Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PO obradowali przy zamkniętych drzwiach

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 27 listopada 2013 09:46

Nadzwyczajne posiedzenie zwołali 26 listopada radni PO, zapraszając na nie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Radni domagali się od prezydenta zarządzającego Miastem wyjaśnień w sprawie ostatnich afer jakie wynikły w gdańskim magistracie i jednostkach mu podległych.


Chodzi o aferę korupcyjną przy przydziale lokali komunalnych i tymczasowe aresztowane urzędniczek Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz nieprawidłowościach w rozliczeniach finansowych do jakich dochodziło w gdańskiej Marinie, podległej Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
Gdańscy radni PO twierdzą, że nie jest to dobra sytuacja dla Miasta, jak i dla wizerunku partii.


Sprawami łapówek zajmują się prokuratury apelacyjna i okręgowa w Gdańsku. Postępowaniem zostały objęte trzy osoby, wszystkie usłyszały zarzuty płatnej protekcji i przebywają w areszcie.


Dotychczas zarzuty popełnienia łącznie 108 różnego rodzaju przestępstw, prokurator przedstawił łącznie 14 podejrzanym. Są to zarzuty popełnienia przestępstw korupcji biernej, czynnej, płatnej protekcji, fałszowania dokumentów i innych. Do tej pory przesłuchano łącznie około 30 świadków, z czego 10 z przesłuchanych świadków skorzystało z klauzuli niekaralności, wynikającej z art. 229 § 6 kk.


Spośród 14 podejrzanych 8 osób jest podejrzanych, m.in. o wręczanie korzyści majątkowych w związku z ubieganiem się o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych, 4 osoby, w tym emerytowana urzędniczka Urzędu Miejskiego Krystyna D., są podejrzane, m.in. o pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych, a dwie urzędniczki Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Katarzyna M. i Krystyna W., są podejrzane, m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych.


altMaciej Krupa, przewodniczący gdańskich radnych PO (na powyższym zdjęciu), ustosunkowując się do powyższego powiedział: - Postępowania prokuratorskie w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i możliwe postępowanie prokuratorskie w kolejnej jednostce organizacyjnej Miasta, jaką jest Marina podległa MOSiR Gdańsk, to jest niekorzystny dla naszego ugrupowania ciąg zdarzeń w Gdańsku. Musimy to przedyskutować.
Tylko tyle i aż tyle powiedział Krupa dziennikarzom tuż przed spotkaniem.


Posiedzenie zwołano w trybie nadzwyczajnym. Reprezentujący władze Miasta rzecznik prasowy Antoni Pawlak nie widzi w tym nic nadzwyczajnego: - Częste są takie spotkania prezydenta z klubem radnych PO podczas których wyjaśniamy sobie swoje stanowiska. Radni swoje, a prezydent swoje. Prezydent sprawozdaje co ciekawego dzieje się w Mieście. Zainteresowanie radnych tym co się teraz dzieje w MOSiRze, czy w Wydziale Gospodarki Komunalnej, jest to absolutnie naturalne.


Prezydent Paweł Adamowicz nie chciał się osobiście ustosunkować do zaistniałej sytuacji.
Sekretarz Miasta Danuta Janczarek zapowiedziała zakończenie kontroli MOSiR-u ze strony Miasta  Pierwszą kontrolę zarządził dyrektor MOSiR-u Leszek Paszkowski tuż po informacjach prasowych i złożeniu przez jednego z pracowników Mariny doniesienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstw, o przywłaszczenie około pół miliona złotych. Obecnie jest też dokonywana kontrola pogłębiona, którą wykonują pracownicy magistratu z Biura Kontroli. Jest również przeprowadzany audyt. Wyniki tej kontroli mają być znane w najbliższy poniedziałek 2 grudnia.
Posiedzenie Klubu Radnych PO odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Zakończyło się bez specjalnych ustaleń. Trwało około godzinę. Od wezwanego na nadzwyczajne spotkanie prezydenta oczekiwano wyjaśnień.


Zdaniem szefa klubu radnych PO Macieja Krupy na wieczornym spotkaniu zastanawiano się, jak zmierzyć się z tymi korupcyjnymi problemami? I jak im zapobiegać? Dziennikarzom nie udało się jednak dowiedzieć, do jakich ustaleń doszło podczas tego spotkania. Maciej Krupa nie chce ich ujawnić, mówiąc jedynie, że temat został przegadany...


Przedstawienie stanowisk w tych sprawach i z nadzwyczajnego spotkania za zamkniętymi drzwiami można się ewentualnie spodziewać na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska, która zaplanowana jest na najbliższy czwartek 28 listopada. 

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież