Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 10:47

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji jest prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Interaktywne projekty MIIWŚ dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Jak podkreśla dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Cieszę się – z perspektywy nie tylko dyrektora instytucji muzealnej, ale przede wszystkim ojca fantastycznej trójki, że to właśnie dzieci i młodzież są honorowymi gośćmi i głównymi bohaterami dzisiejszego dnia. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku realizując swoje liczne projekty, nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Dzięki prowadzonym w nowoczesny sposób działaniom edukacyjnym, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży, w poszanowaniu dla ich ogromnej wrażliwości, w przystępny sposób opowiadamy o historii II wojny światowej.


W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zapoznania się z cyfrowymi projektami edukacyjnymi. Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Muzeum zaprasza do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zapoznania się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc do historii jako obrońcy Westerplatte.


Jak dodaje Magdalena Hajduk, Kierownik Działu Komunikacji i Promocji: – W Dzień Dziecka oddajemy naszym najmłodszym gościom wyjątkowe interaktywne projekty edukacyjne, w tym – „Podróż w czasie”. Dzięki tej grze, dzieci i młodzież może w przystępny i atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie muzealnej wystawy dla dzieci, przy wykorzystaniu silników gamingowych Unreal oraz Unity. Zachęcamy do uczestnictwa w interaktywnych projektach Muzeum, dostępnych na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Muzeum zachęca starsze dzieci i młodzież do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.


Muzeum zaprasza także do śledzenia profili MIIWŚ w mediach społecznościowych oraz odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Sketchfab, gdzie instytucja zamieszcza m.in. interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje wystaw czasowych,  modele 3D eksponatów.


Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu opracowanego na 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w kasach biletowych czekać będą niespodzianki.


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościć będzie podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Goście Instytucji dowiedzą się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz będą mieli okazję poznać wiele niezwykłych eksponatów znajdujących się na co dzień w niedostępnych dla zwiedzających, muzealnych magazynach.


Muzeum zaprasza na specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy", który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum. Wstęp dla opiekunów oraz dzieci kosztuje 1 zł za każdy z biletów. Wejściówki za złotówkę będzie można zakupić jedynie w kasach Muzeum - https://bit.ly/3oWTQlg


1 czerwca MIIWŚ odwiedzą uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w specjalnych pokazach filmowych w Kinie Muzeum.


W Dniu Dziecka przypada kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do Instytucji, Rada spotka się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekać będzie zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego MIIWŚ.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież