Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Karnowski pozywa - w ostatniej chwili

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 lipca 2011 15:17

altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski rusza do kontrataku i rzutem na taśmę, tuż przed upływem terminu przedawnienia, czyli trzy lata po upublicznieniu tzw. afery sopockiej złożył pozew przeciwko dziennikarzom. Od redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" Pawła Lisickiego i autora tekstu Piotra Kubiaka prezydent Karnowski żąda pół miliona złotych odszkodowania.


- W tej sprawie pan Karnowski korzysta ze swoich praw i tyle mam na tym etapie do powiedzenia - skomentował krótko naczelny "Rzeczpospolitej".
Karnowski zarzuca też niedopełnienie obowiązków prokuraturze i Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Karnowski wytoczył wobec tych instytucji zarzut niszczenia dowodów.
- Dziś mijają trzy lata od momentu, kiedy zostałem pomówiony i publicznie skazany na łamach "Rzeczpospolitej", a następnie przez CBA i prokuraturę krajową w Sopocie - pisze Karnowski w przesłanym nam oświadczeniu.
- Wydano na mnie zaoczny wyrok, bez sądu, wyrok przypominający czasy sądów kapturowych - żali się sopocki włodarz.


To po publikacji "Rzeczpospolitej" z 11 lipca 2008 r. w której sopocki przedsiębiorca Sławomir Julke stwierdził, że Karnowski złożył mu propozycję korupcyjną. W poniedziałek w rozmowie z nami Julke nie chciał komentować kroków podjętych przez Karnowskiego. Poprzestał na stwierdzeniu, że m.in. w wyniku publikacji sprawą zajęła się prokuratura i został sporządzony akt oskarżenia Karnowskiego. Prezydentowi Sopotu prokuratorzy postawili sześć zarzutów. Jednak dwukrotnie akt oskarżenia sąd zwracał prokuraturze do uzupełnienia. Na sporządzenie aktu oskarżenia gdańska Prokuratura Apelacyjna ma czas do września. To przedłużające się postępowanie przygotowawcze wykorzystał Karnowski i nie czekając na przedawnienie się zarzutu naruszenia dobrego imienia złożył pozwy.

- Przez te trzy lata CBA i prokuratura krajowa w Sopocie wprowadzając w błąd najważniejsze osoby w państwie rozpoczęła wobec mnie kilkadziesiąt śledztw. Przy okazji wszystkich działań służb, jakby mimochodem próbowano zastawić sidła na premiera RP Donalda Tuska - stwierdza Karnowski i z troską ujmuje się za wymiarem sprawiedliwości i jego budżetem

- Mimo obietnicy prokuratury krajowej w Sopocie szybkiego zakończenia sprawy ciągnie się ona już trzy lata! Przesłuchano setki świadków, zgromadzono ponad 100 tomów akt, zlecono 20 kosztownych ekspertyz. I to wszystko tylko w jednym śledztwie, w którym dowodem ma być zmanipulowana kopia kopi nagrania! Po tych trzech latach pozostaje ogromny żal, że zmarnowano tyle czasu i tyle publicznych pieniędzy na nieobiektywne śledztwo, żal, że tyle osób moich bliskich i współpracowników narażono na niepotrzebny stres i nerwy - argumentuje Karnowski.

Czego chce prezydent Sopotu?

- Moja wiara w obiektywne śledztwo legła w gruzach. Czuję się jak w "Procesie" Kafki.

Dlatego, po tych trzech latach publicznego skazywania i oczerniania zdecydowałem się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa lub niedopełnienia obowiązku przez prokuraturę krajową w Sopocie i CBA w sprawie niszczenia dowodu. Jednocześnie złożyłem do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozew przeciwko redakcji "Rzeczpospolitej", redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu oraz red. Piotrowi Kubiakowi o ochronę dóbr osobistych - wyłuszcza swoje żądania Karnowski i dodaje, że nie stać go na opłatę sądową występuje więc tylko o... 500 tys. złotych zadośćuczynienia. Pozwy Karnowskiego o ochronę dóbr osobistych trafiły do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Adwokat Karnowskiego żąda też w jego imieniu opublikowania w mediach przepraszającego oświadczenia przez Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" i Piotra Kubiaka.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież