ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po 9 mln zł gdańszczanie zgłosili 421 wniosków

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 22:05

Gdańszczanie złożyli 421 wniosków do pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2014 w Gdańsku’. Z tej tak dużej ilości 362 wnioski są już zarejestrowane przez Referat Komunikacji Społecznej, a do 59 wnioskodawców zwrócono się drogą internetową na podane adresy mailowe o uzupełnienie lub poprawki.Ze względu na brak doprecyzowania lokalizacji 5 wniosków nie można przypisać do żadnego Okręgu Konsultacyjnego. Zwrócono się do wnioskodawców o sprecyzowanie lokalizacji. Z kolei ze względu na potrzebę dokładnego sprawdzenia i korekt językowych, tabele wniosków procedowanych będą opublikowane w czwartek 28 listopada.


altKoordynator tej organizowanej po raz pierwszy w Gdańsku akcji Piotr Kowalczuk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, bardzo prosi wnioskodawców o sprawdzenie, czy na adres email (podany we wniosku) nie otrzymali prośby o dokonanie poprawek, czy wniesienie uzupełnień. Na udzielenie odpowiedzi jest przeznaczone zaledwie pięć dni. Wnioski zarejestrowane trafiają obecnie do jednostek merytorycznych, tj. Wydział Spraw Obywatelskich, Zarząd Dróg i Zieleni oraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w celu analizy formalnej, takich jak: gospodarność, koszty, lokalizacja, własność Miasta czy wykonalność do końca 2014 r.


Zespół Konsultacyjny, który będzie dokonywał oceny formalno-prawnej ma na to czas do 31 stycznia 2014 r.  Wnioski, które uzyskają pozytywną ocenę będą wpisywane do Bazy Projektów, tym samym będą poddane głosowaniu powszechnemu w lutym 2014 r. Głosowanie poprzedzi kampania informacyjna dotycząca miejsc i sposobu oddawania głosów. Ostateczną listę wybranych projektów poznamy 25 lutego 2014 r. Będą one realizowane przez jednostki Miasta do końca 2014 r., za łączną przewidzianą kwotę 9 mln zł, tj. po 1,5 mln zł na każdy z sześciu Okręgów Konsultacyjnych.


Ilość zgłoszonych i zarejestrowanych wniosków oraz skierowanych do korekty przez sześć Okręgów Konsultacyjnych przedstawia się następująco:
I OK - Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec – Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech–Lipce, 74 szt. - zarejestrowanych 60, do korekty 14.

II OK - Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, 90 szt. – zarejestrowanych 80, do korekty 10.

III OK - Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki, 53 szt. – zarejestrowanych 49, do korekty 4.

IV OK - Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo, 67 szt. – zarejestrowanych 53, do korekty 14.

V OK - Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze 46 szt. – zarejestrowanych 37, do korekty 9.

VI OK - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki, 86 szt. – zarejestrowanych 83, do korekty 3.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież