Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Reklama
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydencki czas dla radnych

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 28 sierpnia 2014 18:07

W środę, 19 sierpnia, w kalendarzu prezydenta Adamowicza było wpisane spotkanie z Jolantą Banach. Co było w nim tak ważnego, że zostało to upublicznione? Czy teraz wszystkie spotkania z przedstawicielami opozycji będą w ten sposób ujawniane, czy też może ma to coś wspólnego ze zbliżającymi się wyborami?


Zapytaliśmy o komentarz gdańskich radnych z opozycji oraz Biuro Prasowe UM. - Upublicznienie spotkania Prezydenta Pawła Adamowicza z radną Jolantą Banach może być gestem, który ma zaniepokoić środowisko lewicy w Gdańsku – mówi Wiesław Kamiński, radny PiS. - Jeżeli pani radna jeszcze rozważa startowanie z listy SLD do Rady Miasta Gdańska, to można odebrać ten fakt jako ,,wstęp do negocjacji'' przy pomocy Pawła Adamowicza. Nie należy wykluczyć również, że Paweł Adamowicz zgodnie z realizowaną strategią PO, polegającą na wzmacnianiu oferty wyborczej o lokalnych działaczy nie związanych z tą partią, będzie próbował poszerzyć swój elektorat. Takiej rozmowy raczej się nie upublicznia do czasu ich ogłoszenia.


Wątpliwości i spekulacje odnośnie spotkania krótko wyjaśnia Antoni Pawlak, Rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska: - Prezydent zawsze stara się znaleźć czas dla radnych Miasta Gdańska. Wizyta pani radnej jest wizyta oficjalną i jako taka została odnotowana w kalendarzu. Rozmowa dotyczyła spraw Bursy.


Bardzo dyplomatycznie do całej sprawy podszedł natomiast Jarosław Szczukowski, kandydat SLD na fotel prezydenta Gdańska. - Żyjemy w wolnym kraju, w którym ludzie mają prawo się spotykać. Problem wystąpiłby tylko wtedy, gdyby państwo Banach i Adamowicz mieli orzeczony sądownie zakaz zbliżania się – sytuacja taka w tym przypadku nie zachodzi – stwierdza. - Jolanta Banach jest mieszkanką Gdańska, radną wybraną z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także pracownicą prezydenta Adamowicza w jednej z miejskich instytucji. Spekulowanie o potencjalnych tematach ich rozmów jest, oczywiście, możliwe, jednak ja nie podejmuję się takiego zadania.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież