Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pomorze za(wy)prasza Rosjan

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 04 marca 2014 14:58

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi akcję promującą Pomorze wśród mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, którzy nie tylko stanowią najliczniejszą grupę turystów, ale podczas jednego pobytu potrafią zostawić nawet kilka tysięcy złotych. W poniedziałek akcja została zawieszona, ale we wtorek po oświadczeniu marszałka Struka ją wznowiła. Dlaczego PROT zdecydowała się na zawieszenie akcji? - Podjęliśmy decyzję trochę pochopnie. Należy rozgraniczyć politykę zagraniczną Federacji Rosyjskiej od naszych dobrych relacji sąsiedzkich - poinformowała Krystyna Hartenberger-Pater.Na stronie internetowej PROT widnieje artykuł "Pomorskie znowu kusi Rosjan!", jednak w poniedziałek wieczorem zdecydowano się na zawieszenie akcji.

W oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl dyrektor instytucji Krystyna Hartenberger-Pater napisała: "Ze względu na zaistniałą sytuację międzynarodową akcja promocyjno-informacyjna realizowana w Obwodzie Kaliningradzkim na Dzień Kobiet zostaje zawieszona. Wszystkie osoby, które komunikat o realizowanej kampanii zapraszającej Rosjan do odwiedzenia regionu Pomorskiego dotknął lub obraził, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna przeprasza i zapewnia, iż inicjatywa nie miała żadnego prorosyjskiego podłoża politycznego".

Na przyjęcie mieszkańców Kaliningradu przygotowanych było 60 punktów. W akcję włączyli się przedstawicie takich branż jak hotelarska, gastronomiczna, medyczna i handlowa, wychodzących z wyjątkowo interesującą ofertą. Promocyjne ceny, zniżki, pobyty pakietowe lub darmowa komunikacja miasta to tylko część atrakcji na jakie mogli liczyć Rosjanie. Pomorze oczekiwało kolejnego rekordu - więcej przekraczających granicę i więcej pieniędzy, zwłaszcza z uwagi na odbywające się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce (7-8 marca).

"W ciągu kilkunastu miesięcy zmieniły się oczekiwania polskich sąsiadów. Początkowo interesowały ich głównie zakupy. Teraz coraz częściej łączą je z wypoczynkiem i uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Autorzy akcji marketingowych starają się wpisać w te preferencje i przygotowywać różnorodną, kompleksową ofertę, która wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Cała akcja na Dzień Kobiet jest częścią projektu „Russian Friendly” ukierunkowanego na wyeksponowanie tych miejsc, które szczególnie przyjazne są turystom z Rosji. Uznaliśmy, że 8 marca to doskonały moment na inaugurację tegorocznych działań skierowanych do naszych sąsiadów. To ważny dzień w obu krajach, pełen pozytywnych emocji, ciepłych słów i życzliwości. Wierzę, że obecna sytuacja polityczna nie wpłynie negatywnie na atmosferę tego święta" czytamy na stronie PROT- u.


alt


Rzeczywistość okazała się inna. Zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zdecydował się na wstrzymanie promocji, do momentu ustalenia z marszałkiem województwa  kierunku działań.

- Pod wpływem impulsu zdecydowaliśmy się na wstrzymanie akcji, natomiast absolutnie żaden komunikat nie wyszedł do mediów rosyjskich. Chcielibyśmy przeprosić naszą opinię publiczną, aczkolwiek rozumiem tą sytuacją, bo w momencie kiedy pojawia się nasza informacja o akcji promocyjnej i zderza się to z doniesieniami ze świata to może być zgrzyt, dlatego stwierdziliśmy, że należy stonować emocje, wytłumaczyć sytuację - wyjaśniła Hartenberger-Pater.

Mieczysław Struk, marszałek Województwa Pomorskiego, we wtorek o godzinie 10 wydał oświadczenie, w którym poinformował o kontynuacji kampanii zachęcającej Rosjan do odwiedzania Pomorza: "Samodzielna decyzja o wydaniu wczorajszego komunikatu przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną była w naszej ocenie przedwczesna. Negatywna ocena polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy nie może mieć wpływu na budowanie dobrych relacji sąsiedzkich, dotychczasową współpracę samorządową i pomiędzy mieszkańcami sąsiadujących państw i regionów".

- Nasza sympatia do Ukraińców nie może obrócić się w nienawiść do narodu rosyjskiego - mówił w Radiu Gdańsk marszałek Struk.

Mimo poruszenia jakie wywołało wczorajsze impulsywne i nieprzemyślane oświadczenia PROT- u, udało się szybko wyprostować sytuację i wznowić akcję promocyjną. Zgodnie z zapewnieniami - Pomorze jest gotowe i czeka na przyjęcie Rosjan w najbliższy weekend, tj. 7-8 marca.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież