Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruszają zdjęcia do filmu „Wałęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 stycznia 2012 08:51

altEkipa produkcyjna filmu pt. „Wałęsa”, zaczyna od 10 stycznia kręcić w Gdańsku zdjęcia do najnowszego filmu reżyserowanego przez Andrzeja Wajdę. W związku z tym mogą się pojawić drobne utrudnienia w ruchu.* 12 stycznia (czwartek) w godz. 6.00- 24.00, zdjęcia przy stoczniowej historycznej bramie nr 2 - zamknięta ul. Doki,
* 13 stycznia (piątek) godz. 22.00 i 15 stycznia (niedziela) godz. 22.00, zdjęcia przy Dworcu PKP - zamknięty parking przy dworcu PKP Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie i Bastion św. Elżbiety.


Jak zapewnia producent filmu - Akson Studio, główne arterie Gdańska nie będą zamknięte. Mogą jedynie pojawić się chwilowe wstrzymania ruchu, wówczas ruchem kierować będzie policja. Za ewentualne utrudnienia w ruchu władze Gdańska przepraszają.
Informacji szczegółowych udzielają przedstawiciele Akson Studio - Zuzanna Wiślicka, tel. 602 579 912 lub mail: zuzanna.wislicka@aksonstudio.pl


alt


- Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? To pytanie zadał sam sobie reżyser Andrzej Wajda podczas konferencji prasowej, jaka – przypomnijmy - odbyła się 24 listopada 2011 w warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. - To będzie najtrudniejszy film w moim życiu, a właśnie mija 55 lat, od kiedy po raz pierwszy stanąłem za kamerą. Dlaczego chcę zrobić ten film? Powiem tak - nie chcę, ale muszę. Polska wydała bohatera szczególnego, dzięki któremu odzyskaliśmy wolność i wyszliśmy z tej opresji żywi. A wcale nie było to takie pewne. Powinniśmy docenić czyny, ale i rozsadek Lecha Wałęsy - podkreśla Andrzej Wajda.
W konferencji tej uczestniczył również prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który powiedział: - My gdańszczanie jesteśmy dumni z Lecha Wałęsy i z jego dokonań. Dlatego Gdańsk wspiera produkcję filmu organizacyjnie i finansowo. Zachęcam kolejnych sponsorów do włączania się w ten projekt.


altMiasto Gdańsk wspiera realizację filmu i na ten cel przeznacza pół miliona złotych.
Fabułę filmu przybliżył obecny na konferencji autor scenariusza Janusz Głowacki: - Chciałem żeby film zawierał jak najmniej scen znanych, a jak najwięcej tych dotyczących prywatności człowieka, który znalazł się w niewiarygodnych okolicznościach. Akcja rozpoczyna się w roku 1980, a kończy sceną, gdy Wałęsa przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych.


alt


Zdjęcia do filmu o Lechu Wałęsie miesiąc temu rozpoczęły się w Warszawie, a w styczniu plan zdjęciowy przeniósł się do Gdańska. Odtwórcą tytułowej roli jest Robert Więckiewicz, zaś Agnieszka Grochowska wcieli się w postać Danuty Wałęsy. Film zawierał będzie wiele materiałów dokumentalnych i archiwalnych, a do kin ma trafić jesienią tego roku.
Wła-49

fot. Marcin Makowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież