Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:31

Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku w maju wybrany został nowy Zarząd Izby. Na jego czele stanął Zbigniew Stencel, rzemieślnik z Wejherowa, wywodzący się z wielopokoleniowej znanej na Kaszubach rodziny stolarzy. Gdańskie rzemiosło reprezentuje w Zarządzie Izby troje rzemieślników – Tadeusz Zdunek, jako Zastępca Prezesa Izby oraz członkowie Zarządu: Ewa Białogłowska oraz Grzegorz Pellowski, który jest również przedstawicielem Izby w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.


Nowy Zarząd Izby zamierza kontynuować podjęte w ostatnich latach zadania i inwestycje. Jednocześnie zainicjowane zostały nowe projekty, które wychodzą naprzeciw potrzebom zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych i spółdzielni z całego województwa, ale też są odpowiedzią na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie i w kraju. Izba będzie kontynuować zaangażowanie w działania Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, gdzie w gronie 14 organizacji pracodawców z województwa pomorskiego podejmowane są działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. Wielkie wyzwanie stanowią wzmocnienie wizerunku rzemiosła i propagowanie kształcenia zawodowego, rzemieślniczych zawodów – tych ginących i tych nowoczesnych, na miarę potrzeb rynku pracy. Izba zamierza zintensyfikować swoje działania w tym obszarze i już wkrótce zainicjuje kampanię edukacyjno-promocyjną pokazującą korzyści płynące z wyboru zawodu rzemieślniczego i kształcenia zawodowego w systemie dualnym w rzemiośle. Pośród zadań na nową kadencję jest też dalszy rozwój współpracy z partnerskimi izbami rzemieślniczymi z Niemiec i Francji oraz na forum Parlamentu Hanzeatyckiego.

alt


Izba Rzemieślnicza w Gdańsku działa od 1945 roku, ale tradycje rzemiosła pomorskiego, w tym zwłaszcza gdańskiego, są dużo dłuższe. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP wraz ze zrzeszonymi w niej cechami z powodzeniem kontynuuje te tradycje, jednocześnie stawiając na innowacje i dostosowanie do współczesnych wyzwań. Jest jedną z największych i najaktywniej działających organizacji samorządu gospodarczego oraz zawodowego na Pomorzu. Zrzesza 24 cechy rzemiosł różnych oraz cechy branżowe z całego województwa, reprezentując ok. 2 tysiące mikro, małych i średnich firm. Izba jest też aktywnym członkiem największego i najstarszego organu samorządu gospodarczego – Związku Rzemiosła Polskiego.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież