Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adamowicz poparł Komorowskiego. Będzie druga tura?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 lutego 2015 18:17

By się dobrze działo Bronisławowi Komorowskiemu w prezydenckiej kampanii wyborczej ruszyli mu w sukurs prezydenci miast. Nie wszyscy. Niespełna trzydziestu z nich dotarło do Katowic by na tablicy swoim podpisem zaświadczyć poparcie dla reelekcji. Poparcie „kandydata obywatelskiego” swoją obecnością i podpisem na tablicy zaświadczył Paweł Adamowicz, na co dzień prezydent Gdańska i wiceprzewodniczący pomorskiej PO. By dotrzeć do Katowic przerwał nawet swój urlop. W kalendarzu prezydenckich zajęć prezydent Adamowicz ten wiec wyborczy odnotował jako „spotkanie samorządowców”.  Jak to poparcie wróży kandydatowi Komorowskiemu? Ano tak,  że druga tura będzie. W Gdańsku też była. I to mimo nader licznych głosów, iż urzędującemu od 16 lat Adamowiczowi triumf przypadnie już w turze pierwszej.
- Wybory to nie zabawa! Rządzenie krajem to nie nauka, to nie praktyka dla czeladników! - mówił prezydent Bronisław Komorowski w Katowicach, gdzie 29 prezydentów - polityków wybranych w większości pod szyldem Platformy Obywatelskiej RP lub z jej wsparciem podpisali deklarację poparcia Bronisława Komorowskiego, który kilkakrotnie wspomniał w swoim przemówieniu o „balonikach i konfetti”.
- Przybywa kandydatów, a prezydent jest jeden! Dla mnie to udzielenie poparcia mojej kandydaturze przez prezydentów jest niesłychanie ważne – mówił jak prezydent z prezydentami kandydat Komorowski.


W końcu jakże by inaczej, bo „Obywatelską deklarację – Prezydenci dla Prezydenta” podpisało 29 włodarzy.


Mając na uwadze dobro wspólne Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu dla godnego pełnienia przez Pana Bronisława Komorowskiego roli najwyższego przedstawiciela naszego państwa, wyrażając wielki szacunek dla Jego działań na rzecz poszanowania wolności i sprawiedliwości, współdziałania władz, dialogu społecznego oraz zgodnego z zasadą pomocniczości umacniania uprawnień obywateli i ich wspólnot, deklarujemy dalsze wspieranie Jego misji w drugiej kadencji sprawowania urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – napisali oni w swej „obywatelskiej” deklaracji.

Apelujemy do wszystkich, dla których zgoda narodowa jest wartością najwyższą, aby w nadchodzących wyborach wznieśli się ponad partyjne podziały i opowiedzieli się za kontynuacją misji Pana Bronisława Komorowskiego jako Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – zaapelowali.


Sygnatariusze deklaracji to m.in. prezydenci Bydgoszczy – Rafał Bruski, Gdańska – Paweł Adamowicz, Katowic – Marcin Krupa, Krakowa – Jacek Majchrowski, Lublina – Krzysztof Żuk, Łodzi – Hanna Zdanowska,  Poznania – Jacek Jaśkowiak, Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, Sopotu – Jacek Karnowski, Szczecina – Piotr Krzystek,  Warszawy – Jacek Wojciechowicz (wiceprezydent), Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.  


Prezydent Adamowicz znalazł się więc między Tadeuszem Ferencem, od 1964 r. członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej do jej rozwiązania, następnie SARP i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a Jackiem Majchrowskim od 1965 do 1981 r. członkiem PZPR, później w SLD.
A był w nadmotławskim grodzie taki czas, kiedy świeżo nawróconych z marksizmu-leninizmu na ideologię według Karla Kautsky’ego i Antonio Gramsci’ego obecny prezydent Gdańska porównywał do Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników.


Przypomnijmy, że we wrześniu 2010 roku prezydent Komorowski odznaczył   prezydenta Gdańsk Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju demokracji lokalnej i osiągnięcia w pracy samorządowej i w "podejmowanej, z pożytkiem dla kraju, pracy zawodowej i społecznej".


W prezydenckim kalendarzu 13 lutego br. oznaczony był jako urlop, a sobota 14 lutego: Spotkanie samorządowców – Katowice.


Prezydent Komorowski teraz potrzebuje wsparcia bo w tydzień jego sondażowe akcje spadły o 6 procent do 49-procentowego poparcia. Orzeł z czekolady, zgolone wąsy, ordery przypinane co poniektórym pracownikom mediów nie wystarczają. Trzeba więc sięgnąć po wypróbowanych towarzyszy partyjnych. Zalecana przy tym trzeźwość. Nie tylko umysłu. Z umiarkowanym zdziwieniem przyjęliśmy więc informację, że dobry towarzysz partyjny skarbnik PO Łukasz Pawełek, który zasłynął tym, iż zasnął pijany pod ambasadą USA w Warszawie i trafił do stołecznego ośrodka wytrzeźwień przy osławionej ulicy Kolskiej 2 zajmie się finansami kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież