Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
środa, 04 maja 2022 18:31
Dobry rok Struka, majętność Bonny, rekord Byczkowskiego - portfele władzy 2021
Politycy KO i PSL, tworzący zarząd województwa pomorskiego

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
sobota, 07 maja 2022 20:46
Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże LIVE 47:43
W niedzielę o godz. 14.00 w Landshut rozpocznie się mecz Trans MF
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
sobota, 14 maja 2022 21:24
Lechia zapewniła sobie europejskie puchary
W ostatnim meczu w sezonie 2021/2022 przed swoją publicznością

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
poniedziałek, 09 maja 2022 14:41
Gdańskie wątki  restytucji obrazów „Łukaszowców”
W końcu po 83 latach nastąpi niebawem powrót do Polski obrazów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie Noworoczne z Biznesem i Oscarem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 17 stycznia 2014 21:26

Noworoczne spotkanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami biznesu odbyło się 16 stycznia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Parku skupiającym 200 firm i na powierzchni 40 tys. m kwadr. będącym siedzibą dla stu firm. Jedną z atrakcji spotkania była prezentacja oryginalnej filmowej Statuetki Oscara i możliwość zrobienia sobie z nią pamiątkowego zdjęcia.


Na wstępie prezydent Gdańska podsumował miniony rok i poinformował o planach władz grodu nad Motławą na 2014 rok oraz o nowej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020.


altDo sukcesów prezydent Paweł Adamowicz zaliczył m.in. budowę centrum logistycznego tuż obok terminalu kontenerowego DCT, do którego zaczął cyklicznie zawijać największy na świecie statek towarowy łączący Chiny z Gdańskiem; otwarcie w porcie Północnym Gdańskiego Terminalu Masowego GBT przez spółkę belgijską grupy Sea-Invest, poszerzenie zakresu działalności Grupy Lotos o wielką chemię. Rok 2013, to również budowa i wynajem biurowców oraz budowa nowych hoteli, z których dwa powstały przy gdańskim lotnisku i wreszcie ruszyła budowa hotelu na Wyspie Spichrzów.


alt


Dwie bardzo ważne inwestycje komunalne, to Trasa Słowackiego i tramwajowa prowadząca z centrum Gdańska przez Siedlce i Chełm na Morenę, która połączy się z Pomorską Koleją Metropolitalną, a tym samym i z gdańskim lotniskiem.


Co do zapowiedzi inwestycyjnych na 2014 rok, to cieszy drugi etap rozbudowy terminalu kontenerowego DCT, budowa przystanku SKM i centrum handlowo-biurowego Śródmieście, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, Trasy Sucharskiego, mostu kolejowego na Martwej Wiśle, przystanku SKM i centrum handlowego we Wrzeszczu. W tym roku zostaną oddane do użytku tak duże inwestycje kulturalne, jak w sierpniu Europejskie Centrum Solidarności, a we wrześniu Teatr Szekspirowski.


Prezydent Paweł Adamowicz podziękował przedstawicielom pomorskiego biznesu za współpracę oraz udział i włączanie się w projekty miejskie, społeczne i obywatelskie. Ma nadzieję, że znajdą się hojni, aby ratować dla potomnych dźwigi Stoczni Gdańskiej. Prosił o sygnały wskazujące co jeszcze trzeba zrobić w Gdańsku. W tym celu powołana została doradcza Rada Inwestorów, której głos zostanie uwzględniony przy zagospodarowaniu Targu Węglowego i budowie Młodego Miasta.


Prezydent zasygnalizował, że dobiega końca kadencja lat 2010-2014 i w listopadzie odbędą się wybory samorządowe.


altKomisarz unijny Janusz Lewandowski (na powyższym zdjęciu podczas wywiadu z red. Markiem Kańskim z TVG) życzył Gdańskowi i jego mieszkańcom lepszego 2014 roku twierdząc, że z pewnością będzie on na plus, bo już nie ma recesji. Planowany jest wzrost PKB dla Polski w wysokości 2,5 proc. Polska, w tym i gdańskie Pomorze musi zadbać o umiejętnie wykorzystanie przyznanych nam środków unijnych. W Brukseli, jako region spośród 266 w UE, jesteśmy dobrze postrzegani, potrafimy złożyć ambitne projekty i je terminowo zrealizować. Jako pierwsi zaczęliśmy też sięgać po środki zwrotne, typu Jessica. Obecnie są przyznane spore środki finansowe na programy, które mogą realizować  jedynie duże metropolie. I dlatego, w ocenie członka Komisji Europejskiej Janusza Lewandowskiego, Gdynia musi się dogadać z Gdańskiem, co do wspólnej metropolii. Szkoda bowiem, aby środki przepadły, bo jeśli Unia Europejska je daje, to przecież logika nakazuje, że trzeba je wykorzystać.


altOficjalna część spotkania zakończyła się prezentacją wytwórni filmowej BreakThru Films, która w przestronnych pomieszczeniach Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego realizuje film pt. „Loving Vincent”. Tragiczną historię życia i śmierci jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów Vincenta van Gogha, opowiedzianą poprzez jego znakomite dzieła.


W części nieoficjalnej noworocznego spotkania dla ludzi biznesu swego rodzaju atrakcją była też prezentacja oryginalnej statuetki Oscara, którą w 2008 roku Amerykańska Akademia Filmowa przyznała animacji „Piotruś i wilk”. Nagrodzony obraz był wspólną produkcją łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiej firmy BreakThru Films.


altZe statuetką Oscara, istotnie sporo ważącą jak na swoje niewielkie rozmiary, wielu gości robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Na pamiątkę uwiecznili się z nią wszyscy przedstawiciele Zarządu Miasta Gdańska, a także ludzie biznesu, w tym zdobywca tytułu biznesmena roku Tomasz Balcerowski, prezes zarządu firmy budowlanej EKOINBUD (na powyższym zdjęciu).

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież