Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kaczyński: Amber Gold, to słynne ciągnięcie samolotu. Przypomnijcie sobie, kto był na czele tych burłaków – obecny prezydent Gdańska

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 listopada 2014 14:48

Kampania wyborcza w Gdańsku wchodzi w decydującą fazę. Nim 30 listopada gdańszczanie wrzucą głosy do urn wybierając prezydenta swego miasta jeden z kandydatów Paweł Adamowicz uciekł przed debatą w TVP Info i RMF FM z Andrzejem Jaworskim tłumacząc się „przegrzaniem” swoich sztabowców, którzy jakoby bez konsultacji z nim debatę umówili. Jaworskiego we wtorek wspierał prezes jego partii Jarosław Kaczyński. W Sali BHP Stoczni Gdańskiej lider PiS spotkał się z działaczami partii oraz dziennikarzami.- Amber Gold, to słynne ciągnięcie samolotu – przypomnijcie sobie, kto był na czele tych burłaków – ludzi, którzy ciągnęli barki na Wołdze - obecny prezydent Gdańska. To zdjęcie nabrało już charakteru symbolu. Jest pytanie, czy można i trzeba z tym skończyć w Gdańsku? Tak, można i trzeba - mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Gdańsku, podczas której wsparł kandydata PiS na prezydenta miasta, Andrzeja Jaworskiego.


Przypomnijmy, że o owych „burłakach” targających uczepiony do liny samolot linii OLT, rekrutujących się z urzędów miasta Gdańska i marszałkowskiego jako pierwsza pisała Gazeta Gdańska i portal wybrzeze24.pl.


Kaczyński uważa, że na przykładzie Gdańska i Trójmiasta dobrze widać charakter rządów Platformy.
- Gdańsk jest szczególnym miejscem. To jest miasto, w którym wiatr historii wiał szczególnie mocno. Nasilał się ona wtedy, gdy władza odwracała się od społeczeństwa. A to miejsce ma szczególne znaczenie. Tutaj sfinalizowały się wielkie historyczne wydarzenia i miał swój finał protest społeczny przeciw takiej władzy, która myślała wyłącznie o sobie i o własnych interesach – mówił Kaczyński.


Szef PiS odniósł się też sprawy stylu prowadzenia władzy.
- Zadaniem każdej władzy, a przede wszystkim samorządowej, jest myślenie o społeczeństwie. Powinna ona służyć całemu społeczeństwu. Władza nie jest celem samym w sobie, żeby załatwiać wszelkiego rodzaju interesy grupowe, ani nie może reprezentować partykularnych interesów pozostając w niejasnych związkach z biznesem, z grupami nacisku – powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Sali BHP, podczas której wsparł kandydaturę Andrzeja Jaworskiego  na prezydenta Gdańska podkreślając spojrzenie na miasto jako całości.


– Pozostaje też kwestia transparentności i uczciwości. Liczby swoich mieszkań, zegarków. To jest coś, co Gdańsk stawia w bardzo niedobrej sytuacji. Wielu mieszkańców tego miasta ma poczucie dyskomfortu z tego powodu - mówił Kaczyński.


altZdaniem Kaczyńskiego w Gdańsku było wiele różnego rodzaju przedsięwzięć, które miały charakter pokazowy, jak np. ECS, którego estetyka budzi wątpliwości.


Prezes PiS jest zdania, że „Centrum Solidarności powinno powstać”, ale nie za tak duże pieniądze i w innej formie, czyli wykorzystującej stoczniowy charakter terenów i budynków, które powinny być zachowane, gdyż tworzyły one charakter miasta.
- Szereg przedsięwzięć miało tutaj charakter pokazowy, powiązany z interesami zewnętrznymi – przekonywał Kaczyński, przywołując przykład galerii handlowych.


Zdaniem prezesa PiS Gdańsk powinien być rządzony w innym stylu, w którym drzwi dla zwykłych obywateli są otwarte i ich sprawy powinny być w sercu władzy, która ma służyć obywatelom i ich słuchać – dodał Jarosław Kaczyński.


Pytany o sojusz PiS i SLD w sprawie przeprowadzenia i wyników wyborów, Kaczyński powiedział:
- Na wojnie każdy bagnet jest dobry. Kiedyś padały w naszych polemikach twarde słowa. Ale to już fragment historii III RP. Dzisiaj to sprawa polskiej demokracji, w której jesteśmy skłonni współpracować. Jeśli zgodzimy się na fałszowanie wyborów, to oznacza, że kolejne też będą fałszowane, a my przesuniemy się na wschód.  


Andrzej Jaworski podkreślił, że miasto nie rozwija się w sposób zrównoważony.
– Chcę, aby Gdańsk był miastem sprawiedliwym, miastem dla bogatych, ale tez dla biedniejszych mieszkańców. Obecnie tak nie jest. W ponad 30 procent mieszkań komunalnych nie ma toalet ani centralnego ogrzewania. Wszystko to dzieje się często kilkaset metrów od gabinetu Pawła Adamowicza, który zamknął się w swoistej wieży z kości słoniowej i boi się spotkań – mówił Jaworski.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież