Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pracownicy Grupy Energa Aniołami Dobrej Energii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 09:15

W pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom zaangażowali się pracownicy Energi z Grupy ORLEN. 1 czerwca rusza akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii”, która ułatwi Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnienie specjalistycznej opieki nieuleczalnie chorym dzieciom i propagowanie idei opieki paliatywnej.


– Z wielkim wzruszeniem odebraliśmy informację, że zespół Grupy Energa włączy się w niesienie ulgi w cierpieniu naszych małych bohaterów. Tu, w hospicjum, każda godzina nabiera zupełnie innego znaczenia. Każda jest na wagę złota. A comiesięczna wpłata jednego pracownika spółki w wysokości 8 zł, to godzina kompleksowej, specjalistycznej opieki medycznej. Czasami ta jedna godzina jest całym życiem dziecka – mówi Ewa Liegman, prezes Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.

alt


Hospicjum Pomorze Dzieciom zapewnia opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom w ich własnych domach. Placówka organizuje kompleksową, całodobową opiekę medyczną, aby dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w znanej sobie przestrzeni, pod opieką rodziców, zespołu lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologa, którzy łagodzą ból, uciążliwe objawy choroby i dają poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie. Hospicjum prowadzi również całodobowy dyżur telefoniczny, zapewnia transport personelu medycznego na terenie Pomorza oraz dostęp do sprzętu medycznego.
– Pracownicy Grupy Energa wielokrotnie włączali się w akcje charytatywne i wolontariackie. Wierzymy, że i tym razem swoją dobrą energię skierują na pomaganie innym. Zwłaszcza, że cel jest szczytny – pomocy potrzebują dzieci nieuleczalnie chore. Dzięki naszemu comiesięcznemu wsparciu będą mogły otrzymać opiekę, jakiej potrzebują, nie w szpitalu, lecz w środowisku, w którym czują się bezpiecznie, w ciepłej, domowej atmosferze – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.


Akcja charytatywna „Anioły Dobrej Energii” odbywa się pod patronatem Wydziału ESG Energi SA. Jest skierowana do pracowników i osób współpracujących ze spółkami Energi z Grupy ORLEN oraz ich rodzin. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie nieuleczalnie chorych podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom, a także propagowanie idei opieki paliatywnej nad dziećmi i młodzieżą, promocja wolontariatu na rzecz potrzebujących oraz budowanie poczucia zespołowości.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież