Komunikat p.o. dyrektora MIIWŚ ws. wyroku NSA » Komunikat pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. hab. Grzegorza Bere... "Jesień w ogrodzie" po raz 10. » Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk w dniach 11-12 września zorganizował jubileuszową 10. edycja kiermasz... Kacper Płażyński: Drogi „rozchodniaczek” z Francuzami w SNG » Z posłem PiS Kacprem Płażyńskim, gdańskim radnym 2018-19, kandydatem na prezydenta Miasta Gdańska w ... 99. rocznica powstania KS Gedania » 15 września przypada rocznica powstania KS Gedania. Obchody 99. rocznicy rozpoczęły się mszą świętą ... Historia musi odczytywać znaki czasu » 13 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki poinformował o utworzeniu w... Uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu 1945 rok... » Oblackie Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Instytut Pam... Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów » Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od francuskiej spółki i przejąć pełną ko... W tygodniku „Sieci”: Dlaczego TVN nadaje jak Łukaszenka? » W najnowszym numerze „Sieci”: Dlaczego białoruskie media i TVN zadziwiająco współbrzmią w pokazywany... Marek Biernacki: „Nie tędy droga” » Z Markiem Biernackim, w latach 80 w Ruchu Młodej Polski, ministrem spraw wewnętrznych i administracj... Gedania - życie pod terrorem » Nie ma opowieści o Polakach w Gdańsku bez Gedanii.Na pamięć miejsca składa się topografia i struktur...
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
wtorek, 14 września 2021 12:15
Gdańsk wykupi udziały SAUR Neptun od Francuzów
Miasto Gdańsk zamierza wykupić udziały w SAUR Neptun Gdańsk od
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
sobota, 18 września 2021 14:34
Prezes Obajtek: w Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie
Daniel Obajtek, prezes Grupy Orlen, odwiedził siedzibę klubu Energa
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
sobota, 18 września 2021 20:13
Zwycięski debiut trenera Kaczmarka przed gdańską publicznością
Trener Tomasz Kaczmarek odniósł pierwsze zwycięstwo jako trener

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
poniedziałek, 06 września 2021 15:13
Gdańsk przez pryzmat - odsłona druga
Pierwsza wystawy „Gdańsk przez pryzmat” odbyła się w grudniu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po 9 mln zł gdańszczanie zgłosili 421 wniosków

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 22:05

Gdańszczanie złożyli 421 wniosków do pilotażowego projektu „Budżet Obywatelski 2014 w Gdańsku’. Z tej tak dużej ilości 362 wnioski są już zarejestrowane przez Referat Komunikacji Społecznej, a do 59 wnioskodawców zwrócono się drogą internetową na podane adresy mailowe o uzupełnienie lub poprawki.Ze względu na brak doprecyzowania lokalizacji 5 wniosków nie można przypisać do żadnego Okręgu Konsultacyjnego. Zwrócono się do wnioskodawców o sprecyzowanie lokalizacji. Z kolei ze względu na potrzebę dokładnego sprawdzenia i korekt językowych, tabele wniosków procedowanych będą opublikowane w czwartek 28 listopada.


altKoordynator tej organizowanej po raz pierwszy w Gdańsku akcji Piotr Kowalczuk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, bardzo prosi wnioskodawców o sprawdzenie, czy na adres email (podany we wniosku) nie otrzymali prośby o dokonanie poprawek, czy wniesienie uzupełnień. Na udzielenie odpowiedzi jest przeznaczone zaledwie pięć dni. Wnioski zarejestrowane trafiają obecnie do jednostek merytorycznych, tj. Wydział Spraw Obywatelskich, Zarząd Dróg i Zieleni oraz Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w celu analizy formalnej, takich jak: gospodarność, koszty, lokalizacja, własność Miasta czy wykonalność do końca 2014 r.


Zespół Konsultacyjny, który będzie dokonywał oceny formalno-prawnej ma na to czas do 31 stycznia 2014 r.  Wnioski, które uzyskają pozytywną ocenę będą wpisywane do Bazy Projektów, tym samym będą poddane głosowaniu powszechnemu w lutym 2014 r. Głosowanie poprzedzi kampania informacyjna dotycząca miejsc i sposobu oddawania głosów. Ostateczną listę wybranych projektów poznamy 25 lutego 2014 r. Będą one realizowane przez jednostki Miasta do końca 2014 r., za łączną przewidzianą kwotę 9 mln zł, tj. po 1,5 mln zł na każdy z sześciu Okręgów Konsultacyjnych.


Ilość zgłoszonych i zarejestrowanych wniosków oraz skierowanych do korekty przez sześć Okręgów Konsultacyjnych przedstawia się następująco:
I OK - Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec – Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech–Lipce, 74 szt. - zarejestrowanych 60, do korekty 14.

II OK - Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice, 90 szt. – zarejestrowanych 80, do korekty 10.

III OK - Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki, 53 szt. – zarejestrowanych 49, do korekty 4.

IV OK - Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo, 67 szt. – zarejestrowanych 53, do korekty 14.

V OK - Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze 46 szt. – zarejestrowanych 37, do korekty 9.

VI OK - Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki, 86 szt. – zarejestrowanych 83, do korekty 3.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież