Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio od kuchni czyli dzień otwarty Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 29 grudnia 2016 17:22

Jak wygląda praca dziennikarzy radiowych i miejsce ich pracy, jak wyglądają osoby, których głosy słyszymy słuchając radia. O tym mogli się przekonać w czwartek 29 grudnia goście, którzy odwiedzili Radio Gdańsk podczas dnia otwartego rozgłośni.Dzień otwarty organizujemy w Radiu Gdańsk co roku - powiedział Artur Kiełbasiński, szef redakcji informacji Radia Gdańsk. - Ma on dwa aspekty. Po pierwsze pokazujemy słuchaczom rozgłośnię. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze studia nagraniowe. Słuchacze mogą przeczytać informacje, które są w serwisach, posłuchać własnego głosu. Zawsze zdumienie budzi "jak mój głos brzmi po radiowemu". To zawsze jest bardzo dużo dobrej zabawy. Jednocześnie jest to sytuacja, i to jest chyba największa wartość, gdy nasi słuchacze spotykają się z autorami audycji, których najbardziej lubią słuchać. Na spotkaniu z Agnieszką Kępką, prowadzącą program o zwierzętach, była wypełniona cała sala koncertowa. Ludzie słuchali, zadawali pytania. Była bardzo żywa interakcja. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Katarzyną Bellingham, prowadzącą program o ogrodach. Odwiedzających interesowały również dużo poważniejsze sprawy. Swoją godzinę miał Piotr Szubarczyk, pracownik gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, który w swojej audycji puszcza archiwalne taśmy z zasobów INP-u, które są omawiane i analizowane. Okazuje się, że coś co jest misją radia publicznego - pokazywanie historii, też jest bardzo atrakcyjne dla słuchaczy. Odwiedzający mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o pracy dziennikarzy radiowych. Jest to również okazja do skonfrontowania głosów z twarzą. Gdy przechodziłem z jedną z grup przez newsroom i przedstawiałem na przykład Roberta Silskiego, jeden z naszych najbardziej rozpoznawalnych głosów, który właśnie szykował informacje, to aż poszedł taki pomruk "O to pan! Jak pan wygląda sympatycznie". Bardzo się cieszymy z tak licznie odwiedzających nas gości. Jest pełen przekrój wiekowy. Od uczniów, są chyba nawet przedszkolaki, po osoby starsze. Wszyscy ciekawi, uśmiechnięci. To dla nas bardzo pozytywne, bardzo sympatyczne przeżycie, ale mam wrażenie, że dla słuchaczy również.


altalt


W trakcie odwiedzin goście Radia Gdańsk mieli okazję m.in. dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie serwisu informacyjnego, zobaczyć studio z którego nadawany jest program. Była również okazja do sprawdzenia się w roli dziennikarza - odczytanie informacji z serwisu, a następnie odsłuchania jej nagrania i przekonanie się jak brzmi nasz głos na antenie.


altalt


- Nie jestem w Radiu Gdańsk pierwszy raz, ale każda wizyta to odkrywanie czegoś nowego - powiedziała Ewa Nehring. - W tym roku przede wszystkim chciałam być na audycji pani Kępki, ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt. Chciałam jeszcze raz zobaczyć jak pracuje się w radiu, jak to wygląda. Jak zwykle jest bardzo zadowolona z odwiedzin.


Dzień otwarty Radia Gdańsk, w trakcie którego rozgłośnię odwiedziło kilkuset gości, zakończył koncert Krystyny Stańko.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież