Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa SA w górę na giełdzie

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 grudnia 2016 16:27

Aktywna komunikacja z inwestorami umożliwiła wyjście z 1,5-rocznego okresu spadku cen akcji Energa SA. Proces ten wyhamował w czerwcu-lipcu, a po publikacji nowej strategii Grupy Energa na lata 2016-2025 w połowie listopada, kurs akcji odbił i rozpoczął ruch w górę. Dzięki temu cena akcji powróciła na poziom powyżej 9 zł i jest coraz bardziej perspektywiczna.Relacje inwestorskie
Dobra jakość komunikacji znalazła swoje potwierdzenie w rekomendacjach domów maklerskich. W wydanych od połowy br. ośmiu rekomendacjach aż 5 sugeruje zakup akcji Energa SA, 2 są neutralne i tylko jedna doradza ich sprzedaż. Wyceny oscylują w granicach 9-10 zł, a więc nadal powyżej bieżącego kursu.
- Cieszy nas uznanie, z jakim spotykają się działania Energi w zakresie relacji inwestorskich – komentuje Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich. – Nowa strategia to nie tylko cele i cyfry, ale także podejście do komunikacji i dialogu.


alt


W parze z jakością konieczna jest skala działań, a więc ilość. Tu pomocna jest liczba spotkań z inwestorami instytucjonalnymi, których relacje inwestorskie Energi odbyły w br. blisko 150. Dodać do tego trzeba komunikację skierowaną do inwestorów indywidualnych, prowadzoną choćby za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, ale także przez zainicjowaną przez Energę koncepcję czatu inwestorskiego. Blisko współpracujemy w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i kanałami dedykowanymi tej grupie, jak np. specjalistycznymi portalami giełdowymi. Wszak akcje Energa SA są obecne na ponad 40 tys. rachunków maklerskich Polaków.


Respect Index
Energa już po raz trzeci została doceniona w gronie firm Respect Index. Uznana została za spółkę o wysokiej płynności, atrakcyjną dla inwestorów ceniących wysoką jakość raportowania i odpowiedzialność firm za otoczenie, zarządzaną zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju.
„Głęboko wierzymy w misję, jaką mają do wykonania firmy, które wpływają na swoje otoczenie równie mocno, jak są od niego zależne. Potrzeby otoczenia są wpisane w DNA Energi i szczycimy się pełną transparentnością w ich realizacji – mówi Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich.
W tym roku Energa poprawiła swój wynik w obszarze środowiskowym, głównie za sprawą wprowadzonego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z EMAS.


EMAS
Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła obecność Grupy Energa w prestiżowym systemie ekozarządzania i audytu - EMAS. Przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych. Energa jest pierwszą grupą energetyczną w Polsce, która w całości przystąpiła do tej prestiżowej certyfikacji środowiskowej. Wręczenie Grupie Energa certyfikatu potwierdzającego rejestrację odbyło się w czerwcu br.


Rejestracja w EMAS jest wyróżnieniem niezwykle prestiżowym, którym w Polsce może poszczycić się jedynie 70 organizacji. Rejestracja Grupy Energa jest nie tylko największą w historii EMAS w Polsce, ale i jedną z największych w Europie.
- EMAS to jedyny instrument, potwierdzający ciągłe doskonalenie efektywności ekologicznej w organizacji. Dbałość o środowisko naturalne, poszanowanie jego potrzeb oraz działanie z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje to fundamenty funkcjonowania Grupy Energa. Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, tak aby mogły z nich korzystać nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia Polaków, stanowi wyzwanie, któremu staramy się sprostać każdego dnia - podkreśla Dariusz Kaśków, Prezes Zarządu Grupy Energa.


Energa dla Ciebie
Również budowanie relacji z lokalnymi społecznościami traktowane jest prze Grupę Energa jako działalność długofalowa, nastawiona na osiąganie konkretnych celów. Pod szyldem „Energa dla Ciebie” Grupa wspiera inicjatywy propagujące aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, edukację i naukę, kulturę i sztukę oraz kształtujące postawy proekologiczne. W ramach Fundacji Energa prowadzi działalność charytatywną wspierając wiele instytucji i organizacji. Grupa w szczególny sposób wspiera rozwój młodszego pokolenia. W programach firmy co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży.


W 2016 roku dzięki wysiłkowi uczestników akcji Aktywni Charytatywni 422 podopiecznych domów dziecka będzie mogło wyjechać na wakacje. W tym roku fundacja przekazała na ten cel 150 tys. zł.


Energa Sailing

2016 to rok zamykający pierwszy cykl czteroletniej strategicznej współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim i Grupą Energa.
- W ciągu minionych czterech lat objęliśmy programem stypendialnym utalentowaną młodzież, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie sportu i nauczyliśmy żeglowania tysiące dzieci. Uważamy to za sukces i dlatego chcemy kontynuować swoje zaangażowanie we wsparcie polskiego żeglarstwa – powiedziała Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA.


Energa Sailing to także edukacja żeglarska dzieci w wieku od 7 do 11 lat, dzięki której już w tak młodym wieku mogą one rozpocząć przygodę z żaglami. W tym szeroko zakrojonym projekcie udział wzięło już blisko 4 000 dzieci, a ponad 13 000 uczniów szkół podstawowych uczestniczyło w otwartych żeglarskich lekcjach z Energa Sailing.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież