Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli... Spotkanie z mieszkańcami Oruni Górnej - Gdańska Południe, Ujeściska - ... » W Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie władz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:31

Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku w maju wybrany został nowy Zarząd Izby. Na jego czele stanął Zbigniew Stencel, rzemieślnik z Wejherowa, wywodzący się z wielopokoleniowej znanej na Kaszubach rodziny stolarzy. Gdańskie rzemiosło reprezentuje w Zarządzie Izby troje rzemieślników – Tadeusz Zdunek, jako Zastępca Prezesa Izby oraz członkowie Zarządu: Ewa Białogłowska oraz Grzegorz Pellowski, który jest również przedstawicielem Izby w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.


Nowy Zarząd Izby zamierza kontynuować podjęte w ostatnich latach zadania i inwestycje. Jednocześnie zainicjowane zostały nowe projekty, które wychodzą naprzeciw potrzebom zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych i spółdzielni z całego województwa, ale też są odpowiedzią na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie i w kraju. Izba będzie kontynuować zaangażowanie w działania Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, gdzie w gronie 14 organizacji pracodawców z województwa pomorskiego podejmowane są działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. Wielkie wyzwanie stanowią wzmocnienie wizerunku rzemiosła i propagowanie kształcenia zawodowego, rzemieślniczych zawodów – tych ginących i tych nowoczesnych, na miarę potrzeb rynku pracy. Izba zamierza zintensyfikować swoje działania w tym obszarze i już wkrótce zainicjuje kampanię edukacyjno-promocyjną pokazującą korzyści płynące z wyboru zawodu rzemieślniczego i kształcenia zawodowego w systemie dualnym w rzemiośle. Pośród zadań na nową kadencję jest też dalszy rozwój współpracy z partnerskimi izbami rzemieślniczymi z Niemiec i Francji oraz na forum Parlamentu Hanzeatyckiego.

alt


Izba Rzemieślnicza w Gdańsku działa od 1945 roku, ale tradycje rzemiosła pomorskiego, w tym zwłaszcza gdańskiego, są dużo dłuższe. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP wraz ze zrzeszonymi w niej cechami z powodzeniem kontynuuje te tradycje, jednocześnie stawiając na innowacje i dostosowanie do współczesnych wyzwań. Jest jedną z największych i najaktywniej działających organizacji samorządu gospodarczego oraz zawodowego na Pomorzu. Zrzesza 24 cechy rzemiosł różnych oraz cechy branżowe z całego województwa, reprezentując ok. 2 tysiące mikro, małych i średnich firm. Izba jest też aktywnym członkiem największego i najstarszego organu samorządu gospodarczego – Związku Rzemiosła Polskiego.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież