Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ostatnia droga Anny Walentynowicz

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 28 września 2012 14:52

- Pan Seremet mija się z prawdą. Na miejscu pana Seremeta podałabym się do dymisji - powiedziała Marta Kaczyńska portalowi wybrzeze24.pl podczas mszy żałobnej Anny Walentynowicz.Blisko tysiąc osób żegnało skromną kobietę Annę Walentynowicz, która całe życie angażowała się w sprawy ludzi pracy, szczególnie gdy byli poniżani. Nie ubiegała się o zaszczyty. Kontestowała poczynania lidera „S” i prezydenta Lecha Wałęsy, krytykowała tych, którzy zdradzili sprawę robotniczą idąc po władzę. W 1991 roku powiedziała:
- Musi się skończyć bezkarność polityków, którzy za zdradę przy Okrągłym Stole zażądali dla siebie władzy, przywilejów i pieniędzy. Ci sami ludzie od społeczeństwa zażądali wyrzeczeń.


W piątek od godz. 12 w Gdańsku trwały uroczystości pożegnania śp. Anny Walentynowicz, legendy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i „Solidarności”.


W kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku na mszy żałobnej było kilkaset osób – mieszkańcy Trójmiasta, Bydgoszczy, Lublina, Krakowa. Uczestniczyli w niej najbliżsi zmarłej w katastrofie smoleńskiej oraz politycy PiS, w tym m.in. Jarosław Kaczyński, Anna Fotyga, Janusz Śniadek, Jolanta Szczypińska, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Andrzej Jaworski oraz Marta Kaczyńska i inne rodziny ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  Po zakończeniu nabożeństwa trumna z ciałem śp. Anny Walentynowicz została przewieziona na Cmentarz „Srebrzysko”.  To ponowny pogrzeb legendarnej działaczki Solidarności po tym, jak okazało się, że jej ciało zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej.


Przed kościołem kilka osób stało z transparentami „Nasz prezydent Lech Kaczyński” i "To był zamach". W czasie nabożeństwa trzymający je stanęli w nawie bocznej świątyni.

Córka Lecha Kaczyńskiego – Marta powiedziała portalowi wybrzeze24.pl, że jest wstrząśnięta czwartkową wypowiedzią prokuratora generalnego w Sejmie, iż przyczyną nieprawidłowej identyfikacji dwóch ekshumowanych w ubiegłym tygodniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej było błędne ich rozpoznanie przez członków rodzin.
- Pan Seremet mija się z prawdą. Jestem tym wstrząśnięta. Znam dokumentację. Na miejscu pana Seremeta podałabym się do dymisji - powiedziała Kaczyńska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież