Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka przygotowało specjalny program skierowany do najmłodszych. Jedną z atrakcji jest prezentacja cyfrowych, nowatorskich projektów edukacyjnych, dzięki którym można w interesujący sposób dowiedzieć się więcej o poszczególnych zagadnieniach najtragiczniejszego konfliktu w dziejach ludzkości. Interaktywne projekty MIIWŚ dostępne są na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.
Jak podkreśla dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Cieszę się – z perspektywy nie tylko dyrektora instytucji muzealnej, ale przede wszystkim ojca fantastycznej trójki, że to właśnie dzieci i młodzież są honorowymi gośćmi i głównymi bohaterami dzisiejszego dnia. Muzeum II Wojny Światowej Gdańsku realizując swoje liczne projekty, nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych gościach. Dzięki prowadzonym w nowoczesny sposób działaniom edukacyjnym, dostosowanym do możliwości percepcyjnych dzieci i młodzieży, w poszanowaniu dla ich ogromnej wrażliwości, w przystępny sposób opowiadamy o historii II wojny światowej.
W tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Dziecka Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do zapoznania się z cyfrowymi projektami edukacyjnymi. Dzięki projektowi edukacyjnemu „Westerplatte – pierwsza bitwa II wojny światowej” można poznać szczegóły bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Muzeum zaprasza do wirtualnych odwiedzin Westerplatte z września 1939 roku, obejrzenia wyjątkowych modeli 3D oraz zapoznania się z historią dowódców i żołnierzy, którzy stoczyli heroiczny bój na półwyspie, przechodząc do historii jako obrońcy Westerplatte.
Jak dodaje Magdalena Hajduk, Kierownik Działu Komunikacji i Promocji: – W Dzień Dziecka oddajemy naszym najmłodszym gościom wyjątkowe interaktywne projekty edukacyjne, w tym – „Podróż w czasie”. Dzięki tej grze, dzieci i młodzież może w przystępny i atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o losach polskich rodzin w czasie niemieckiej okupacji. Projekt daje możliwość przeniesienia się do realistycznie odwzorowanego wnętrza przedwojennego, warszawskiego mieszkania. Gra została przygotowana na podstawie muzealnej wystawy dla dzieci, przy wykorzystaniu silników gamingowych Unreal oraz Unity. Zachęcamy do uczestnictwa w interaktywnych projektach Muzeum, dostępnych na komputerach, smartfonach, tabletach czy goglach VR.
Muzeum zachęca starsze dzieci i młodzież do udziału w trzech atrakcyjnych lekcjach historii online, dzięki którym można poznać historię Polskiego Państwa Podziemnego, współpracy sowiecko-niemieckiej oraz Zbrodni Katyńskiej. W ramach lekcji użytkownicy odwiedzają wybrane sekcje wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zapoznają się z wybranymi eksponatami, a następnie rozwiązują quiz.
Muzeum zaprasza także do śledzenia profili MIIWŚ w mediach społecznościowych oraz odwiedzenia strony internetowej oraz profilu Sketchfab, gdzie instytucja zamieszcza m.in. interesujące materiały dotyczące II wojny światowej, wirtualne wersje wystaw czasowych,ÂÂ modele 3D eksponatów.
Prezentacja projektów edukacyjnych to tylko jeden z elementów programu opracowanego na 1 czerwca. Na najmłodszych, którzy odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w kasach biletowych czekać będą niespodzianki.
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku gościć będzie podopiecznych trójmiejskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy wezmą udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na wystawie dla dzieci. Goście Instytucji dowiedzą się o warunkach życia i zasadach wychowania młodego pokolenia w przedwojennej Polsce oraz będą mieli okazję poznać wiele niezwykłych eksponatów znajdujących się na co dzień w niedostępnych dla zwiedzających, muzealnych magazynach.
Muzeum zaprasza na specjalny pokaz filmu familijnego "Chłopiec z burzy", który odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17.00 w Kinie Muzeum. Wstęp dla opiekunów oraz dzieci kosztuje 1 zł za każdy z biletów. Wejściówki za złotówkę będzie można zakupić jedynie w kasach Muzeum - https://bit.ly/3oWTQlg
1 czerwca MIIWŚ odwiedzą uczniowie gdańskich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w specjalnych pokazach filmowych w Kinie Muzeum.
W Dniu Dziecka przypada kolejna sesja Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy od powołania tego organu pełniącego rolę konsultacyjną w stosunku do Instytucji, Rada spotka się w pełnym składzie w przestrzeni Muzeum – dotychczas uniemożliwiały to obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Na młodzieżowych radnych, oprócz obrad, czekać będzie zwiedzanie wystaw głównej i czasowej z kierownictwem Działu Naukowo-Edukacyjnego MIIWŚ.
źródło muzeum1939.pl
- 03/06/2021 11:25 - PKN ORLEN największym mecenasem polskiego sportu i kultury
- 02/06/2021 18:50 - Dolne Miasto: pominięto głos mieszkańców
- 01/06/2021 16:46 - Marcin Wikło: Barwy kampanii
- 01/06/2021 16:38 - Dr Karol Nawrocki powołany na stanowisko wiceprezesa IPN
- 01/06/2021 16:28 - Fundacja "Łączy nas Polska" przedstawiła pierwsze projekty
- 01/06/2021 09:15 - Pracownicy Grupy Energa Aniołami Dobrej Energii
- 31/05/2021 23:25 - Kilka mieszkań i liczne źródła dochodu. Opublikowano oświadczenie majątkowe europosłanki Magdaleny Adamowicz
- 31/05/2021 19:31 - Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła
- 31/05/2021 19:10 - Karol Nawrocki do Komitetu Doradczego Muzeum realizowanego przez Victims of Communism Memorial Foundation w Waszyngtonie
- 30/05/2021 20:31 - Biznes komunalny żywiołem gdańskich wiceprezydentów - rok 2020 na bogato nad Motławą