Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po 9 mln zł gdańszczanie zgłosili 421 wniosków

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 22:05

Gdańszczanie złożyli 421 wniosków do pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2014 w Gdańsku’. Z tej tak dużej ilości 362 wnioski są już zarejestrowane przez Referat Komunikacji Społecznej, a do 59 wnioskodawców zwrócono się drogą internetową na podane adresy mailowe o uzupełnienie lub poprawki.Ze względu na brak doprecyzowania lokalizacji 5 wniosków nie można przypisać do żadnego Okręgu Konsultacyjnego. Zwrócono się do wnioskodawców o sprecyzowanie lokalizacji. Z kolei ze względu na potrzebę dokładnego sprawdzenia i korekt językowych, tabele wniosków procedowanych będą opublikowane w czwartek 28 listopada.


altKoordynator tej organizowanej po raz pierwszy w Gdańsku akcji Piotr Kowalczuk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, bardzo prosi wnioskodawców o sprawdzenie, czy na adres email (podany we wniosku) nie otrzymali prośby o dokonanie poprawek, czy wniesienie uzupełnień. Na udzielenie odpowiedzi jest przeznaczone zaledwie pięć dni. Wnioski zarejestrowane trafiają obecnie do jednostek merytorycznych, tj. Wydział Spraw Obywatelskich, Zarząd Dróg i Zieleni oraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w celu analizy formalnej, takich jak: gospodarność, koszty, lokalizacja, własność Miasta czy wykonalność do końca 2014 r.


Zespół Konsultacyjny, który będzie dokonywał oceny formalno-prawnej ma na to czas do 31 stycznia 2014 r.  Wnioski, które uzyskają pozytywną ocenę będą wpisywane do Bazy Projektów, tym samym będą poddane głosowaniu powszechnemu w lutym 2014 r. Głosowanie poprzedzi kampania informacyjna dotycząca miejsc i sposobu oddawania głosów. Ostateczną listę wybranych projektów poznamy 25 lutego 2014 r. Będą one realizowane przez jednostki Miasta do końca 2014 r., za łączną przewidzianą kwotę 9 mln zł, tj. po 1,5 mln zł na każdy z sześciu Okręgów Konsultacyjnych.


Ilość zgłoszonych i zarejestrowanych wniosków oraz skierowanych do korekty przez sześć Okręgów Konsultacyjnych przedstawia się następująco:
I OK - Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec – Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech–Lipce, 74 szt. - zarejestrowanych 60, do korekty 14.

II OK - Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, 90 szt. – zarejestrowanych 80, do korekty 10.

III OK - Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki, 53 szt. – zarejestrowanych 49, do korekty 4.

IV OK - Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo, 67 szt. – zarejestrowanych 53, do korekty 14.

V OK - Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze 46 szt. – zarejestrowanych 37, do korekty 9.

VI OK - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki, 86 szt. – zarejestrowanych 83, do korekty 3.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież