Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Prezydent Karnowski pozywa - w ostatniej chwili

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 lipca 2011 15:17

altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski rusza do kontrataku i rzutem na taśmę, tuż przed upływem terminu przedawnienia, czyli trzy lata po upublicznieniu tzw. afery sopockiej złożył pozew przeciwko dziennikarzom. Od redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" Pawła Lisickiego i autora tekstu Piotra Kubiaka prezydent Karnowski żąda pół miliona złotych odszkodowania.


- W tej sprawie pan Karnowski korzysta ze swoich praw i tyle mam na tym etapie do powiedzenia - skomentował krótko naczelny "Rzeczpospolitej".
Karnowski zarzuca też niedopełnienie obowiązków prokuraturze i Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu. Karnowski wytoczył wobec tych instytucji zarzut niszczenia dowodów.
- Dziś mijają trzy lata od momentu, kiedy zostałem pomówiony i publicznie skazany na łamach "Rzeczpospolitej", a następnie przez CBA i prokuraturę krajową w Sopocie - pisze Karnowski w przesłanym nam oświadczeniu.
- Wydano na mnie zaoczny wyrok, bez sądu, wyrok przypominający czasy sądów kapturowych - żali się sopocki włodarz.


To po publikacji "Rzeczpospolitej" z 11 lipca 2008 r. w której sopocki przedsiębiorca Sławomir Julke stwierdził, że Karnowski złożył mu propozycję korupcyjną. W poniedziałek w rozmowie z nami Julke nie chciał komentować kroków podjętych przez Karnowskiego. Poprzestał na stwierdzeniu, że m.in. w wyniku publikacji sprawą zajęła się prokuratura i został sporządzony akt oskarżenia Karnowskiego. Prezydentowi Sopotu prokuratorzy postawili sześć zarzutów. Jednak dwukrotnie akt oskarżenia sąd zwracał prokuraturze do uzupełnienia. Na sporządzenie aktu oskarżenia gdańska Prokuratura Apelacyjna ma czas do września. To przedłużające się postępowanie przygotowawcze wykorzystał Karnowski i nie czekając na przedawnienie się zarzutu naruszenia dobrego imienia złożył pozwy.

- Przez te trzy lata CBA i prokuratura krajowa w Sopocie wprowadzając w błąd najważniejsze osoby w państwie rozpoczęła wobec mnie kilkadziesiąt śledztw. Przy okazji wszystkich działań służb, jakby mimochodem próbowano zastawić sidła na premiera RP Donalda Tuska - stwierdza Karnowski i z troską ujmuje się za wymiarem sprawiedliwości i jego budżetem

- Mimo obietnicy prokuratury krajowej w Sopocie szybkiego zakończenia sprawy ciągnie się ona już trzy lata! Przesłuchano setki świadków, zgromadzono ponad 100 tomów akt, zlecono 20 kosztownych ekspertyz. I to wszystko tylko w jednym śledztwie, w którym dowodem ma być zmanipulowana kopia kopi nagrania! Po tych trzech latach pozostaje ogromny żal, że zmarnowano tyle czasu i tyle publicznych pieniędzy na nieobiektywne śledztwo, żal, że tyle osób moich bliskich i współpracowników narażono na niepotrzebny stres i nerwy - argumentuje Karnowski.

Czego chce prezydent Sopotu?

- Moja wiara w obiektywne śledztwo legła w gruzach. Czuję się jak w "Procesie" Kafki.

Dlatego, po tych trzech latach publicznego skazywania i oczerniania zdecydowałem się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa lub niedopełnienia obowiązku przez prokuraturę krajową w Sopocie i CBA w sprawie niszczenia dowodu. Jednocześnie złożyłem do Sądu Okręgowego w Gdańsku pozew przeciwko redakcji "Rzeczpospolitej", redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu oraz red. Piotrowi Kubiakowi o ochronę dóbr osobistych - wyłuszcza swoje żądania Karnowski i dodaje, że nie stać go na opłatę sądową występuje więc tylko o... 500 tys. złotych zadośćuczynienia. Pozwy Karnowskiego o ochronę dóbr osobistych trafiły do Sądu Okręgowego w Gdańsku. Adwokat Karnowskiego żąda też w jego imieniu opublikowania w mediach przepraszającego oświadczenia przez Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" i Piotra Kubiaka.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież