Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Podczas XX finał WOŚP zebrano ponad 40 mln złotych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 09 stycznia 2012 09:47

altPodczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 40 milionów złotych. W Gdańsku do północy zebrano ponad 350 tysięcy złotych.Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od rana zbierali pieniądze. W Gdańsku działało 11 sztabów WOŚP. Na ulice wyszło ponad 1500 wolontariuszy, Wolontariusze zakończyli kwestowanie o godz. 21.00. Według informacji uzyskanych w miejskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do północy zebrano w Gdańsku ponad 350 tysięcy złotych. Liczenie zebranych pieniędzy cały czas trwa. Do 13 stycznia trwają również aukcje internetowe. W sumie kwota zebrana przez Gdańsk podczas XX finału WOŚP powinna przekroczyć 500 tysięcy złotych.


alt


alt


alt


Podczas aukcji odbywającej się na scenie na Targu Węglowym najwyższą cenę uzyskała piłka Barcelony, którą przekazała firma Drutex. Piłkę za 1050 złotych kupiła menedżerka grupy Big Cyc. Rekordzistka wśród wolontariuszy zebrała ponad 3,5 tysiąca złotych.


alt


alt


alt


Podczas XX finału na Targu Węglowym na koncercie "Gdańsk dla Orkiestry", korzystając ze sprzyjającej pogody, bawiła się rekordowa liczba osób, na które o godz. 19.00 czekał rekordowy tort wegański w Teatrze Wybrzeże. Imprezę prowadzili Kevin Aiston, Paolo Cozza i Krzysztof Skiba. Towarzyszyła im Małgorzata Rakowiec z TVP. Na scenie zagrali m.in. BIG CYC, CZARNO-CZARNI, MICHAŁ SZPAK, a światełko do nieba uświetniło BLUE CAFE. W pobliżu sceny stała rekordowa puszka, mierząca 10 metrów. Podczas XX finału nie zanotowano żadnych incydentów.

W Gdyni dla WOŚP zagrała m.in. Arka. Po raz trzeci z rzędu na obiektach gdyńskiej Checzy rozegrano mini turniej piłkarskiego z udziałem 4 drużyn, a potem aktywnie uczestniczyli w licytacjach klubowych pamiątek. W turnieju: GL6, Arka Team, Drużyna Radnych, Drużyna Św. Mikołaja.

Prawdziwą gwiazdą imprezy był, obok piłkarzy i trenerów Arki, były zawodnik żółto-niebieskich, obecnie Lecha Poznań, reprezentant Polski Rafał Murawski. Oprócz udziału w grze Rafał przekazał na licytacje swoje koszulki: z Lecha Poznań oraz reprezentacji wraz z kalendarzami „Kolejorza“ na których widniały autografy zespołu. Łącznie na licytacji uzyskano 3450 pln (najwięcej po 500 pln wylicytowano: plakat pierwszego zespołu Arki, piłkę z autografami pierwszej drużyny, koszulkę Lecha Poznań z autografem Rafała Murawskiego oraz koszulkę bramkarską Realu Madryt). Do licytacji  doszła kwota 1710 pln, przekazana przez drużynę Ligi Szóstek oraz zawodników i sztab szkoleniowy Arki. W czasie wcześniejszych licytacji w sztabie IV LO m.in. gadżetów przekazanych przez klub uzyskano kwotę 1004 pln.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież