Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ruszają zdjęcia do filmu „Wałęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 10 stycznia 2012 08:51

altEkipa produkcyjna filmu pt. „Wałęsa”, zaczyna od 10 stycznia kręcić w Gdańsku zdjęcia do najnowszego filmu reżyserowanego przez Andrzeja Wajdę. W związku z tym mogą się pojawić drobne utrudnienia w ruchu.* 12 stycznia (czwartek) w godz. 6.00- 24.00, zdjęcia przy stoczniowej historycznej bramie nr 2 - zamknięta ul. Doki,
* 13 stycznia (piątek) godz. 22.00 i 15 stycznia (niedziela) godz. 22.00, zdjęcia przy Dworcu PKP - zamknięty parking przy dworcu PKP Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie i Bastion św. Elżbiety.


Jak zapewnia producent filmu - Akson Studio, główne arterie Gdańska nie będą zamknięte. Mogą jedynie pojawić się chwilowe wstrzymania ruchu, wówczas ruchem kierować będzie policja. Za ewentualne utrudnienia w ruchu władze Gdańska przepraszają.
Informacji szczegółowych udzielają przedstawiciele Akson Studio - Zuzanna Wiślicka, tel. 602 579 912 lub mail: zuzanna.wislicka@aksonstudio.pl


alt


- Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? To pytanie zadał sam sobie reżyser Andrzej Wajda podczas konferencji prasowej, jaka – przypomnijmy - odbyła się 24 listopada 2011 w warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. - To będzie najtrudniejszy film w moim życiu, a właśnie mija 55 lat, od kiedy po raz pierwszy stanąłem za kamerą. Dlaczego chcę zrobić ten film? Powiem tak - nie chcę, ale muszę. Polska wydała bohatera szczególnego, dzięki któremu odzyskaliśmy wolność i wyszliśmy z tej opresji żywi. A wcale nie było to takie pewne. Powinniśmy docenić czyny, ale i rozsadek Lecha Wałęsy - podkreśla Andrzej Wajda.
W konferencji tej uczestniczył również prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, który powiedział: - My gdańszczanie jesteśmy dumni z Lecha Wałęsy i z jego dokonań. Dlatego Gdańsk wspiera produkcję filmu organizacyjnie i finansowo. Zachęcam kolejnych sponsorów do włączania się w ten projekt.


altMiasto Gdańsk wspiera realizację filmu i na ten cel przeznacza pół miliona złotych.
Fabułę filmu przybliżył obecny na konferencji autor scenariusza Janusz Głowacki: - Chciałem żeby film zawierał jak najmniej scen znanych, a jak najwięcej tych dotyczących prywatności człowieka, który znalazł się w niewiarygodnych okolicznościach. Akcja rozpoczyna się w roku 1980, a kończy sceną, gdy Wałęsa przemawia w Kongresie Stanów Zjednoczonych.


alt


Zdjęcia do filmu o Lechu Wałęsie miesiąc temu rozpoczęły się w Warszawie, a w styczniu plan zdjęciowy przeniósł się do Gdańska. Odtwórcą tytułowej roli jest Robert Więckiewicz, zaś Agnieszka Grochowska wcieli się w postać Danuty Wałęsy. Film zawierał będzie wiele materiałów dokumentalnych i archiwalnych, a do kin ma trafić jesienią tego roku.
Wła-49

fot. Marcin Makowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież