5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie Noworoczne z Biznesem i Oscarem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 17 stycznia 2014 21:26

Noworoczne spotkanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami biznesu odbyło się 16 stycznia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Parku skupiającym 200 firm i na powierzchni 40 tys. m kwadr. będącym siedzibą dla stu firm. Jedną z atrakcji spotkania była prezentacja oryginalnej filmowej Statuetki Oscara i możliwość zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia.


Na wstępie prezydent Gdańska podsumował miniony rok i poinformował o planach władz grodu nad Motławą na 2014 rok oraz o nowej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020.


altDo sukcesów prezydent Paweł Adamowicz zaliczył m.in. budowę centrum logistycznego tuż obok terminalu kontenerowego DCT, do którego zaczął cyklicznie zawijać największy na świecie statek towarowy łączący Chiny z Gdańskiem; otwarcie w porcie Północnym Gdańskiego Terminalu Masowego GBT przez spółkę belgijską grupy Sea-Invest, poszerzenie zakresu działalności Grupy Lotos o wielką chemię. Rok 2013, to również budowa i wynajem biurowców oraz budowa nowych hoteli, z których dwa powstały przy gdańskim lotnisku i wreszcie ruszyła budowa hotelu na Wyspie Spichrzów.


alt


Dwie bardzo ważne inwestycje komunalne, to Trasa Słowackiego i tramwajowa prowadząca z centrum Gdańska przez Siedlce i Chełm na Morenę, która połączy się z Pomorską Koleją Metropolitalną, a tym samym i z gdańskim lotniskiem.


Co do zapowiedzi inwestycyjnych na 2014 rok, to cieszy drugi etap rozbudowy terminalu kontenerowego DCT, budowa przystanku SKM i centrum handlowo-biurowego Śródmieście, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Trasy Sucharskiego, mostu kolejowego na Martwej Wiśle, przystanku SKM i centrum handlowego we Wrzeszczu. W tym roku zostaną oddane do użytku tak duże inwestycje kulturalne, jak w sierpniu Europejskie Centrum Solidarności, a we wrześniu Teatr Szekspirowski.


Prezydent Paweł Adamowicz podziękował przedstawicielom pomorskiego biznesu za współpracę oraz udział i włączanie się w projekty miejskie, społeczne i obywatelskie. Ma nadzieję, że znajdą się hojni, aby ratować dla potomnych dźwigi Stoczni Gdańskiej. Prosił o sygnały wskazujące co jeszcze trzeba zrobić w Gdańsku. W tym celu powołana została doradcza Rada Inwestorów, której głos zostanie uwzględniony przy zagospodarowaniu Targu Węglowego i budowie Młodego Miasta.


Prezydent zasygnalizował, że dobiega końca kadencja lat 2010-2014 i w listopadzie odbędą się wybory samorządowe.


altKomisarz unijny Janusz Lewandowski (na powyższym zdjęciu podczas wywiadu z red. Markiem Kańskim z TVG) życzył Gdańskowi i jego mieszkańcom lepszego 2014 roku twierdząc, że z pewnością będzie on na plus, bo już nie ma recesji. Planowany jest wzrost PKB dla Polski w wysokości 2,5 proc. Polska, w tym i gdańskie Pomorze musi zadbać o umiejętnie wykorzystanie przyznanych nam środków unijnych. W Brukseli, jako region spośród 266 w UE, jesteśmy dobrze postrzegani, potrafimy złożyć ambitne projekty i je terminowo zrealizować. Jako pierwsi zaczęliśmy też sięgać po środki zwrotne, typu Jessica. Obecnie są przyznane spore środki finansowe na programy, które mogą realizować  jedynie duże metropolie. I dlatego, w ocenie członka Komisji Europejskiej Janusza Lewandowskiego, Gdynia musi się dogadać z Gdańskiem, co do wspólnej metropolii. Szkoda bowiem, aby środki przepadły, bo jeśli Unia Europejska je daje, to przecież logika nakazuje, że trzeba je wykorzystać.


altOficjalna część spotkania zakończyła się prezentacją wytwórni filmowej BreakThru Films, która w przestronnych pomieszczeniach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizuje film pt. „Loving Vincent”. Tragiczną historię życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów Vincenta van Gogha, opowiedzianą poprzez jego znakomite dzieła.


W części nieoficjalnej noworocznego spotkania dla ludzi biznesu swego rodzaju atrakcją była też prezentacja oryginalnej statuetki Oscara, którą w 2008 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała animacji „Piotruś i wilk”. Nagrodzony obraz był wspólną produkcją łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiej firmy BreakThru Films.


altZe statuetką Oscara, istotnie sporo ważącą jak na swoje niewielkie rozmiary, wielu gości robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Na pamiątkę uwiecznili się z nią wszyscy przedstawiciele Zarządu Miasta Gdańska, a także ludzie biznesu, w tym zdobywca tytułu biznesmena roku Tomasz Balcerowski, prezes zarządu firmy budowlanej EKOINBUD (na powyższym zdjęciu).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież