O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PiS chce wyjaśnień w sprawie szkoły w Kokoszkach

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 lutego 2014 15:21

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie szkoły w Kokoszkach, tłumacząc decyzję niemożnością stwierdzenia o ocenie finansowej przedsięwzięcia przed jego rozpoczęciem. Nie mniej jednak członkowie Prawa i Sprawiedliwości  zauważywszy niedopełnienie formalności przez jednego z oferentów, zwrócili się z prośbą o wyjaśnienie do Pawła Adamowicza, prezydenta Miasta Gdańsk.  Uwaga została zwrócona na nieprawidłowości związane z procedowaniem konkursu. Odpowiedzi nie otrzymali. - Skoro został rozpisany konkurs, skoro zostały określone warunki, uważamy za rzecz absolutnie skandaliczną, że w tak jawny sposób nie są przestrzegane reguły - wyjaśniał Grzegorz Strzelczyk.



Piotr Gierszewski, radny Miasta Gdańsk i zarazem przewodniczący Komisji Edukacji, wystosował pismo do prezydenta Pawła Adamowicza oraz Bogdana Oleszka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańsk, w sprawie dopuszczenia do drugiego etapu konkursy oferenta, który nie przedłożył pełnej dokumentacji.

- Ten konkurs miał być wyjątkowo transparentny. Regulamin podpisany przez prezydenta, który musi być bezwzględnie przestrzegany jako ten, który jest podstawą wyboru najlepszego oferenta. W rozdziale pierwszym podane są wymagane dokumenty, które należy przedstawić Komisji Konkursowej. Fundacja Familijny Poznań nie przedłożyła tego dokumentu. Zostało to przeze mnie zakwestionowane. Nie miałem poparcia w komisji i poprosiłem o uczestnictwo prawnika, ponieważ pozostali członkowie komisji głusi byli na moje zapytania. Przewodnicząca Komisji (Ewa Kamińska - dop. ŻS) odmówiła i przegłosowała dopuszczenie do następnego etapu oferty Familijnego Poznania - mówił Gierszewski.


alt



W zarządzeniu prezydenta z 4 lutego 2014 roku widnieje informacja, iż komisja pracuje zgodnie z zasadami przyjętymi w regulaminie konkursu. On zaś wymaga od oferenta przedłożenia 8 dokumentów, w tym „przygotowanie do publicznej  prezentacji w czasie 45 min. oferty dydaktyczno- opiekuńczo-wychowawczej w formie elektronicznej w formacie POWER POINT 97”.

Fundacja Familijny Poznań złożyła dokumenty 31 stycznia o godzinie 13, jednak wśród nich nie znalazła się powyższa prezentacja. Mimo to zostali zakwalifikowani do następnej tury, którą jest prezentacja oferty.

- Biorę udział w kilkudziesięciu konkursach organizowanych prze miasto Gdańsk i brak parafki na stronie czasami dyskwalifikowało w dalszej procedurze. A tutaj mówimy o braku konkretnego dokumentu, który został wpisany do regulaminu i zatwierdzony przez organizatora konkursu - przyznał radny Miasta Gdańsk. - Ocenie podlega tylko pisemna oferta złożona przez oferenta. Tego dokumentu nie było, czyli ocena powinna być bezwzględnie negatywna - dodał.

Dodajmy, że komplet dokumentów należało złożyć do 31 stycznia do godziny 14. Po tym terminie wszystkie pisma były oddalane.

Członkom PiS nasuwa się pytanie, czy brak dokumentu może spowodować odrzucenie kandydatury. Pomimo wystosowanego pisma z zaznaczeniem czasu na odpowiedź (5 dni), prezydent Adamowicz nie ustosunkował się do poruszanych w nim zagadnień.

- Mam nadzieje, że specjalne służby wyjaśnią, czy wyprowadzenie konkursu nie było intencjonalne - oznajmił Grzegorz Strzelczyk.


Dodatkowo PiS jest przeciwny przekazaniu szkoły w Kokoszkach prywatnemu właścicielowi.

- W 2010 roku wypowiedział się w tej sprawie trybunał konstytucyjny, mówiąc że prowadzenie szkół publicznych jest to zadanie własne gminy. Jesteśmy również pod rządami ustawy, która wyraźnie wskazuje na to, że gminy i samorządy  nie powinny przekazywać placówek oświatowych w ręce niepubliczne, jeżeli liczba uczniów w tych szkołach przekracza 70. W związku z tym, w sprawie Kokoszek mamy do czynienia ze wszystkim tymi kazusami i wszystkie te kazusy są naruszone - stwierdził Gierszewski. - Sprawa nie dotyczy tych ok 40 mln zł, co jest kosztem budowy tego całego obiektu, który ma być przekazany na 6 lat, ale również proszę obliczyć sobie, że będzie około 700-750 uczniów i średnie 10 tys. zł subwencji oświatowej na jednego ucznia, czyli deklarujemy od razu, że przekazywać będziemy rocznie 7,5 mln zł samej subwencji z budżetu miasta - dodał.

Według radnego wyjściem z sytuacji byłoby przerwanie konkursu, chyba że organizator wyraża chęć wytłumaczenia się z nieprzestrzegania podpisanego przez siebie regulaminu.

Szkoła w Kokoszkach zostałaby wówczas w posiadaniu gminy, gdyż prezydent Adamowicz zdeklarował się na pozostawienie obiektu w rękach państwowych, jeżeli konkurs nie zostanie rozstrzygnięty za pierwszym razem.

12 lutego br. nastąpi publiczna prezentacja ofert w konkursie na operatora obiektu. Uczestniczyć w niej będą dwa podmioty- Fundacja Familijny Poznań i Zespół Szkół im. Macieja Płażyńskiego sp. z o.o. z Pucka.

Żaneta Stasiowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież