Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Królowa soul przybyła

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 07 sierpnia 2011 11:50

Ten kto spędził piątkowy wieczór w ERGO Arenie – nie żałował. Energetyczny, pełen pasji występ Erykah Badu i jej kilkunastoosobowego zespołem zadowolił najwybredniejszych. Szkoda, że ten przepełniony letnią atmosferą koncert nie odbył się np. w Operze Leśnej w Sopocie.


Sopocka scena musi jeszcze przejść rewitalizację. ERGO Arena wydawała się nie do końca dobrym wyborem dla tego rodzaju muzyki. Do czasu aż wokalistka nie zaprosiła widzów do wspólnej zabawy w półmroku hali. Podczas dwugodzinnego koncertu Erykah pokazała, że od swego pierwszego występu w Polsce nie tylko nie straciła na witalności, ale nastąpił też progres w jej twórczości. Przede wszystkim jednak ze sceny amonowała gorąca temperatura muzyki, jej głos i naprawdę „seksowne” widowisko.


Popularność artystki zaczęła się od jej pierwszego występu w Polsce w 1997 roku. Był to czas jej debiutu płytą „Baduizm”, która w rekordowym czasie osiągnęła status pięciokrotnej platyny.  Otrzymała za ten krążek dwie Nagrody Grammy. Badu zainicjowała wówczas kierunek muzyczny nazwany neo-soul. To fuzja czarnej muzyki Afryki, nowoczesne, ale pozostające zawsze tylko tłem dla jej charakterystycznego brzmienia głosu, instrumentarium.   W jej utworach wyraźne są rytmy afrykańskie i jamajskie reggae oraz jazz i soul. To głos Erykah Badu oraz jej naturalność dominują na scenie. Dwa albumy z 2008 r. „New Amerykah” i "New Amerykah Part One (4th World War)" to muzyczny manifest z zaangażowanymi społecznie i politycznie tekstami i brzmieniem. Wydany w 2010 r. album "New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)" to powrót do emocji. 


Erykah wyszła na scenę w Ergo Arenie przyodziana w tunikę, złote bransolety i niebieski melonik. Wykonywała utwory pochodzące z poprzednich albumów w nowej aranżacji.  Etniczna Badu szybko spacyfikowała zapędy organizatorów i ochrony by ograniczyć koncert do oklasków na siedząco. Po drugim utworze publiczność w różnym wieku zaczęła tańczyć między rzędami. Artystka nawiązała komunikację z publiką.  


Ochrona co chwila próbowała utrzymać ludzi na miejscach. Erykah widząc, że ludzie chcą się bawić, a jej występ dopiero przy współuczestnictwie publiczności sama królowa muzyki neo-soul  zaliczy do udanych przy "Kiss me on my neck " zaprosiła publiczność pod scenę wołając: Hey, this is bullshit, everybody come here to the front!  a Ergo Arena zmieniła się w taneczną salę. 
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież