z atrakcji spotkania była prezentacja oryginalnej filmowej Statuetki Oscara i możliwość zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia.


Na wstępie prezydent Gdańska podsumował miniony rok i poinformował o planach władz grodu nad Motławą na 2014 rok oraz o nowej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020.


altDo sukcesów prezydent Paweł Adamowicz zaliczył m.in. budowę centrum logistycznego tuż obok terminalu kontenerowego DCT, do którego zaczął cyklicznie zawijać największy na świecie statek towarowy łączący Chiny z Gdańskiem; otwarcie w porcie Północnym Gdańskiego Terminalu Masowego GBT przez spółkę belgijską grupy Sea-Invest, poszerzenie zakresu działalności Grupy Lotos o wielką chemię. Rok 2013, to również budowa i wynajem biurowców oraz budowa nowych hoteli, z których dwa powstały przy gdańskim lotnisku i wreszcie ruszyła budowa hotelu na Wyspie Spichrzów.


alt


Dwie bardzo ważne inwestycje komunalne, to Trasa Słowackiego i tramwajowa prowadząca z centrum Gdańska przez Siedlce i Chełm na Morenę, która połączy się z Pomorską Koleją Metropolitalną, a tym samym i z gdańskim lotniskiem.


Co do zapowiedzi inwestycyjnych na 2014 rok, to cieszy drugi etap rozbudowy terminalu kontenerowego DCT, budowa przystanku SKM i centrum handlowo-biurowego Śródmieście, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Trasy Sucharskiego, mostu kolejowego na Martwej Wiśle, przystanku SKM i centrum handlowego we Wrzeszczu. W tym roku zostaną oddane do użytku tak duże inwestycje kulturalne, jak w sierpniu Europejskie Centrum Solidarności, a we wrześniu Teatr Szekspirowski.


Prezydent Paweł Adamowicz podziękował przedstawicielom pomorskiego biznesu za współpracę oraz udział i włączanie się w projekty miejskie, społeczne i obywatelskie. Ma nadzieję, że znajdą się hojni, aby ratować dla potomnych dźwigi Stoczni Gdańskiej. Prosił o sygnały wskazujące co jeszcze trzeba zrobić w Gdańsku. W tym celu powołana została doradcza Rada Inwestorów, której głos zostanie uwzględniony przy zagospodarowaniu Targu Węglowego i budowie Młodego Miasta.


Prezydent zasygnalizował, że dobiega końca kadencja lat 2010-2014 i w listopadzie odbędą się wybory samorządowe.


altKomisarz unijny Janusz Lewandowski (na powyższym zdjęciu podczas wywiadu z red. Markiem Kańskim z TVG) życzył Gdańskowi i jego mieszkańcom lepszego 2014 roku twierdząc, że z pewnością będzie on na plus, bo już nie ma recesji. Planowany jest wzrost PKB dla Polski w wysokości 2,5 proc. Polska, w tym i gdańskie Pomorze musi zadbać o umiejętnie wykorzystanie przyznanych nam środków unijnych. W Brukseli, jako region spośród 266 w UE, jesteśmy dobrze postrzegani, potrafimy złożyć ambitne projekty i je terminowo zrealizować. Jako pierwsi zaczęliśmy też sięgać po środki zwrotne, typu Jessica. Obecnie są przyznane spore środki finansowe na programy, które mogą realizować  jedynie duże metropolie. I dlatego, w ocenie członka Komisji Europejskiej Janusza Lewandowskiego, Gdynia musi się dogadać z Gdańskiem, co do wspólnej metropolii. Szkoda bowiem, aby środki przepadły, bo jeśli Unia Europejska je daje, to przecież logika nakazuje, że trzeba je wykorzystać.


altOficjalna część spotkania zakończyła się prezentacją wytwórni filmowej BreakThru Films, która w przestronnych pomieszczeniach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizuje film pt. „Loving Vincent”. Tragiczną historię życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów Vincenta van Gogha, opowiedzianą poprzez jego znakomite dzieła.


W części nieoficjalnej noworocznego spotkania dla ludzi biznesu swego rodzaju atrakcją była też prezentacja oryginalnej statuetki Oscara, którą w 2008 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała animacji „Piotruś i wilk”. Nagrodzony obraz był wspólną produkcją łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiej firmy BreakThru Films.


altZe statuetką Oscara, istotnie sporo ważącą jak na swoje niewielkie rozmiary, wielu gości robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Na pamiątkę uwiecznili się z nią wszyscy przedstawiciele Zarządu Miasta Gdańska, a także ludzie biznesu, w tym zdobywca tytułu biznesmena roku Tomasz Balcerowski, prezes zarządu firmy budowlanej EKOINBUD (na powyższym zdjęciu).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież