Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień Dziecka w Muzeum II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 01 czerwca 2021 10:47

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji jest prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Interaktywne projekty MIIWŚ dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Jak podkreśla dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Cieszę się – z perspektywy nie tylko dyrektora instytucji muzealnej, ale przede wszystkim ojca fantastycznej trójki, że to właśnie dzieci i młodzież są honorowymi gośćmi i głównymi bohaterami dzisiejszego dnia. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku realizując swoje liczne projekty, nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Dzięki prowadzonym w nowoczesny sposób działaniom edukacyjnym, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży, w poszanowaniu dla ich ogromnej wrażliwości, w przystępny sposób opowiadamy o historii II wojny światowej.


W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zapoznania się z cyfrowymi projektami edukacyjnymi. Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Muzeum zaprasza do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zapoznania się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc do historii jako obrońcy Westerplatte.


Jak dodaje Magdalena Hajduk, Kierownik Działu Komunikacji i Promocji: – W Dzień Dziecka oddajemy naszym najmłodszym gościom wyjątkowe interaktywne projekty edukacyjne, w tym – „Podróż w czasie”. Dzięki tej grze, dzieci i młodzież może w przystępny i atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie muzealnej wystawy dla dzieci, przy wykorzystaniu silników gamingowych Unreal oraz Unity. Zachęcamy do uczestnictwa w interaktywnych projektach Muzeum, dostępnych na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.


Muzeum zachęca starsze dzieci i młodzież do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.


Muzeum zaprasza także do śledzenia profili MIIWŚ w mediach społecznościowych oraz odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Sketchfab, gdzie instytucja zamieszcza m.in. interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje wystaw czasowych,  modele 3D eksponatów.


Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu opracowanego na 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w kasach biletowych czekać będą niespodzianki.


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościć będzie podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Goście Instytucji dowiedzą się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz będą mieli okazję poznać wiele niezwykłych eksponatów znajdujących się na co dzień w niedostępnych dla zwiedzających, muzealnych magazynach.


Muzeum zaprasza na specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy", który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum. Wstęp dla opiekunów oraz dzieci kosztuje 1 zł za każdy z biletów. Wejściówki za złotówkę będzie można zakupić jedynie w kasach Muzeum - https://bit.ly/3oWTQlg


1 czerwca MIIWŚ odwiedzą uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w specjalnych pokazach filmowych w Kinie Muzeum.


W Dniu Dziecka przypada kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do Instytucji, Rada spotka się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekać będzie zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego MIIWŚ.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież