Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
wtorek, 09 sierpnia 2022 16:21
Rasmus Jensen zostaje w Zdunek Wybrzeżu na sezon 2023
Rasmus Jensen pozostanie zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk na
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD apeluje...

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:21

- Nie godzimy się na to żeby kilka pokoleń Polaków zostało potraktowanych w sposób nieuczciwy tylko dlatego, że wcześniej się urodzili i że ich okres aktywności zawodowej w jakiejś części przypadał na okres PRL - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w nawiązaniu do uchwały Zarządu Krajowego SLD sprzeciwiającej się obniżkom emerytur funkcjonariuszom służb mundurowych przed 1989 rokiem. Andrzej Różański przedstawił apel SLD o przeprowadzenie przedterminowych wyborów oraz zapowiedział Pomorski Kongres Lewicy.- Obserwujemy zjawisko bardzo niebezpieczne w Polsce. Polska płonie - powiedziała prof. Joanna Senyszyn, członek Rady Krajowej SLD. - Polska właściwie podzieliła się na dwie części za sprawą Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u. Te dwie części Polaków nie mogą się ze sobą porozumieć. My bronimy demokracji, partie opozycyjne, zarówno parlamentarne i nieparlamentarne. Uważamy, że to co się dzieje w Polsce jest niedopuszczalne.
Polacy są dzieleni w różnych sprawach. PiS zmienić historię Polski, chce całkowicie wykreślić z historii kilkadziesiąt lat PRL-u. Chce mścić się na ludziach, którzy wtedy żyli, wtedy pracowali. Ta zemsta na razie dotyczy pracowników służb, którzy już raz mieli obniżone emerytury. Jest wprowadzana odpowiedzialność zbiorowa. My się temu zdecydowanie sprzeciwiamy.Dlatego jest uchwała Zarządu Krajowego SLD zatytułowana "Ręce precz od generała".


alt


SLD wystąpiło do partii opozycyjnych z apelem w rozpoczęcie wspólnej akcji zbierania podpisów pod przeprowadzenie przedterminowych wyborów.
- Zarząd Krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej 17 grudnia podjął uchwałę z apelem o podjęcie wszelkich starań, gromadzenie się całej opozycji w sprawie przygotowania wniosku o przeprowadzenie przedterminowych wyborów - powiedział Andrzej Różański, wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - W ocenie kierownictwa SLD poziom napięcia politycznego i podziały jakie mają miejsce wymknęły się spod kontroli rządzących czyli Prawa i Sprawiedliwości. To powoduje coraz większą eskalację społecznych emocji, niebezpieczną dla funkcjonowania państwa demokratycznego. Skoro Prawo i Sprawiedliwość powołuje się przy każdym działaniu jakie podejmuje, ocenianym przez opozycję i obywateli jako niezgodne z Konstytucją  i niedemokratyczne, na mandat demokratycznych wyborów oczekujemy jako opozycja, w tej chwili pozaparlamentarna, ale także przy udziale parlamentarnej, iż rządzący pod presją obywateli zgodzą się na przedterminowe wybory. Bo skoro mandat wyborczy ma być legitymacją wszechwładzy i monopolu tej władzy to warto to rządzący powinni poddać się tej weryfikacji.
Andrzej Różański zapowiedział również organizację Pomorskiego Kongresu Lewicy. - Przygotowujemy się w ten sposób do gromadzenia czy też zachęcenia partii, które mienią się być lewicowymi do przygotowania lewicowego frontu podczas najbliższej konfrontacji wyborczej, a będą to wybory samorządowe - powiedział wiceprzewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD. - Naszą intencją poprzez zwołanie tego Pomorskiego Kongresu jest przedyskutowanie z wszystkimi siłami lewicy na Pomorzu jak lewica pomorska chce zachęcić mieszkańców Pomorza żeby wsparli program lewicy. Ten program jesteśmy w stanie przygotować dyskutując z wszystkimi ludźmi i partiami.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież