Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Góra Grosza 2012: Zespół Szkół Społecznych STO najlepszy na Pomorzu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 09:36

II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO został 26 listopada nagrodzony przez Towarzystwo Nasz Dom za zebranie największej kwoty w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza" w województwie pomorskim.Akcja Góra Grosza organizowana jest corocznie w Polskich szkołach przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem jej jest zbiórka funduszy na dzieci wychowujące się poza własną rodziną – w rodzinach zastępczych, domach dla dzieci, domach dziecka czy rodzinnych domach dziecka. Od 13 lat zachęca się uczniów do oddawania na cel akcji tzw. "groszaków". W poprzednim roku w ponad 10 tys. szkołach udało zebrać się aż 220 ton drobnych monet o wartości około 2,8 mln złotych.

W XIII zeszłorocznej edycji, II Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku uzyskał najlepszy wynik w całym województwie pomorskim. Za trud włożony w pomoc rówieśnikom, Nasz Dom przekazał placówce kwotę pieniężną w wysokości 2 tys. zł.  26 listopada szkołę odwiedziła Iwona Niemasz, dyrektorka Domów dla Dzieci.


alt


Klasą, której udało uzbierać się najwięcej groszaków, okazała się być zeszłoroczna 2E. Dzieciom osobiście podziękowały Iwona Niemasz razem z wicedyrektor Hanną Rembak i koordynatorką szkolnego wolontariatu Martą Węsierską.

- Kiedy wrócicie dziś do domu, nie podziękujcie podziękować rodzicom, bo to też jest ich zasługa – powiedziała Iwona Niemasz, dyrektorka Domów dla Dzieci.

Jak wyjaśniła Marta Węsierska, uczniów do pomocy zachęca się nie tylko nagrodami. Celem jest przede wszystkim uświadomienie i uwrażliwienie dzieci na mniej szczęśliwy los swoich rówieśników. Mimo to jednak akcja przeprowadzana jest w wesołej atmosferze wyjścia do kina dla najaktywniejszej klasy, darmowych zapiekanek w szkolnym bufecie czy konkursu na maskotkę akcji. Dzięki temu uczniowie chętniej biorą udział w akcji, co przekłada się na otrzymane wyróżnienie – drugie już z kolei. Poza Górą Groszą Zespół Szkół Społecznych STO brał udział m. in. w akcji Szlachetna Paczka

25 listopada rozpoczęła się w Polsce kolejna, XIV edycja Góry Grosza. Potrwa ona do 6 grudnia.

AK


 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież