Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Łopiński: 29 września - Manifestacja siły i godności

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 września 2012 18:29

Z posłem PiS Maciejem Łopińskim, prezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego rozmawia Artur S. Górski- Partia władzy grzeszy arogancją. Dialog społeczny jest fikcją. Argumenty opozycji, czy z lewa, czy z prawa, nie tyle są komentowane, co wykpiwane. Sięgacie zatem po oręż gigantycznej, sądząc z zapowiedzi, manifestacji na ulicach Warszawy. To początek marszu po władzę?
Maciej Łopiński: Byłem uczestnikiem wiosennej manifestacji w obronie wolności mediów i telewizji Trwam. Byłem zbudowany przebiegiem tamtej manifestacji, jej siłą i godnością. I spodziewam się, że ta sobotnia manifestacja będzie równie lub bardziej znacząca i dobrze zorganizowana, a jej wymowa będzie jeszcze bardziej dobitna. Po władzę maszerujemy, ale nie dla samej władzy. Polska się budzi. Czas zmian nie jest tak odległy.


- Nie obawiacie się prowokacji? Gigantyczne tłumy, gorąca atmosfera…
Maciej Łopiński: To jest tak, że do tej pory udało się nam szczęśliwie uniknąć prowokacyjnych sytuacji. Zagrożenia były. Słyszeliśmy przed poprzednią manifestacją, że coś się wydarzy. Nic się złego nie stało, a nie jest to pierwsza manifestacja organizowana przez nasze środowiska. 13 grudnia ubiegłego roku była też manifestacja i były kolejne po niej. Mam nadzieję, że i tym razem nie wydarzy się nic, co mogłoby posłużyć naszym przeciwnikom.


alt


- Przez lata był pan dziennikarzem. Wolność słowa w Polsce jest zagrożona? Kondycja mediów głównego nurtu jest wątpliwa. Swoboda wypowiedzi i kontrolna funkcja mediów, choćby w swej nieraz karykaturalnej odmianie, ale jednak jest bo to podstawa demokracji…
Maciej Łopiński: Moim zdaniem wolność mediów w dzisiejszej Polsce jest w nie najlepszym stanie. Ba, bywa dramatycznie zagrożona. To zjawisko ma dwa bieguny. Pierwszy biegun to wyrok skazujący dla twórcy strony antykomor.pl, a drugim biegunem jest walka na pozwy z oponentami. Oto jeden z guru mediów Adam Michnik pozywa oponentów i polemistów. Zapadają przeciwko nim wyroki. Przenoszenie polemiki prasowej na salę sądową jest zagrożeniem wolności słowa i nie było wcześniej praktykowane.


- W sobotę, w swoistym marszu gwiaździstym na Placu Trzech Krzyży pod hasłem „Obudź się Polsko!” spotkają się różne środowiska manifestując swoje „Nie!” dla quasi-państwa, z którym ludzie się nie identyfikują. Czy liczycie na wariant węgierski odrzucenia stylu polityki i rządzenia opartego na manipulacji?
Maciej Łopiński: To pan powiedział. To daleko idąca teza. Jest pewne, że węgierska droga była skuteczna. My zmierzamy naszą polską drogą. Mam wielką nadzieję, że nasza droga też będzie skuteczna.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież