W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stocznia Remontowa Nauta na Balt Military Expo 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 czerwca 2014 18:40

Na odbywających się w Gdańsku, a organizowanych od 1998 roku co dwa lata, XIII Bałtyckich Targach Militarnych BALT MILITARY EXPO 2014, po raz pierwszy prezentuje się stoczniowa grupa MARS Shipyards&Offshore. Na jednym wspólnym stoisku i pod wspólnym szyldem wystawia się m.in. gdyńska stocznia Nauta.


Oprócz produkcji cywilnej, realizuje ona też usługi w zakresie naprawy, modyfikacji oraz budowy okrętów wojennych dla Marynarki Wojennej RP, jak i armatorów zagranicznych, w tym szeregu prac na okrętach podwodnych. Zdobyte doświadczenia w remontach okrętów jak w bardziej skomplikowanym przedłużaniu kadłubów statków oraz stosunkowo niskie koszty pracy, a także certyfikowana jakość wykonywania i zarządzania wielu prac sprawiają, że Stocznia Nauta jest idealnym miejscem dla napraw okrętów wojennych innych państw NATO.


alt


W ostatnim okresie niemal jednocześnie aż trzech armatorów, dwóch zagranicznych z Danii i Rosji oraz z PŻM zleciło wykonanie remontów po dwie swoje pływające jednostki. Z zadania tego stocznia wywiązała się znakomicie.  Od dwóch lat po okresie przerwy wznowiono przedłużanie statków rybackich, a także  przedłużono statek badawczy Havilla.


Dysponując czterema dokami pływającymi i dwiema pochylniami oraz dwoma suchymi dokami po Stoczni Gdynia przy ul. Czechosłowackiej, Nauta jest obecnie w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane remonty różnego typu pływających jednostek.


Istotnym i ważnym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie w maju 2013 roku budowy jednej z najnowocześniejszych technicznie pływających jednostek naukowo badawczego katamaranu dla potrzeb Uniwersytetu Gdańskiego. Katamaran o wymiarach 40 m długości i 14 m szerokości z przeznaczeniem dla 20-osobowej załogi, będzie wykorzystywany do interdyscyplinarnych badań środowiska i przyrody Morza bałtyckiego. Zakończenie jego budowy planowane jest na 2014 rok. Równolegle jest tez budowany jednokadłubowy statek naukowo badawczy dla uniwersyteckiej uczelni w szwedzkim Goeteborgu.


altGdyńska Nauta w ramach modernizacji floty polskiej Marynarki Wojennej dla niej wybuduje cztery okręty podwodne typu Orkan. Dlatego na targach Balt Military Expo 2014, odbywających się w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku Letnicy, stoisko stoczniowej grupy MARS Shipyards&Offshore jest często odwiedzane przez zwiedzających, co uwidacznia powyższe zdjęcie.


Przez ponad 85 lat działalności Stocznia Remontowa Nauta zaprojektowała i wyprodukowała ponad 500 statków. Ze szczególnym uwzględnieniem takich jednostek jak:
- statki offshore i badawcze
- statki specjalne - pożarnicze i ratunkowe
- holowniki i barki
- lodołamacze, pogłębiarki
- trawlery

Oprócz budowy kompletnych jednostek wykonuje również:
- stalowe kadłuby, stalowe bloki kadłuba, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe
- aluminiowe kadłuby, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe


altGoszcząc na stoisku Nauty dowiedzieliśmy się, że niedawno stocznia została wyróżniona nagrodą Orła Pomorskiego Innowacyjności 2014, przyznaną w gdańskim Dworze Artusa przez Magazyn Pomorski (zdjęcie powyżej).


Istotna jest jeszcze jedna informacja, że w najbliższą sobotę, 28 czerwca w godzinach 10-14 dyrekcja stoczni zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny festyn "Dzień Otwartej Stoczni", który odbędzie się na terenach przy ul. Czechosłowackiej 31. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs o tematyce stoczniowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzanie stoczni, napoje chłodzące i poczęstunek.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież