Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:31

Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku w maju wybrany został nowy Zarząd Izby. Na jego czele stanął Zbigniew Stencel, rzemieślnik z Wejherowa, wywodzący się z wielopokoleniowej znanej na Kaszubach rodziny stolarzy. Gdańskie rzemiosło reprezentuje w Zarządzie Izby troje rzemieślników – Tadeusz Zdunek, jako Zastępca Prezesa Izby oraz członkowie Zarządu: Ewa Białogłowska oraz Grzegorz Pellowski, który jest również przedstawicielem Izby w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.


Nowy Zarząd Izby zamierza kontynuować podjęte w ostatnich latach zadania i inwestycje. Jednocześnie zainicjowane zostały nowe projekty, które wychodzą naprzeciw potrzebom zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych i spółdzielni z całego województwa, ale też są odpowiedzią na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie i w kraju. Izba będzie kontynuować zaangażowanie w działania Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, gdzie w gronie 14 organizacji pracodawców z województwa pomorskiego podejmowane są działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. Wielkie wyzwanie stanowią wzmocnienie wizerunku rzemiosła i propagowanie kształcenia zawodowego, rzemieślniczych zawodów – tych ginących i tych nowoczesnych, na miarę potrzeb rynku pracy. Izba zamierza zintensyfikować swoje działania w tym obszarze i już wkrótce zainicjuje kampanię edukacyjno-promocyjną pokazującą korzyści płynące z wyboru zawodu rzemieślniczego i kształcenia zawodowego w systemie dualnym w rzemiośle. Pośród zadań na nową kadencję jest też dalszy rozwój współpracy z partnerskimi izbami rzemieślniczymi z Niemiec i Francji oraz na forum Parlamentu Hanzeatyckiego.

alt


Izba Rzemieślnicza w Gdańsku działa od 1945 roku, ale tradycje rzemiosła pomorskiego, w tym zwłaszcza gdańskiego, są dużo dłuższe. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP wraz ze zrzeszonymi w niej cechami z powodzeniem kontynuuje te tradycje, jednocześnie stawiając na innowacje i dostosowanie do współczesnych wyzwań. Jest jedną z największych i najaktywniej działających organizacji samorządu gospodarczego oraz zawodowego na Pomorzu. Zrzesza 24 cechy rzemiosł różnych oraz cechy branżowe z całego województwa, reprezentując ok. 2 tysiące mikro, małych i średnich firm. Izba jest też aktywnym członkiem największego i najstarszego organu samorządu gospodarczego – Związku Rzemiosła Polskiego.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież