Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jaworski i Sellin otworzyli kampanie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 09 września 2023 08:10

W piątek kampanię wyborczą do sejmu zainaugurowali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski i Jarosław Sellin.


Rozwiązanie problemu smrodu ze składowiska w Gdańsku-Szadółkach deklaruje Andrzej Jaworski.
Jak mówił – śmierdzący problem Gdańska od lat nie został rozwiązany, a powinien. – Kiedy do Gdańska wjeżdżają turyści – pierwsze, co ich zaskakuje, to nierozwiązany problem i olbrzymi smród z Szadółek. Problem nie dość, że nie został rozwiązany, to cały czas rośnie – wskazywał Andrzej Jaworski.


Były poseł kilku kadencji i kandydat na prezydenta Gdańska zadeklarował także walkę o poprawę jakości życia i ograniczenia kontrastów. Jako przykład pokazywał powstające nad Motławą nowe osiedla z niszczejącymi ruderami w tle. – Nie ma dbałości o to, by ta wizytówka przez tyle lat nie została uregulowana – podkreślił.


Jaworski zaapelował też o powstrzymanie politycznego hejtu. Zadeklarował pracę z samorządowcami bez względu na podziały.


Wraz z Andrzejem Jaworskim swoją kampanię zainaugurowali kandydujący do Sejmu z Gdyni Michał Kowalski – deklarujący dbałość o człowieka, a także kandydaci do Senatu: Hubert Grzegorczyk – zwolennik powołania parlamentarnego zespołu do spraw Pomorza Gdańskiego i Danuta Białooka-Kostenecka, która z kolei nacisk w swojej pracy kłaść zamierza na gospodarkę morską.


Sprzeciw wobec przyjęcia przez Polskę waluty euro i nielegalnych imigrantów ekonomicznych, a także domaganie się od Niemiec reparacji za zniszczenia z czasów II wojny światowej – między innymi o tych kwestiach rozmawiać z wyborcami i kontrkandydatami chce ubiegający się o reelekcję poseł i wiceminister kultury Jarosław Sellin.


Zarys programu wyborczego Sellin przedstawił w piątek, 8 sierpnia w Gdańsku. Na spotkaniu zaznaczył, że zgadza się ze stwierdzeniem, że będą to ważne wybory.
– Bardzo często słyszę, że wynik tych wyborów będzie najważniejszy dla Polski od prawie 35 lat. Zgadzam się z tą tezą i dlatego chcę walczyć o jak najlepszy wynik dla Polski. A dlaczego się z tą tezą zgadzam? Dlatego, że przed nami jest wybór polegający na tym, że gdyby wygrała dzisiejsza opozycja z dominantą Platformy Obywatelskiej, to zagrożona jest polska suwerenność. Trzeba jasno to mówić – wskazywał.


Wśród wyborczych postulatów Sellina znajdują się:
– sprzeciw wobec planów rezygnacji z zasady jednomyślności na forum Unii Europejskiej, co doprowadziłoby do dominacji Francji i Niemiec na arenie europejskiej;
– sprzeciw wobec wejścia Polski na ścieżkę zastąpienia złotego walutą euro, co między innymi oznaczałoby brak możliwości prowadzenia elastycznej polityki gospodarczej i społecznej;
– sprzeciw wobec przyjmowania przez Polskę imigrantów ekonomicznych pochodzących z Afryki lub krajów Dalekiego Wschodu;
– domaganie się od Niemiec reparacji za szkody poczynione w Polsce w trakcie II wojny światowej;
– utrzymanie w polskich rękach strategicznych spółek skarbu państwa z zakresu komunikacji, energetyki i surowców;
– utrzymanie obecnych zasad przechodzenia na emeryturę.


Według wiceministra wymienione sprawy wymagają dyskusji i przedstawiania własnego punktu widzenia w trakcie kampanii wyborczej.
– Przez pięć tygodni, które zostały do ciszy wyborczej, będę spotykać się z ludźmi i rozdawać materiały do poczytania, żeby uświadomić sobie stawkę tych wyborów. Będę też podejmować wiele spraw lokalnych – zapowiadał.


W trakcie konferencji prasowej Sellin przedstawił też pierwsze z lokalnych tematów, które będą poruszane przed wyborami – to bilans dochodów Gdańska w ostatnich latach oraz bilans wsparcia resortu kultury dla gdańskich zabytków.
– Słyszymy od polityków opozycji, że nasz rząd jest nieprzychylny i samorządy tracą dochody. Tymczasem za naszych rządów dochody samorządów są wyższe o średnio 74 proc. w skali kraju. W Gdańsku w porównaniu z ostatnim rokiem rządów Platformy Obywatelskiej są wyższe o 63,5 proc. Również wsparcie dla zabytków jest znacznie wyższe, co zadaje kłam twierdzeniom, że jesteśmy nieprzychylni miejscom, gdzie rządzi środowisko oponenckie wobec nas. Jest to do udowodnienia – twierdził.


Polityk wezwał kandydatów opozycji z okręgu numer 25 do rozmowy na tematy programowe, proponując debatę „Sellina z którymś z kandydatów Platformy Obywatelskiej”.

źródło radiogdansk.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież