Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pracownicy Grupy Energa Aniołami Dobrej Energii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 09:15

W pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom zaangażowali się pracownicy Energi z Grupy ORLEN. 1 czerwca rusza akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii”, która ułatwi Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnienie specjalistycznej opieki nieuleczalnie chorym dzieciom i propagowanie idei opieki paliatywnej.


– Z wielkim wzruszeniem odebraliśmy informację, że zespół Grupy Energa włączy się w niesienie ulgi w cierpieniu naszych małych bohaterów. Tu, w hospicjum, każda godzina nabiera zupełnie innego znaczenia. Każda jest na wagę złota. A comiesięczna wpłata jednego pracownika spółki w wysokości 8 zł, to godzina kompleksowej, specjalistycznej opieki medycznej. Czasami ta jedna godzina jest całym życiem dziecka – mówi Ewa Liegman, prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.

alt


Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnia opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom w ich własnych domach. Placówka organizuje kompleksową, całodobową opiekę medyczną, aby dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w znanej sobie przestrzeni, pod opieką rodziców, zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologa, którzy łagodzą ból, uciążliwe objawy choroby i dają poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie. Hospicjum prowadzi również całodobowy dyżur telefoniczny, zapewnia transport personelu medycznego na terenie Pomorza oraz dostęp do sprzętu medycznego.
– Pracownicy Grupy Energa wielokrotnie włączali się w akcje charytatywne i wolontariackie. Wierzymy, że i tym razem swoją dobrą energię skierują na pomaganie innym. Zwłaszcza, że cel jest szczytny – pomocy potrzebują dzieci nieuleczalnie chore. Dzięki naszemu comiesięcznemu wsparciu będą mogły otrzymać opiekę, jakiej potrzebują, nie w szpitalu, lecz w środowisku, w którym czują się bezpiecznie, w ciepłej, domowej atmosferze – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.


Akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii” odbywa się pod patronatem Wydziału ESG Energi SA. Jest skierowana do pracowników i osób współpracujących ze spółkami Energi z Grupy ORLEN oraz ich rodzin. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie nieuleczalnie chorych podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom, a także propagowanie idei opieki paliatywnej nad dziećmi i młodzieżą, promocja wolontariatu na rzecz potrzebujących oraz budowanie poczucia zespołowości.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież