Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorze za(wy)prasza Rosjan

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 marca 2014 14:58

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi akcję promującą Pomorze wśród mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, którzy nie tylko stanowią najliczniejszą grupę turystów, ale podczas jednego pobytu potrafią zostawić nawet kilka tysięcy złotych. W poniedziałek akcja została zawieszona, ale we wtorek po oświadczeniu marszałka Struka ją wznowiła. Dlaczego PROT zdecydowała się na zawieszenie akcji? - Podjęliśmy decyzję trochę pochopnie. Należy rozgraniczyć politykę zagraniczną Federacji Rosyjskiej od naszych dobrych relacji sąsiedzkich - poinformowała Krystyna Hartenberger-Pater.Na stronie internetowej PROT widnieje artykuł "Pomorskie znowu kusi Rosjan!", jednak w poniedziałek wieczorem zdecydowano się na zawieszenie akcji.

W oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl dyrektor instytucji Krystyna Hartenberger-Pater napisała: "Ze względu na zaistniałą sytuację międzynarodową akcja promocyjno-informacyjna realizowana w Obwodzie Kaliningradzkim na Dzień Kobiet zostaje zawieszona. Wszystkie osoby, które komunikat o realizowanej kampanii zapraszającej Rosjan do odwiedzenia regionu Pomorskiego dotknął lub obraził, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przeprasza i zapewnia, iż inicjatywa nie miała żadnego prorosyjskiego podłoża politycznego".

Na przyjęcie mieszkańców Kaliningradu przygotowanych było 60 punktów. W akcję włączyli się przedstawicie takich branż jak hotelarska, gastronomiczna, medyczna i handlowa, wychodzących z wyjątkowo interesującą ofertą. Promocyjne ceny, zniżki, pobyty pakietowe lub darmowa komunikacja miasta to tylko część atrakcji na jakie mogli liczyć Rosjanie. Pomorze oczekiwało kolejnego rekordu - więcej przekraczających granicę i więcej pieniędzy, zwłaszcza z uwagi na odbywające się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce (7-8 marca).

"W ciągu kilkunastu miesięcy zmieniły się oczekiwania polskich sąsiadów. Początkowo interesowały ich głównie zakupy. Teraz coraz częściej łączą je z wypoczynkiem i uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Autorzy akcji marketingowych starają się wpisać w te preferencje i przygotowywać różnorodną, kompleksową ofertę, która wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Cała akcja na Dzień Kobiet jest częścią projektu „Russian Friendly” ukierunkowanego na wyeksponowanie tych miejsc, które szczególnie przyjazne są turystom z Rosji. Uznaliśmy, że 8 marca to doskonały moment na inaugurację tegorocznych działań skierowanych do naszych sąsiadów. To ważny dzień w obu krajach, pełen pozytywnych emocji, ciepłych słów i życzliwości. Wierzę, że obecna sytuacja polityczna nie wpłynie negatywnie na atmosferę tego święta" czytamy na stronie PROT- u.


alt


Rzeczywistość okazała się inna. Zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zdecydował się na wstrzymanie promocji, do momentu ustalenia z marszałkiem województwa  kierunku działań.

- Pod wpływem impulsu zdecydowaliśmy się na wstrzymanie akcji, natomiast absolutnie żaden komunikat nie wyszedł do mediów rosyjskich. Chcielibyśmy przeprosić naszą opinię publiczną, aczkolwiek rozumiem tą sytuacją, bo w momencie kiedy pojawia się nasza informacja o akcji promocyjnej i zderza się to z doniesieniami ze świata to może być zgrzyt, dlatego stwierdziliśmy, że należy stonować emocje, wytłumaczyć sytuację - wyjaśniła Hartenberger-Pater.

Mieczysław Struk, marszałek Województwa Pomorskiego, we wtorek o godzinie 10 wydał oświadczenie, w którym poinformował o kontynuacji kampanii zachęcającej Rosjan do odwiedzania Pomorza: "Samodzielna decyzja o wydaniu wczorajszego komunikatu przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną była w naszej ocenie przedwczesna. Negatywna ocena polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy nie może mieć wpływu na budowanie dobrych relacji sąsiedzkich, dotychczasową współpracę samorządową i pomiędzy mieszkańcami sąsiadujących państw i regionów".

- Nasza sympatia do Ukraińców nie może obrócić się w nienawiść do narodu rosyjskiego - mówił w Radiu Gdańsk marszałek Struk.

Mimo poruszenia jakie wywołało wczorajsze impulsywne i nieprzemyślane oświadczenia PROT- u, udało się szybko wyprostować sytuację i wznowić akcję promocyjną. Zgodnie z zapewnieniami - Pomorze jest gotowe i czeka na przyjęcie Rosjan w najbliższy weekend, tj. 7-8 marca.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież