Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kulisy rządzenia i propagandy

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 września 2012 14:08

Podczas dnia otwartego Rady Miasta Gdańska, w jej siedzibie przy Wałach Jagiellońskich, czyli w dawnym"Żaku", odbył się również dzień otwarty Telewizji Gdańsk.Dzięki temu w jednym miejscu i o jednej porze można było poznać kulisy rządzenia i propagandy. Prawie cztery tysiące przybyłych osób mogło też zobaczyć oprócz gdańskich radnych, najbardziej znane twarze gdańskiej telewizji. Dowiedzieć się, jak tworzy się miejskie prawo, przegłosowuje uchwały, a także jak powstają programy telewizyjne.


alt


alt


Podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska z Telewizją Gdańsk”, osoby namiętnie oglądające telewizję miały okazję do spotkań ze znanymi dziennikarzami, prezenterami telewizyjnymi oraz realizatorami audycji emitowanych na antenie regionalnej i zapoznać się ze specyfiką ich pracy.


altNowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, a po drugiej wojnie światowej Klubem Studentów Wybrzeża „Żak”, szeroko otworzył swoje podwoje, ukazując zwiedzającym także miejsca na co dzień niedostępne, a warte zobaczenia i dowiedzenia ich ich historii. Informacji i wyjaśnień udzielali radni oraz przewodnicy PTTK.


altPrzed wejściem do siedziby Rady Miasta Gdańska zaprezentowano wozy transmisyjne, które realizowały program telewizyjny zarówno „na żywo” dla TVP INFO jak i dla potrzeb programu regionalnego. A to wszystko z udziałem osób odwiedzających. Każdy mógł przyjrzeć się pracy dziennikarzy i realizatorów oraz działaniu nowoczesnej techniki telewizyjnej do przekazu satelitarnego i rejestracji cyfrowej.


alt


- Zawsze staramy się przekonać do nas radnych mieszkańców Gdańska i pokazać, że drzwi do Rady Miasta nie mają wysokich progów, że można wejść do każdego pokoju, wszystkiego dotknąć i z każdym porozmawiać. Część osób przyszła dowiedzieć się czegoś konkretnego o inwestycjach w mieście, część szukała porad lub interwencji u radnych, a wielu przyszło, by po prostu zwiedzać i dobrze się bawić – powiedział nam Bogdan Oleszek przewodniczący Rady Miasta Gdańska.


altWiele się też działo na podwórzu gmachu, na którym odbyły się m.in. koncerty i spektakle przygotowane przez Centrum Hewelianum oraz Pałac Młodzieży. Były też zawody na laserowej strzelnicy, konkurs w poławianiu bursztynu, pokazy umundurowania, sprzętu wojskowego, policji, straży pożarnej, Straży Granicznej  i Straży Miejskiej.


alt


Rodzice swoim pociechom mogli kupić popcorn, watę cukrową i farbkami pomalować im twarze. Można też było uczestniczyć w konkursach plastycznych, zręcznościowych, z wiedzy o samorządzie i o ruchu drogowym. Wiele pociech skorzystało z oferty wspinania się po ściance wspinaczkowej. Duże zainteresowanie wzbudził robot pirotechniczny i kombinezon antywybuchowy, ale też nowoczesny sprzęt potrzebny do transmisji telewizyjnych.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież