Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio od kuchni czyli dzień otwarty Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 grudnia 2016 17:22

Jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i miejsce ich pracy, jak wyglądają osoby, których głosy słyszymy słuchając radia. O tym mogli się przekonać w czwartek 29 grudnia goście, którzy odwiedzili Radio Gdańsk podczas dnia otwartego rozgłośni.Dzień otwarty organizujemy w Radiu Gdańsk co roku - powiedział Artur Kiełbasiński, szef redakcji informacji Radia Gdańsk. - Ma on dwa aspekty. Po pierwsze pokazujemy słuchaczom rozgłośnię. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze studia nagraniowe. Słuchacze mogą przeczytać informacje, które są w serwisach, posłuchać własnego głosu. Zawsze zdumienie budzi "jak mój głos brzmi po radiowemu". To zawsze jest bardzo dużo dobrej zabawy. Jednocześnie jest to sytuacja, i to jest chyba największa wartość, gdy nasi słuchacze spotykają się z autorami audycji, których najbardziej lubią słuchać. Na spotkaniu z Agnieszką Kępką, prowadzącą program o zwierzętach, była wypełniona cała sala koncertowa. Ludzie słuchali, zadawali pytania. Była bardzo żywa interakcja. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Katarzyną Bellingham, prowadzącą program o ogrodach. Odwiedzających interesowały również dużo poważniejsze sprawy. Swoją godzinę miał Piotr Szubarczyk, pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który w swojej audycji puszcza archiwalne taśmy z zasobów INP-u, które są omawiane i analizowane. Okazuje się, że coś co jest misją radia publicznego - pokazywanie historii, też jest bardzo atrakcyjne dla słuchaczy. Odwiedzający mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o pracy dziennikarzy radiowych. Jest to również okazja do skonfrontowania głosów z twarzą. Gdy przechodziłem z jedną z grup przez newsroom i przedstawiałem na przykład Roberta Silskiego, jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych głosów, który właśnie szykował informacje, to aż poszedł taki pomruk "O to pan! Jak pan wygląda sympatycznie". Bardzo się cieszymy z tak licznie odwiedzających nas gości. Jest pełen przekrój wiekowy. Od uczniów, są chyba nawet przedszkolaki, po osoby starsze. Wszyscy ciekawi, uśmiechnięci. To dla nas bardzo pozytywne, bardzo sympatyczne przeżycie, ale mam wrażenie, że dla słuchaczy również.


altalt


W trakcie odwiedzin goście Radia Gdańsk mieli okazję m.in. dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie serwisu informacyjnego, zobaczyć studio z którego nadawany jest program. Była również okazja do sprawdzenia się w roli dziennikarza - odczytanie informacji z serwisu, a następnie odsłuchania jej nagrania i przekonanie się jak brzmi nasz głos na antenie.


altalt


- Nie jestem w Radiu Gdańsk pierwszy raz, ale każda wizyta to odkrywanie czegoś nowego - powiedziała Ewa Nehring. - W tym roku przede wszystkim chciałam być na audycji pani Kępki, ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt. Chciałam jeszcze raz zobaczyć jak pracuje się w radiu, jak to wygląda. Jak zwykle jest bardzo zadowolona z odwiedzin.


Dzień otwarty Radia Gdańsk, w trakcie którego rozgłośnię odwiedziło kilkuset gości, zakończył koncert Krystyny Stańko.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież