Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowe wyzwania pomorskiego rzemiosła

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 maja 2021 19:31

Podczas Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Członków Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku w maju wybrany został nowy Zarząd Izby. Na jego czele stanął Zbigniew Stencel, rzemieślnik z Wejherowa, wywodzący się z wielopokoleniowej znanej na Kaszubach rodziny stolarzy. Gdańskie rzemiosło reprezentuje w Zarządzie Izby troje rzemieślników – Tadeusz Zdunek, jako Zastępca Prezesa Izby oraz członkowie Zarządu: Ewa Białogłowska oraz Grzegorz Pellowski, który jest również przedstawicielem Izby w Zarządzie Związku Rzemiosła Polskiego.


Nowy Zarząd Izby zamierza kontynuować podjęte w ostatnich latach zadania i inwestycje. Jednocześnie zainicjowane zostały nowe projekty, które wychodzą naprzeciw potrzebom zrzeszonych w Izbie cechów rzemieślniczych i spółdzielni z całego województwa, ale też są odpowiedzią na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie i w kraju. Izba będzie kontynuować zaangażowanie w działania Sztabu Pomorskich Przedsiębiorców, gdzie w gronie 14 organizacji pracodawców z województwa pomorskiego podejmowane są działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. Wielkie wyzwanie stanowią wzmocnienie wizerunku rzemiosła i propagowanie kształcenia zawodowego, rzemieślniczych zawodów – tych ginących i tych nowoczesnych, na miarę potrzeb rynku pracy. Izba zamierza zintensyfikować swoje działania w tym obszarze i już wkrótce zainicjuje kampanię edukacyjno-promocyjną pokazującą korzyści płynące z wyboru zawodu rzemieślniczego i kształcenia zawodowego w systemie dualnym w rzemiośle. Pośród zadań na nową kadencję jest też dalszy rozwój współpracy z partnerskimi izbami rzemieślniczymi z Niemiec i Francji oraz na forum Parlamentu Hanzeatyckiego.

alt


Izba Rzemieślnicza w Gdańsku działa od 1945 roku, ale tradycje rzemiosła pomorskiego, w tym zwłaszcza gdańskiego, są dużo dłuższe. Pomorska Izba Rzemieślnicza MSP wraz ze zrzeszonymi w niej cechami z powodzeniem kontynuuje te tradycje, jednocześnie stawiając na innowacje i dostosowanie do współczesnych wyzwań. Jest jedną z największych i najaktywniej działających organizacji samorządu gospodarczego oraz zawodowego na Pomorzu. Zrzesza 24 cechy rzemiosł różnych oraz cechy branżowe z całego województwa, reprezentując ok. 2 tysiące mikro, małych i średnich firm. Izba jest też aktywnym członkiem największego i najstarszego organu samorządu gospodarczego – Związku Rzemiosła Polskiego.
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież