Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydencki czas dla radnych

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 sierpnia 2014 18:07

W środę, 19 sierpnia, w kalendarzu prezydenta Adamowicza było wpisane spotkanie z Jolantą Banach. Co było w nim tak ważnego, że zostało to upublicznione? Czy teraz wszystkie spotkania z przedstawicielami opozycji będą w ten sposób ujawniane, czy też może ma to coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami?


Zapytaliśmy o komentarz gdańskich radnych z opozycji oraz Biuro Prasowe UM. - Upublicznienie spotkania Prezydenta Pawła Adamowicza z radną Jolantą Banach może być gestem, który ma zaniepokoić środowisko lewicy w Gdańsku – mówi Wiesław Kamiński, radny PiS. - Jeżeli pani radna jeszcze rozważa startowanie z listy SLD do Rady Miasta Gdańska, to można odebrać ten fakt jako ,,wstęp do negocjacji'' przy pomocy Pawła Adamowicza. Nie należy wykluczyć również, że Paweł Adamowicz zgodnie z realizowaną strategią PO, polegającą na wzmacnianiu oferty wyborczej o lokalnych działaczy nie związanych z tą partią, będzie próbował poszerzyć swój elektorat. Takiej rozmowy raczej się nie upublicznia do czasu ich ogłoszenia.


Wątpliwości i spekulacje odnośnie spotkania krótko wyjaśnia Antoni Pawlak, Rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska: - Prezydent zawsze stara się znaleźć czas dla radnych Miasta Gdańska. Wizyta pani radnej jest wizyta oficjalną i jako taka została odnotowana w kalendarzu. Rozmowa dotyczyła spraw Bursy.


Bardzo dyplomatycznie do całej sprawy podszedł natomiast Jarosław Szczukowski, kandydat SLD na fotel prezydenta Gdańska. - Żyjemy w wolnym kraju, w którym ludzie mają prawo się spotykać. Problem wystąpiłby tylko wtedy, gdyby państwo Banach i Adamowicz mieli orzeczony sądownie zakaz zbliżania się – sytuacja taka w tym przypadku nie zachodzi – stwierdza. - Jolanta Banach jest mieszkanką Gdańska, radną wybraną z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także pracownicą prezydenta Adamowicza w jednej z miejskich instytucji. Spekulowanie o potencjalnych tematach ich rozmów jest, oczywiście, możliwe, jednak ja nie podejmuję się takiego zadania.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież