Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Śnieg: PO i PSL zapłacą za arogancję

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
piątek, 27 czerwca 2014 13:57

z Jerzym Śniegiem, przewodniczącym Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD rozmawia Artur S. Górski


- Majowe wybory do europarlamentu pokazały, że Sojusz może liczyć na tzw. twardy elektorat. Nie daje to wyborczego sukcesu…
Jerzy Śnieg: I dlatego musimy wyjść do ludzi.  Mamy pokazać, że lewica jest potrzebna, że potrafimy z ludźmi rozmawiać, że nie zamykamy się tylko w naszej grupie. Proszę zauważyć, że w okręgu słupskim utrzymaliśmy stan posiadania, a w gdańskim to poparcie wyborców w porównaniu z 2009 r. wzrosło o procent. Zatrzymaliśmy spadek poparcia.


- Nie jest to chyba szczyt marzeń liczącego się ugrupowania?  
Jerzy Śnieg: Absolutnie nie. To punkt wyjścia i audyt stanu posiadania. Nie zamierzamy oszukiwać samych siebie.  Plan minimum to kilkunastoprocentowe poparcie, czyli co najmniej 12, a może i 15 procent oddanych na nasze listy głosów w wyborach samorządowych. Są powiaty w których listy lewicy mają lepsze rezultaty, ale mi się marzy taka praca, by dwucyfrowy wynik był dla SLD w Gdańsku, w Słupsku, w województwie, w wyborach do Sejmiku.


- Jakaś recepta na sukces oprócz wychodzenia do ludzi? Jesteście bardziej otwarci na ludzi młodych i na inne środowiska?
Jerzy Śnieg: Jestem zwolennikiem współpracy z każdym, komu bliskie są sprawy społeczne. Nie pytam skąd przychodzi. Ważne dokąd mamy zmierzać. Bo sytuacja jest dramatyczna. Co szósty pracujący żyje w ubóstwie. Dwa i pół miliona  na rejestrowanym bezrobociu. Kolejne trzy miliony młodych na emigracji lub pakuje walizki.


alt


- Czas w polityce na ludzi młodych?
Jerzy Śnieg: Dobre efekty daje połączenie doświadczenia i młodości. Sama młodość nie wystarczy. Poza tym współpracujemy z ponad trzydziestoma podmiotami w gminach, w powiatach. Apeluję więc by stawiać na lokalnych liderów, na liderki. Na ludzi mających mir w terenie. Z takimi trzeba rozmawiać, przekonywać…


- Rozmawiać, ale czy w lokalach gastronomicznych, jak te najważniejsze osoby w państwie, dzielące to państwo jak własny folwark i jeszcze dające się nagrać?
Jerzy Śnieg: No wie pan, my takich rozmów nie prowadzimy. Nie ten poziom (śmiech). Bo poziom ich języka był fatalny. Ale mniejsza o wulgarny język. Nie jest też najważniejsze kto nagrywał, ale to o czym oni mówili. To nie przyschnie i wróci. Tusk stawia na zobojętnienie, ale po wakacjach temat wróci. Po jednych dramatycznych nagraniach pojawią się kolejne. Ludzie dowiadują się co naprawdę myślą ci, którzy rządzą. I jest to wiedza szokująca.


- Tusk zapłaci za skandal, jak SLD zapłacił za to, że Rywin przyszedł do Michnika?

Jerzy Śnieg: W tamten skandal na tle propozycji korupcyjnej Sojusz został wmontowany. Wmówiono go nam. To nie była nasza inicjatywa, nie my wysyłaliśmy Rywina do redakcji. Poza tym jest sprawa tematów i skali. Teraz odbyła się manipulacja państwem, targi. W takim razie w 2002 roku  Leszek Miller nie musiał powoływać komisji śledczej. Mógł powiedzieć, tak jak teraz Tusk, że nic się nie stało, że badamy sprawę, że wyjaśniamy. Aż sprawa by przycichła. Jednak premier Miller zachował się po męsku i nie wołał „Polacy nic się nie stało!”. Partie u władzy, PO i PSL, zapłacą za arogancję już w wyborach samorządowych. 

fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież