Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski i Sellin otworzyli kampanie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 09 września 2023 08:10

W piątek kampanię wyborczą do sejmu zainaugurowali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski i Jarosław Sellin.


Rozwiązanie problemu smrodu ze składowiska w Gdańsku-Szadółkach deklaruje Andrzej Jaworski.
Jak mówił – śmierdzący problem Gdańska od lat nie został rozwiązany, a powinien. – Kiedy do Gdańska wjeżdżają turyści – pierwsze, co ich zaskakuje, to nierozwiązany problem i olbrzymi smród z Szadółek. Problem nie dość, że nie został rozwiązany, to cały czas rośnie – wskazywał Andrzej Jaworski.


Były poseł kilku kadencji i kandydat na prezydenta Gdańska zadeklarował także walkę o poprawę jakości życia i ograniczenia kontrastów. Jako przykład pokazywał powstające nad Motławą nowe osiedla z niszczejącymi ruderami w tle. – Nie ma dbałości o to, by ta wizytówka przez tyle lat nie została uregulowana – podkreślił.


Jaworski zaapelował też o powstrzymanie politycznego hejtu. Zadeklarował pracę z samorządowcami bez względu na podziały.


Wraz z Andrzejem Jaworskim swoją kampanię zainaugurowali kandydujący do Sejmu z Gdyni Michał Kowalski – deklarujący dbałość o człowieka, a także kandydaci do Senatu: Hubert Grzegorczyk – zwolennik powołania parlamentarnego zespołu do spraw Pomorza Gdańskiego i Danuta Białooka-Kostenecka, która z kolei nacisk w swojej pracy kłaść zamierza na gospodarkę morską.


Sprzeciw wobec przyjęcia przez Polskę waluty euro i nielegalnych imigrantów ekonomicznych, a także domaganie się od Niemiec reparacji za zniszczenia z czasów II wojny światowej – między innymi o tych kwestiach rozmawiać z wyborcami i kontrkandydatami chce ubiegający się o reelekcję poseł i wiceminister kultury Jarosław Sellin.


Zarys programu wyborczego Sellin przedstawił w piątek, 8 sierpnia w Gdańsku. Na spotkaniu zaznaczył, że zgadza się ze stwierdzeniem, że będą to ważne wybory.
– Bardzo często słyszę, że wynik tych wyborów będzie najważniejszy dla Polski od prawie 35 lat. Zgadzam się z tą tezą i dlatego chcę walczyć o jak najlepszy wynik dla Polski. A dlaczego się z tą tezą zgadzam? Dlatego, że przed nami jest wybór polegający na tym, że gdyby wygrała dzisiejsza opozycja z dominantą Platformy Obywatelskiej, to zagrożona jest polska suwerenność. Trzeba jasno to mówić – wskazywał.


Wśród wyborczych postulatów Sellina znajdują się:
– sprzeciw wobec planów rezygnacji z zasady jednomyślności na forum Unii Europejskiej, co doprowadziłoby do dominacji Francji i Niemiec na arenie europejskiej;
– sprzeciw wobec wejścia Polski na ścieżkę zastąpienia złotego walutą euro, co między innymi oznaczałoby brak możliwości prowadzenia elastycznej polityki gospodarczej i społecznej;
– sprzeciw wobec przyjmowania przez Polskę imigrantów ekonomicznych pochodzących z Afryki lub krajów Dalekiego Wschodu;
– domaganie się od Niemiec reparacji za szkody poczynione w Polsce w trakcie II wojny światowej;
– utrzymanie w polskich rękach strategicznych spółek skarbu państwa z zakresu komunikacji, energetyki i surowców;
– utrzymanie obecnych zasad przechodzenia na emeryturę.


Według wiceministra wymienione sprawy wymagają dyskusji i przedstawiania własnego punktu widzenia w trakcie kampanii wyborczej.
– Przez pięć tygodni, które zostały do ciszy wyborczej, będę spotykać się z ludźmi i rozdawać materiały do poczytania, żeby uświadomić sobie stawkę tych wyborów. Będę też podejmować wiele spraw lokalnych – zapowiadał.


W trakcie konferencji prasowej Sellin przedstawił też pierwsze z lokalnych tematów, które będą poruszane przed wyborami – to bilans dochodów Gdańska w ostatnich latach oraz bilans wsparcia resortu kultury dla gdańskich zabytków.
– Słyszymy od polityków opozycji, że nasz rząd jest nieprzychylny i samorządy tracą dochody. Tymczasem za naszych rządów dochody samorządów są wyższe o średnio 74 proc. w skali kraju. W Gdańsku w porównaniu z ostatnim rokiem rządów Platformy Obywatelskiej są wyższe o 63,5 proc. Również wsparcie dla zabytków jest znacznie wyższe, co zadaje kłam twierdzeniom, że jesteśmy nieprzychylni miejscom, gdzie rządzi środowisko oponenckie wobec nas. Jest to do udowodnienia – twierdził.


Polityk wezwał kandydatów opozycji z okręgu numer 25 do rozmowy na tematy programowe, proponując debatę „Sellina z którymś z kandydatów Platformy Obywatelskiej”.

źródło radiogdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież