Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 10:47

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji jest prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Interaktywne projekty MIIWŚ dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Jak podkreśla dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Cieszę się – z perspektywy nie tylko dyrektora instytucji muzealnej, ale przede wszystkim ojca fantastycznej trójki, że to właśnie dzieci i młodzież są honorowymi gośćmi i głównymi bohaterami dzisiejszego dnia. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku realizując swoje liczne projekty, nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Dzięki prowadzonym w nowoczesny sposób działaniom edukacyjnym, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży, w poszanowaniu dla ich ogromnej wrażliwości, w przystępny sposób opowiadamy o historii II wojny światowej.


W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zapoznania się z cyfrowymi projektami edukacyjnymi. Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Muzeum zaprasza do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zapoznania się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc do historii jako obrońcy Westerplatte.


Jak dodaje Magdalena Hajduk, Kierownik Działu Komunikacji i Promocji: – W Dzień Dziecka oddajemy naszym najmłodszym gościom wyjątkowe interaktywne projekty edukacyjne, w tym – „Podróż w czasie”. Dzięki tej grze, dzieci i młodzież może w przystępny i atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie muzealnej wystawy dla dzieci, przy wykorzystaniu silników gamingowych Unreal oraz Unity. Zachęcamy do uczestnictwa w interaktywnych projektach Muzeum, dostępnych na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Muzeum zachęca starsze dzieci i młodzież do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.


Muzeum zaprasza także do śledzenia profili MIIWŚ w mediach społecznościowych oraz odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Sketchfab, gdzie instytucja zamieszcza m.in. interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje wystaw czasowych,  modele 3D eksponatów.


Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu opracowanego na 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w kasach biletowych czekać będą niespodzianki.


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościć będzie podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Goście Instytucji dowiedzą się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz będą mieli okazję poznać wiele niezwykłych eksponatów znajdujących się na co dzień w niedostępnych dla zwiedzających, muzealnych magazynach.


Muzeum zaprasza na specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy", który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum. Wstęp dla opiekunów oraz dzieci kosztuje 1 zł za każdy z biletów. Wejściówki za złotówkę będzie można zakupić jedynie w kasach Muzeum - https://bit.ly/3oWTQlg


1 czerwca MIIWŚ odwiedzą uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w specjalnych pokazach filmowych w Kinie Muzeum.


W Dniu Dziecka przypada kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do Instytucji, Rada spotka się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekać będzie zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego MIIWŚ.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież