E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Premiera Kaczyńskiego interesowała kokaina w rządzie Tuska?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 sierpnia 2011 11:50

Mariusz Kamiński, poseł PiS i były szef CBA oraz Mirosław Drzewiecki, były minister sportu i turystyki w rządzie Donalda Tuska pojawili się w poniedziałkowy poranek w gdańskim Sądzie Okręgowym. Powód - zeznawali jako świadkowie w procesie jaki Zbigniew Ziobro, europoseł PiS oraz pełnomocnicy prawni partii Jarosława Kaczyńskiego wytoczyli dziennikarce tygodnika "Polityka" i wydającej tygodnik spółdzielnię pracy. Żąda przeprosin.- W czasie rządów PiS nie stwierdzono nieprawidłowości w działaniu służb specjalnych. Dowodem na to jest raport przygotowany przez komisję do spraw nacisków, której przewodził poseł Andrzej Czuma - powiedział Kamiński.


Tematem poniedziałkowej wokandy było m.in. zbieranie haków na Mirosława Drzewieckiego. Politycy PiS mieli poważnie zainteresować się sprawą rzekomego zażywania narkotyków przez jednego z najbliższych wówczas współpracowników Donalda Tuska, późniejszego ministra sportu.


Mariusz Kamiński zeznał, że widział akta sprawy, w którzy pojawiła się taka informacja. Pochodziła ona z zeznań gangstera Macieja W. ps. "Waluś", który licząc na złagodzenie wyroku zeznawał w śledztwie przeciwko tzw. "młodemu miastu", czyli łódzkim grupom przestępczym. "Waluś" zeznał, że dostarczał gangsterom kokainę i że był świadkiem, jak zażywał ją też Drzewiecki. Przestępstwo, nawet jeśli było popełnione, to przedawniło się w 2003 r. Skruszony gangster zaś zmieniał kilkakrotnie zeznania.


W grudniu 2007 r., po objęciu przez Mirosława Drzewieckiego funkcji ministra sportu, na blogu europosła PiS Ryszarda Czarneckiego pojawił się wpis: "Mirosław Drzewiecki ma mieć ksywkę "Biały Nos". Drzewiecki zaś twierdzi, że był to jeden z wielu haków, jakie przygotowywało PiS, na polityków PO. Jego zdaniem chodziło głównie o Donalda Tuska, Grzegorza Schetynę, Sławomira Nowaka, Pawła Grasia, Radosława Sikorskiego i właśnie Drzewieckiego. To tzw. zbieranie haków opisała "Polityka" relacjonując utajnione posiedzenie komisji sejmowej.

Artykuł "Jak PiS zbierał haki", opublikowany w internetowym wydaniu tygodnika "Polityka" 28 lutego 2010, zaprowadził dziennikarkę Biankę Mikołajewską-Niemczyk na salę sądu w Gdańsku. Były minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Zbigniew Ziobro uznał bowiem, że zawarte w tekście stwierdzenia godzą w jego i partii dobre imię. Swój tekst, zdaniem europosła Ziobry, dziennikarka oparła na wyjaśnieniach i zeznaniach Janusza Kaczmarka, byłego prokuratora krajowego i ministra, składanych przez sejmową komisją ds. służb specjalnych, a później odczytane posłom podczas utajnionego posiedzenia Sejmu.


"Polityka" napisała m.in., że według Kaczmarka PiS zbierało "haki" na politycznych przeciwników, a prokuratorskie śledztwa, w których pojawiały się nazwiska znanych polityków, trafiały wprost na biurko Ziobry.
Autorka artykułu odpierała zarzuty, że jej materiał informacyjny mówił o treści zeznań, jakie złożył Kaczmarek przed sejmową komisją. Jako, że komisja utajniła posiedzenie dziennikarka miała obowiązek poinformować opinię publiczną o treści zeznań, bo działania wymiaru sprawiedliwości w demokratycznym państwie powinna być znana opinii publicznej.


Według zeznań Kaczmarka haki były zbierane m.in. na ówczesnych liderów SLD Wojciecha Olejniczaka i i Krzysztofa Janika.


Europoseł Ziobro zapoznał się z artykułem na portalu "Polityki", kiedy był w Gdańsku. Tu też odbierał liczne telefony od polityków i dziennikarzy w związku z artykułem więc pełnomocnicy prawni partii uznali, że to gdański sąd powinien zająć się sprawą naruszenia dobrego imienia europosła. Ziobro domaga się opublikowania przeprosin w Internecie oraz wystosowania pisemnych przeprosin.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież