Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stocznia Remontowa Nauta na Balt Military Expo 2014

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 25 czerwca 2014 18:40

Na odbywających się w Gdańsku, a organizowanych od 1998 roku co dwa lata, XIII Bałtyckich Targach Militarnych BALT MILITARY EXPO 2014, po raz pierwszy prezentuje się stoczniowa grupa MARS Shipyards&Offshore. Na jednym wspólnym stoisku i pod wspólnym szyldem wystawia się m.in. gdyńska stocznia Nauta.


Oprócz produkcji cywilnej, realizuje ona też usługi w zakresie naprawy, modyfikacji oraz budowy okrętów wojennych dla Marynarki Wojennej RP, jak i armatorów zagranicznych, w tym szeregu prac na okrętach podwodnych. Zdobyte doświadczenia w remontach okrętów jak w bardziej skomplikowanym przedłużaniu kadłubów statków oraz stosunkowo niskie koszty pracy, a także certyfikowana jakość wykonywania i zarządzania wielu prac sprawiają, że Stocznia Nauta jest idealnym miejscem dla napraw okrętów wojennych innych państw NATO.


alt


W ostatnim okresie niemal jednocześnie aż trzech armatorów, dwóch zagranicznych z Danii i Rosji oraz z PŻM zleciło wykonanie remontów po dwie swoje pływające jednostki. Z zadania tego stocznia wywiązała się znakomicie.  Od dwóch lat po okresie przerwy wznowiono przedłużanie statków rybackich, a także  przedłużono statek badawczy Havilla.


Dysponując czterema dokami pływającymi i dwiema pochylniami oraz dwoma suchymi dokami po Stoczni Gdynia przy ul. Czechosłowackiej, Nauta jest obecnie w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane remonty różnego typu pływających jednostek.


Istotnym i ważnym przedsięwzięciem jest rozpoczęcie w maju 2013 roku budowy jednej z najnowocześniejszych technicznie pływających jednostek naukowo badawczego katamaranu dla potrzeb Uniwersytetu Gdańskiego. Katamaran o wymiarach 40 m długości i 14 m szerokości z przeznaczeniem dla 20-osobowej załogi, będzie wykorzystywany do interdyscyplinarnych badań środowiska i przyrody Morza bałtyckiego. Zakończenie jego budowy planowane jest na 2014 rok. Równolegle jest tez budowany jednokadłubowy statek naukowo badawczy dla uniwersyteckiej uczelni w szwedzkim Goeteborgu.


altGdyńska Nauta w ramach modernizacji floty polskiej Marynarki Wojennej dla niej wybuduje cztery okręty podwodne typu Orkan. Dlatego na targach Balt Military Expo 2014, odbywających się w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku Letnicy, stoisko stoczniowej grupy MARS Shipyards&Offshore jest często odwiedzane przez zwiedzających, co uwidacznia powyższe zdjęcie.


Przez ponad 85 lat działalności Stocznia Remontowa Nauta zaprojektowała i wyprodukowała ponad 500 statków. Ze szczególnym uwzględnieniem takich jednostek jak:
- statki offshore i badawcze
- statki specjalne - pożarnicze i ratunkowe
- holowniki i barki
- lodołamacze, pogłębiarki
- trawlery

Oprócz budowy kompletnych jednostek wykonuje również:
- stalowe kadłuby, stalowe bloki kadłuba, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe
- aluminiowe kadłuby, nadbudówki i inne konstrukcje okrętowe


altGoszcząc na stoisku Nauty dowiedzieliśmy się, że niedawno stocznia została wyróżniona nagrodą Orła Pomorskiego Innowacyjności 2014, przyznaną w gdańskim Dworze Artusa przez Magazyn Pomorski (zdjęcie powyżej).


Istotna jest jeszcze jedna informacja, że w najbliższą sobotę, 28 czerwca w godzinach 10-14 dyrekcja stoczni zaprasza wszystkich chętnych na rodzinny festyn "Dzień Otwartej Stoczni", który odbędzie się na terenach przy ul. Czechosłowackiej 31. W programie gry, zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs o tematyce stoczniowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzanie stoczni, napoje chłodzące i poczęstunek.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież