Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:31

Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku w maju wybrany został nowy Zarząd Izby. Na jego czele stanął Zbigniew Stencel, rzemieślnik z Wejherowa, wywodzący się z wielopokoleniowej znanej na Kaszubach rodziny stolarzy. Gdańskie rzemiosło reprezentuje w Zarządzie Izby troje rzemieślników – Tadeusz Zdunek, jako Zastępca Prezesa Izby oraz członkowie Zarządu: Ewa Białogłowska oraz Grzegorz Pellowski, który jest również przedstawicielem Izby w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.


Nowy Zarząd Izby zamierza kontynuować podjęte w ostatnich latach zadania i inwestycje. Jednocześnie zainicjowane zostały nowe projekty, które wychodzą naprzeciw potrzebom zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych i spółdzielni z całego województwa, ale też są odpowiedzią na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie i w kraju. Izba będzie kontynuować zaangażowanie w działania Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, gdzie w gronie 14 organizacji pracodawców z województwa pomorskiego podejmowane są działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. Wielkie wyzwanie stanowią wzmocnienie wizerunku rzemiosła i propagowanie kształcenia zawodowego, rzemieślniczych zawodów – tych ginących i tych nowoczesnych, na miarę potrzeb rynku pracy. Izba zamierza zintensyfikować swoje działania w tym obszarze i już wkrótce zainicjuje kampanię edukacyjno-promocyjną pokazującą korzyści płynące z wyboru zawodu rzemieślniczego i kształcenia zawodowego w systemie dualnym w rzemiośle. Pośród zadań na nową kadencję jest też dalszy rozwój współpracy z partnerskimi izbami rzemieślniczymi z Niemiec i Francji oraz na forum Parlamentu Hanzeatyckiego.

alt


Izba Rzemieślnicza w Gdańsku działa od 1945 roku, ale tradycje rzemiosła pomorskiego, w tym zwłaszcza gdańskiego, są dużo dłuższe. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP wraz ze zrzeszonymi w niej cechami z powodzeniem kontynuuje te tradycje, jednocześnie stawiając na innowacje i dostosowanie do współczesnych wyzwań. Jest jedną z największych i najaktywniej działających organizacji samorządu gospodarczego oraz zawodowego na Pomorzu. Zrzesza 24 cechy rzemiosł różnych oraz cechy branżowe z całego województwa, reprezentując ok. 2 tysiące mikro, małych i średnich firm. Izba jest też aktywnym członkiem największego i najstarszego organu samorządu gospodarczego – Związku Rzemiosła Polskiego.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież