Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Karol Nawrocki do Komitetu Doradczego Muzeum realizowanego przez Victims of Communism Memorial Foundation w Waszyngtonie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:10

Dr Karol Nawrocki dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku został powołany do Komitetu Doradczego Muzeum realizowanego przez Victims of Communism Memorial Foundation (VOC) – organizację powołaną do życia w 1993 roku na mocy jednogłośnie przyjętej ustawy Kongresu Amerykańskiego. Celem priorytetowym Fundacji jest stworzenie w Waszyngtonie muzeum opowiadającego historię około 40 narodów, doświadczonych w trakcie ostatnich 100 lat dyktaturą komunistyczną. Tworzone muzeum będzie zawierać m.in. relacje świadków oraz oryginalne eksponaty, jak i wykorzystywać nowoczesne technologie oraz narzędzia multimedialne do opowiedzenia na temat przyczyn i skutków komunizmu na przestrzeni dziejów.


Rolą Komitetu Doradczego, składającego się m.in. z międzynarodowych ekspertów i naukowców, członków Rady Akademickiej i Doradczej Muzeum, jak i członków Zarządu Muzeum, jest czuwanie nad treściami merytorycznymi tworzonej instytucji muzealnej, tak by rzetelnie odzwierciedlały one prawdziwe oblicze komunizmu.


Victims of Communism Memorial Foundation jest organizacją non profit prowadzącą międzynarodowe programy edukacyjne i badawcze, jak i zajmującą się prawami człowieka. Misją fundacji jest edukowanie obecnego i przyszłych pokoleń o ideologii, historii oraz spuściźnie komunizmu, w tym upamiętnienie ponad 100 milionów ofiar komunizmu na całym świecie , ale również dążenie do wolności tych, którzy nadal żyją pod rządami reżimów totalitarnych. Realizowane przez Fundację Muzeum w Waszyngtonie będzie pierwszym na świecie muzeum poświęconym kompleksowej historii komunizmu. Pierwsza faza interdyscyplinarnego projektu muzealnego zostanie otwarta w 2021 r. w centrum Waszyngtonu.


Tragedii milionów ofiar reżimu komunistycznego poświęcony został także odsłonięty 12 czerwca 2007 r. w Waszyngtonie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a W. Busha Pomnik Ofiar Komunizmu – dokładnie w 20. rocznicę słynnego przemówienia prezydenta Ronalda Reagana pod Bramą Brandenburską, podczas którego powiedział on: „Mr. Gorbachev, tear down this wall!” ("Panie Gorbaczow, zburz ten mur!"). Dwa lata po przemówieniu Reagana upadł mur berliński, a kolejne dwa lata po nim rozpadło się imperium sowieckie. Na przednim cokole Memoriału widnieje napis: „To the more than one hundred million victims of communism and to those who love liberty” („Ponad stu milionom ofiar komunizmu i tym, którzy kochają wolność"). Na tylnym cokole widnieje napis: „To the freedom and independence of all captive nations and peoples” („Za wolność i niepodległość wszystkich zniewolonych narodów i ludów”).

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież