Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bloger Adamowicz o Pałacu Młodzieży

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
sobota, 14 lutego 2015 15:37

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zapowiedział, że restrukturyzacja Pałacu Młodzieży w Gdańsku zostanie przesunięta o rok. Zakomunikował to na swoim blogu. Na dialog jak widać nigdy nie jest za późno. Po protestach  rodziców, uczniów i pracowników Pałacu Młodzieży prezydent doszedł zapewne do wniosku, że nadszedł czas społecznej debaty. Przekonała zaś go ostatecznie arytmetyka i postawa własnej partii, zaniepokojonej społecznym odbiorem poczynań włodarza.Paweł Adamowicz poinformował o odłożeniu ofensywy na pałac w poniedziałek 9 lutego br. wczesnym popołudniem… na swoim blogu. Co nie powinno dziwić. W kraju rządzonym przez PO skromny Twitter służył byłemu szefowi dyplomacji Radosławowi Sikorskiemu do prowadzenia polityki zagranicznej dlaczegóż więc prywatny blog ma nie być narzędziem do komunikacji z mieszkańcami?


Tym bardziej, że czas naglił. Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej w biurze na gdańskim „Manhattanie” zbierał się za kilka godzin – o 16.30. Zaplanowany pierwotnie na półtorej godziny konwentykiel przedłużył się ponad miarę. Jeszcze ok. godz. 20 prezydencka limuzyna „superb” parkowała z włączonym silnikiem nieopodal wrzeszczańskiego centrum handlowego. Kierowca skody musiał być nieco zniecierpliwiony. Czekamy więc na odpowiedź prezydenckiego rzecznika czy otrzymał szofer należną gratyfikację za nadgodziny?
- Dyskusja o proponowanych zmianach w edukacji sprowadza się do stwierdzenia, że jest tak dobrze, że nie należy nic zmieniać. Z drugiej strony zgłoszone przez miejską stronę propozycje, nie doczekały się kontrpropozycji, poza jedną – „żeby tak było, by było jak było”. Chociaż z uwagą wsłuchuję się we wszystkie opinie te publikowane w mediach i te przesyłane bezpośrednio do mnie, to jednak nie oceniam obecnego stanu tak dobrze jak niektórzy moi polemiści. Nie jest prawdą, że nie potrzebujemy zmian. (…) Ale nie powinna być to debata na ulicy, z transparentami w rękach. Powinna być to debata na rzeczowe argumenty, czy utrzymywać budynki szkoły tylko w połowie wypełnione, czy łączyć je w placówki, które skonsolidowane będą szansą na pełniejszą ofertę edukacyjną, by móc sięgać po środki unijne – napisał Paweł Adamowicz na swoim prywatnym blogu po tym, jak po licznych protestach przeciwko restrukturyzacji gdańskiej oświaty, przy brak dialogu, a tuż przed zarządem macierzystej partii, postanowił nieco ustąpić.   


Tego dnia od 16.30 miało się bowiem zacząć „wekslowanie” planów zmian w oświacie ekipy prezydenta Adamowicza. Już kilka dni wcześniej niektórzy radni i sama liderka Platformy w Gdańsku posłanka Agnieszka Pomaska wyrażali swoje zdziwienie projektem zmian. Tak, jak gdyby nie był on projektem prezydenta z ich ugrupowania.
– Jestem zaniepokojona tym, w jaki sposób te zmiany próbuje się wprowadzić. Myślę, że do sprawy trzeba podejść, po pierwsze indywidualnie tzn. sprawdzić, czy te pomysły mają jakiś sens, bo mam duże wątpliwości – mówiła Agnieszka Pomaska na antenie Radia Gdańsk. Jej zdaniem powinno się patrzeć na cały system, czy to wszystko ma "ręce i nogi", czy za rok nie będziemy musieli wprowadzać kolejnych zmian.


– Opozycja twardo stoi na stanowisku, że naprędce przygotowany bez konsultacji społecznych plan zmian w oświacie nie powinien być realizowany.Nawet posłanka Pomaska wypowiedziała się przeciwko działaniom jej partyjnego kolegi. Stąd ten nagły wpis na blogu. Paweł Adamowicz zorientował się, że mając PiS przeciwko sobie i dziewiątkę młodych z PO przegra głosowanie – wylicza Grzegorz Strzelczyk z klubu gdańskich radnych PiS i dodaje:
– Prezydent Adamowicz już przyzwyczaił nas, że komunikuje się z gdańszczanami przez blog. Były minister Sikorski poprzez Twittera obwieszczał światu stanowisko polskiej dyplomacji. Cóż, nowe technologie. Paweł Adamowicz rządzi już piątą kadencję, od 16 lat ma za sobą większość, dzięki której może modelować miasto, a przy okazji szlifować techniki komunikacji – mówi z uśmiechem Strzelczyk.  


Z kolei Pomaska przyznała, że prezydent Gdańska jest politykiem PO, ale zmiany w sprawie Pałacu Młodzieży nie są planami gdańskiej Platformy.
- Jesteśmy co rusz są zaskakiwani kuriozalnymi decyzjami rządzących spod szyldu PO. Przygotowuje się likwidację szkół zawodowych w roku ogłoszonym przez tandem PO-PSL Rokiem Szkolnictwa Zawodowego. Oto w Gdańsku po zaprezentowaniu planów likwidacji szkół i Pałacu Młodzieży posłanka Pomaska, próbuje przekonywać, że demonstracje w obronie szkół to nie skutek działań jej partii. Niedługo dowiemy się od tej posłanki, że rządzi ktoś zupełnie inny – komentuje Krzysztof Dośla, przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”.


Paweł Adamowicz zaś zapewnia, że będzie dyskusja z udziałem związków zawodowych, rodziców, nauczycieli, różnych grup społecznych, tak aby efektywnie wykorzystywać publiczne pieniądze na organizację zajęć. Prezydent chciałby też „podjęcia dyskusji o kosztach administracyjnych i zatrudnieniu, oraz pracy na kilku etatach prowadzących zajęcia”.


Czy odetchnąć mogą obrońcy tej instytucji skoro reorganizację formuły Pałacu Młodzieży wydłużono bowiem o rok?  
To okaże się 26 lutego na sesji Rady Miasta Gdańska. Dzień wcześniej zbierze się Komisja Edukacji RMG by zapoznać się z projektami uchwał.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież