Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Miejsko-wojewódzki sztab operacyjny turnieju UEFA EURO 2012 w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 30 maja 2012 15:12

Na miesiąc przed pierwszym meczem turnieju UEFA Euro 2012, w Gdańsku zaczął pracę Miejsko-Wojewódzki Sztab Operacyjny (MSzO). Czuwać on będzie nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców Gdańska oraz województwa pomorskiego do czasu zakończenia mistrzostw.Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, w skład sztabu wchodzą przedstawiciele gdańskiego magistratu, jednostek miejskich (na zdjęciu poniżej) oraz wszystkich służb porządkowych i ratowniczych zabezpieczających przebieg mistrzostw w naszym regionie. Siedzibą sztabu jest oddany niedawno do użytku budynek Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Centrum Zarządzania Zintegrowanego Systemu TRISTAR we Wrzeszczu.


alt


Zadaniem sztabu, za pomocą wielu kamer rozmieszczonych w różnych newralgicznych miejscach, jest bieżące monitorowanie sytuacji w mieście i koordynacja działań służb miejskich i wojewódzkich oraz organizatorów Euro 2012 w Gdańsku, a także współpraca z Krajowym Sztabem Operacyjnym w Warszawie. Na czele MSzO stoi zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski, zaś jego zastępcą jest wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak.


alt


Członkowie Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu mieli już okazję współpracować podczas dużych imprez organizowanych na stadionie PGE Arena. Wiosną 2012 roku brali też udział w obu edycjach ogólnopolskich ćwiczeń Libero, zorganizowanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa we współpracy z Ministrem Spraw Wewnętrznych oraz Spółką PL. 2012. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie procedur zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz doskonalenie procesu zarządzania informacjami wymienianymi pomiędzy ćwiczącymi ze wszystkich poziomów administracji. Uczestnicy symulacji Libero musieli w czasie rzeczywistym skutecznie stawić czoła takim wyzwaniom jak zamieszki, karambole, awarie energetyczne, anomalie pogodowe, a nawet zamachy terrorystyczne.


altW Miejsko-Wojewódzkim Sztabie Operacyjnym (MszO) we Wrzeszczu pracuje zespół rzecznika prasowego. Jego głównym celem działań -  jak informuje szefowa zespołu Emilia Salach - jest spójna i efektywna komunikacja ze społeczeństwem przy pomocy wszystkich istniejących mediów/kanałów komunikacyjnych, a także kreowanie pozytywnego wizerunku Gdańska jako miasta-gospodarza turnieju oraz Polski w kraju i zagranicą.


Celem działań komunikacyjnych jest regularna dystrybucja informacji dotyczących turnieju, funkcjonowania miasta podczas rozgrywek, bezpieczeństwa itp. oraz minimalizacja czynników wpływających na komunikacyjne sytuacje kryzysowe na każdym etapie turnieju.

Przypomnijmy, Gdańsk będzie gospodarzem czterech spotkań, trzech meczów grupowych oraz ćwierćfinału. Pierwszy mecz grupowy w Gdańsku odbędzie się 10 czerwca o 18:00 pomiędzy drużynami Hiszpanii i Włoch.
14 czerwca o 20:45 zmagać się będą reprezentanci Hiszpanii i Irlandii.
Ostatni mecz grupowy w Gdańsku odbędzie się 18 czerwca o 20:45 pomiędzy Chorwacją i Hiszpanią.


Po zakończeniu fazy grupowej do ćwierćfinałów z każdej grupy awansują dwie drużyny, które zdobyły najwięcej punktów (za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty, za remis - 1). Jeśli dwie lub więcej drużyn uzyskają tę samą liczbę punktów, decydują kolejne kryteria określone przez UEFA.
22 czerwca o 20:45 odbędzie się w Gdańsku mecz ćwierćfinałowy pomiędzy zwycięzcami grup A i B.


Wszystkie mecze rozegrane zostaną na gdańskim stadionie (jego projekt został w maju uznany za jeden z najpiękniejszych na świecie oraz w głosowaniu internautów z całego świata – za najlepszy stadion 2011 roku). W nawiązaniu do Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu, kształt stadionu przypomina właśnie grudę bursztynu. Do usytuowania Gdańska nad morzem nawiązują, wzorowane na wręgach łodzi, elementy konstrukcji areny. Stadion mieści się w dzielnicy Letnica przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież