Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pracownicy Grupy Energa Aniołami Dobrej Energii

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 09:15

W pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom zaangażowali się pracownicy Energi z Grupy ORLEN. 1 czerwca rusza akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii”, która ułatwi Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnienie specjalistycznej opieki nieuleczalnie chorym dzieciom i propagowanie idei opieki paliatywnej.


– Z wielkim wzruszeniem odebraliśmy informację, że zespół Grupy Energa włączy się w niesienie ulgi w cierpieniu naszych małych bohaterów. Tu, w hospicjum, każda godzina nabiera zupełnie innego znaczenia. Każda jest na wagę złota. A comiesięczna wpłata jednego pracownika spółki w wysokości 8 zł, to godzina kompleksowej, specjalistycznej opieki medycznej. Czasami ta jedna godzina jest całym życiem dziecka – mówi Ewa Liegman, prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.

alt


Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnia opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom w ich własnych domach. Placówka organizuje kompleksową, całodobową opiekę medyczną, aby dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w znanej sobie przestrzeni, pod opieką rodziców, zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologa, którzy łagodzą ból, uciążliwe objawy choroby i dają poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie. Hospicjum prowadzi również całodobowy dyżur telefoniczny, zapewnia transport personelu medycznego na terenie Pomorza oraz dostęp do sprzętu medycznego.
– Pracownicy Grupy Energa wielokrotnie włączali się w akcje charytatywne i wolontariackie. Wierzymy, że i tym razem swoją dobrą energię skierują na pomaganie innym. Zwłaszcza, że cel jest szczytny – pomocy potrzebują dzieci nieuleczalnie chore. Dzięki naszemu comiesięcznemu wsparciu będą mogły otrzymać opiekę, jakiej potrzebują, nie w szpitalu, lecz w środowisku, w którym czują się bezpiecznie, w ciepłej, domowej atmosferze – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.


Akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii” odbywa się pod patronatem Wydziału ESG Energi SA. Jest skierowana do pracowników i osób współpracujących ze spółkami Energi z Grupy ORLEN oraz ich rodzin. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie nieuleczalnie chorych podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom, a także propagowanie idei opieki paliatywnej nad dziećmi i młodzieżą, promocja wolontariatu na rzecz potrzebujących oraz budowanie poczucia zespołowości.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież