Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bar Turystyczny doceniony przez brytyjski dziennik "The Guardian"

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2012 10:18

altBar Mleczny Turystyczny przy ul. Szerokiej w Gdańsku, znalazł się w rankingu brytyjskiego dziennika "The Guardian", jako jedyne gdańskie miejsce godne polecenia.Ta istniejąca od 55 lat placówka masowego żywienia została doceniona przez zagranicznych turystów, którzy wzięli udział w plebiscycie i wyróżnili przystępne ceny oraz tradycyjne polskie jedzenie. Zwłaszcza w sezonie letnim przychodzi do niego bardzo dużo obcokrajowców i to oni zadecydowali o tak wysokim wyróżnieniu.
- Do gustu z pewnością przypadły zagranicznym turystom typowo polskie potrawy, jak będące codziennie w jadłospisie kotlety mielone, schabowe, buraczki, kopytka czy tradycyjne zupy, smakujący zwłaszcza latem chłodnik, a także barszcz, rosół czy żurek - powiedziała nam Bożena Prokop (na zdjęciu poniżej).


alt


Te dania już od 1975 roku przygotowuje najstarsza stażem pracy w Barze Turystycznym, szefowa kuchni Krystyna Mazurek. Bar otrzymał łącznie 23 dyplomy, m.in. za najlepsze dania Jarmarku św. Dominika w 1984 i 1988 roku.


- Jak nasz bar mleczny 55 lat temu zaczął funkcjonować, to wówczas jak w każdym takim barze podawaliśmy tylko dania jarskie. Od kilku lat nasza oferta się poszerzyła - mówi Wiesława Zwierzycka, kierowniczka baru, która pracuje w nim już od 30 lat. - Tajemnica naszej dobrej kuchni bierze się stąd, że 13 pracujących u nas od lat kucharek przychodzi wcześnie rano do pracy i wszystko przygotowuje ręcznie, w tym ciasto na pierogi, farsze i naleśniki, więc nie ma mowy o półproduktach. I to jest tajemnica naszego sukcesu, z zadowoleniem i nieukrywanym zaskoczeniem z odniesionego wyróżnienia mówi kierowniczka baru Turystycznego w Gdańsku.


alt


Baru, co do którego jest już plan przeprowadzenia kosmetycznego remontu. Decyzja zależy od gdańskich urzędników. Oby była w miarę szybka, bo trzeba zdążyć na czerwcowe Euro 2012.Wła-49

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież