Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS chce wyjaśnień w sprawie szkoły w Kokoszkach

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2014 15:21

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie szkoły w Kokoszkach, tłumacząc decyzję niemożnością stwierdzenia o ocenie finansowej przedsięwzięcia przed jego rozpoczęciem. Nie mniej jednak członkowie Prawa i Sprawiedliwości  zauważywszy niedopełnienie formalności przez jednego z oferentów, zwrócili się z prośbą o wyjaśnienie do Pawła Adamowicza, prezydenta Miasta Gdańsk.  Uwaga została zwrócona na nieprawidłowości związane z procedowaniem konkursu. Odpowiedzi nie otrzymali. - Skoro został rozpisany konkurs, skoro zostały określone warunki, uważamy za rzecz absolutnie skandaliczną, że w tak jawny sposób nie są przestrzegane reguły - wyjaśniał Grzegorz Strzelczyk.Piotr Gierszewski, radny Miasta Gdańsk i zarazem przewodniczący Komisji Edukacji, wystosował pismo do prezydenta Pawła Adamowicza oraz Bogdana Oleszka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańsk, w sprawie dopuszczenia do drugiego etapu konkursy oferenta, który nie przedłożył pełnej dokumentacji.

- Ten konkurs miał być wyjątkowo transparentny. Regulamin podpisany przez prezydenta, który musi być bezwzględnie przestrzegany jako ten, który jest podstawą wyboru najlepszego oferenta. W rozdziale pierwszym podane są wymagane dokumenty, które należy przedstawić Komisji Konkursowej. Fundacja Familijny Poznań nie przedłożyła tego dokumentu. Zostało to przeze mnie zakwestionowane. Nie miałem poparcia w komisji i poprosiłem o uczestnictwo prawnika, ponieważ pozostali członkowie komisji głusi byli na moje zapytania. Przewodnicząca Komisji (Ewa Kamińska - dop. ŻS) odmówiła i przegłosowała dopuszczenie do następnego etapu oferty Familijnego Poznania - mówił Gierszewski.


altW zarządzeniu prezydenta z 4 lutego 2014 roku widnieje informacja, iż komisja pracuje zgodnie z zasadami przyjętymi w regulaminie konkursu. On zaś wymaga od oferenta przedłożenia 8 dokumentów, w tym „przygotowanie do publicznej  prezentacji w czasie 45 min. oferty dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawczej w formie elektronicznej w formacie POWER POINT 97”.

Fundacja Familijny Poznań złożyła dokumenty 31 stycznia o godzinie 13, jednak wśród nich nie znalazła się powyższa prezentacja. Mimo to zostali zakwalifikowani do następnej tury, którą jest prezentacja oferty.

- Biorę udział w kilkudziesięciu konkursach organizowanych prze miasto Gdańsk i brak parafki na stronie czasami dyskwalifikowało w dalszej procedurze. A tutaj mówimy o braku konkretnego dokumentu, który został wpisany do regulaminu i zatwierdzony przez organizatora konkursu - przyznał radny Miasta Gdańsk. - Ocenie podlega tylko pisemna oferta złożona przez oferenta. Tego dokumentu nie było, czyli ocena powinna być bezwzględnie negatywna - dodał.

Dodajmy, że komplet dokumentów należało złożyć do 31 stycznia do godziny 14. Po tym terminie wszystkie pisma były oddalane.

Członkom PiS nasuwa się pytanie, czy brak dokumentu może spowodować odrzucenie kandydatury. Pomimo wystosowanego pisma z zaznaczeniem czasu na odpowiedź (5 dni), prezydent Adamowicz nie ustosunkował się do poruszanych w nim zagadnień.

- Mam nadzieje, że specjalne służby wyjaśnią, czy wyprowadzenie konkursu nie było intencjonalne - oznajmił Grzegorz Strzelczyk.


Dodatkowo PiS jest przeciwny przekazaniu szkoły w Kokoszkach prywatnemu właścicielowi.

- W 2010 roku wypowiedział się w tej sprawie trybunał konstytucyjny, mówiąc że prowadzenie szkół publicznych jest to zadanie własne gminy. Jesteśmy również pod rządami ustawy, która wyraźnie wskazuje na to, że gminy i samorządy  nie powinny przekazywać placówek oświatowych w ręce niepubliczne, jeżeli liczba uczniów w tych szkołach przekracza 70. W związku z tym, w sprawie Kokoszek mamy do czynienia ze wszystkim tymi kazusami i wszystkie te kazusy są naruszone - stwierdził Gierszewski. - Sprawa nie dotyczy tych ok 40 mln zł, co jest kosztem budowy tego całego obiektu, który ma być przekazany na 6 lat, ale również proszę obliczyć sobie, że będzie około 700-750 uczniów i średnie 10 tys. zł subwencji oświatowej na jednego ucznia, czyli deklarujemy od razu, że przekazywać będziemy rocznie 7,5 mln zł samej subwencji z budżetu miasta - dodał.

Według radnego wyjściem z sytuacji byłoby przerwanie konkursu, chyba że organizator wyraża chęć wytłumaczenia się z nieprzestrzegania podpisanego przez siebie regulaminu.

Szkoła w Kokoszkach zostałaby wówczas w posiadaniu gminy, gdyż prezydent Adamowicz zdeklarował się na pozostawienie obiektu w rękach państwowych, jeżeli konkurs nie zostanie rozstrzygnięty za pierwszym razem.

12 lutego br. nastąpi publiczna prezentacja ofert w konkursie na operatora obiektu. Uczestniczyć w niej będą dwa podmioty- Fundacja Familijny Poznań i Zespół Szkół im. Macieja Płażyńskiego sp. z o.o. z Pucka.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież