Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 10:47

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji jest prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Interaktywne projekty MIIWŚ dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Jak podkreśla dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Cieszę się – z perspektywy nie tylko dyrektora instytucji muzealnej, ale przede wszystkim ojca fantastycznej trójki, że to właśnie dzieci i młodzież są honorowymi gośćmi i głównymi bohaterami dzisiejszego dnia. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku realizując swoje liczne projekty, nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Dzięki prowadzonym w nowoczesny sposób działaniom edukacyjnym, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży, w poszanowaniu dla ich ogromnej wrażliwości, w przystępny sposób opowiadamy o historii II wojny światowej.


W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zapoznania się z cyfrowymi projektami edukacyjnymi. Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Muzeum zaprasza do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zapoznania się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc do historii jako obrońcy Westerplatte.


Jak dodaje Magdalena Hajduk, Kierownik Działu Komunikacji i Promocji: – W Dzień Dziecka oddajemy naszym najmłodszym gościom wyjątkowe interaktywne projekty edukacyjne, w tym – „Podróż w czasie”. Dzięki tej grze, dzieci i młodzież może w przystępny i atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie muzealnej wystawy dla dzieci, przy wykorzystaniu silników gamingowych Unreal oraz Unity. Zachęcamy do uczestnictwa w interaktywnych projektach Muzeum, dostępnych na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Muzeum zachęca starsze dzieci i młodzież do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.


Muzeum zaprasza także do śledzenia profili MIIWŚ w mediach społecznościowych oraz odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Sketchfab, gdzie instytucja zamieszcza m.in. interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje wystaw czasowych,  modele 3D eksponatów.


Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu opracowanego na 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w kasach biletowych czekać będą niespodzianki.


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościć będzie podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Goście Instytucji dowiedzą się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz będą mieli okazję poznać wiele niezwykłych eksponatów znajdujących się na co dzień w niedostępnych dla zwiedzających, muzealnych magazynach.


Muzeum zaprasza na specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy", który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum. Wstęp dla opiekunów oraz dzieci kosztuje 1 zł za każdy z biletów. Wejściówki za złotówkę będzie można zakupić jedynie w kasach Muzeum - https://bit.ly/3oWTQlg


1 czerwca MIIWŚ odwiedzą uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w specjalnych pokazach filmowych w Kinie Muzeum.


W Dniu Dziecka przypada kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do Instytucji, Rada spotka się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekać będzie zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego MIIWŚ.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież