Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Śmierć Lepper - kolejna z serii samobójczych oraz niewyjaśnionych śmierci

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 06 sierpnia 2011 08:38

Andrzej Lepper nie żyje. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Jego ciało odnalazł w piątek w warszawskiej siedzibie „Samoobrony” jeden z działaczy partii. Policja   informację o zgonie dostała po godzinie 16 od członka rodziny zmarłego polityka.


- Przyczyną śmierci jest "powieszenie samobójcze", tak to zostało określone przez lekarza - powiedział Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej Policji. Lekarz, który przyjechał do siedziby Samoobrony, nie stwierdził dokładnej godziny zgonu. - Będzie to przedmiotem wyjaśniania.

- Nie jestem pewny, czy to było samobójstwo. W czwartek rozmawiałem z Andrzejem Lepperem, umówiliśmy się na spotkanie następnego dnia. Upewniał się jeszcze, czy będę, ja potwierdziłem, że przyjadę o 11.00. On jeszcze nalegał, żeby koniecznie go odwiedzić. Rozmawialiśmy w czwartek o 19.00, nic nie wskazywało na to, że stanie się coś złego. Pan przewodniczący przyjechał do Warszawy po tym, jak zakończył spotkania z ludźmi w terenie - powiedział dziennikarzom Janusz Maksymiuk.

- Przewodniczący odbył długą podróż, był zmęczony, rozmawialiśmy o planach takich na przyszłość. Rozmawialiśmy, po rozmowie wyszedł z gabinetu, ja zostałem sam, pozbierałem rzeczy i spotkaliśmy się na ulicy, bo wracał ze sklepu. Idziesz? - spytałem. Idę - mówił. Ja: to rano będę tak do 10; to nawet dobrze, bo mam spotkanie ważne, to jutro ci przekażę - odpowiedział - opowiadał Janusz Maksymiuk w TVP Info.


Do zdarzenia doszło w pomieszczeniach prywatnych na terenie warszawskiej siedziby partii.  W sprawie śmierci Andrzeja Leppera w poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo i będzie zlecona sekcja zwłok.
 

Z kolei Wojciech Mojzesowicz, były polityk Samoobrony, dzisiaj w PJN wspomina, że podczas ich ostatniego spotkania było widać, że Lepper jest w pewnej depresji spowodowanej tragicznym stanem zdrowia syna, problemami związanymi z tzw. seksaferą i oczekiwaniem na wyrok w tej sprawie.
– Był bez wątpienia człowiekiem, któremu naprawdę zależało na sprawach rolników – mówi "Rz" Marek Jurek, który jako marszałek Sejmu miał okazję współpracować z Lepperem.


Andrzej Lepper, urodzony w 1954 r., absolwent technikum rolniczego. W młodości Lepper zawodowo uprawiał boks; był żonaty, miał syna i dwie córki. W Zielnowie koło Sławna (zachodniopomorskie) prowadził gospodarstwo rolne. Na scenę publiczną Lepper wszedł na początku lat 90. Występował w obronie rolników i mieszkańców wsi i miasteczek, którzy zostali pokrzywdzeni w konsekwencji zmian rynkowych. W 1992 r. Lepper założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona. W 2000 roku powstaje partia - Samoobrona RP. Początki jego działań to organizowanie rolniczych blokad dróg i nawoływanie do niespłacania duszących wieś kredytów. Wielokrotnie, również z trybuny sejmowej, Lepper zarzucał elitom III RP kontakty ze światem przestępczym i niejasne powiązania biznesowe. Zasłynął też rewelacjami o transportowaniu afgańskich talibów z lotniska w Szymanach przez lądowisko dla helikopterów w Klewkach. Został wyśmiany, jednak sprawa tajnych więzień CIA na terenie Polski ciągle czeka na ostateczne wyjaśnienie.

Lepper był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W efekcie tzw. afery gruntowej i seksafery w Samoobronie musiał poddać się do dymisji w lipcu 2007 r. Czterokrotnie kandydował na urząd prezydenta RP. Był posłem IV i V kadencji Sejmu. Ciążyło na nim kilka wyroków sądowych.


Jego śmierć wpisuje się w serię samobójczych oraz niewyjaśnionych śmierci po 1989 r.

Piotr Jaroszewicz generał, premier PRL, zamordowany został razem z żoną Alicją Solską w niewyjaśnionych okolicznościach, w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992, w swoim domu w Aninie. Sprawców ani motywu nie wykryto, proces domniemanych zabójców zakończył się ich uniewinnieniem. Część materiału dowodowego w śledztwie została wykradziona z akt policyjnych.

18 lipca 1991 umiera Michał Falzmann, inspektor NIK, który wykrył grabienie majątku poprzez FOZZ i banki. Jako przyczynę zgonu uznano zawał serca. W kilka miesięcy po śmierci Falzmanna, w przeddzień zapowiedzianego ogłoszenia wyników swojej pracy, zginął w wypadku samochodowym szef NIK Walerian Pańko, a wraz z nim Janusz Zaporowski, ówczesny dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu.

W nocy z 22 na 23 marca 2000 Ireneusz Sekuła, były prezes GUS został znaleziony w  biurowcu przy ul. Brackiej w Warszawie. Ireneusz Sekuła strzelić miał do siebie trzy razy w brzuch. Wedle ustaleń poczynionych w wyniku śledztwa było to samobójstwo. Pozostawił też list w komputerze.

Barbara Blida postrzeliła się śmiertelnie z rewolweru w łazience strzelając sobie w klatkę piersiową 25 kwietnia 2007, Stało się to podczas jej zatrzymania i przeszukania domu w Siemianowicach Śląskich podczas obecności funkcjonariuszki Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W maju 2009 roku chorąży Stefan Zielona wychodzi z domu. Poszukiwany jest za dezercję. Szyfrant wiedział wszystko o systemach łączności NATO i znał całą siatkę polskich agentów pracujących za granicami. Po roku jego ciało odnaleziono nad Wisła. Powód śmierci – samobójstwo.

Dzień przed Wigilią 2009 r. umiera śmiercią samobójczą dyrektor generalny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Grzegorz Michniewicz, prawnik i menadżer, urzędnik służby cywilnej, wcześniej odpowiedzialny m.in. za ochronę Informacji Niejawnych oraz ochronę danych osobowych.


"Polski Le Pen zmarł w wieku 57 lat" - taki tytuł newsa o samobójstwie Andrzeja Leppera dał w piątek wieczorem serwis Euronews BBC i porównuje Leppera do Jean-Marie Le Pena, populistycznego polityka francuskiej narodowej prawicy, który w wyborach prezydenckich 2002 roku wszedł do drugiej tury i przegrał tylko z Jacques'em Chirakiem.
ASG

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież