Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa wspiera osoby niesłyszące

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 maja 2021 13:22

Energa z Grupy ORLEN przekazała sprzęt komputerowy niezbędny do codziennej pracy oraz prowadzenia warsztatów dla osób niesłyszących z Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących, ich Rodzin i Przyjaciół Effetha.


– Potrzeba zakupu nowego sprzętu i oprogramowania była ogromna. Dotychczasowy był bardzo przestarzały. Komputery w kąciku dla dzieciaczków niesłyszących oraz słyszących dzieci rodziców głuchoniemych nie działały. Jesteśmy za tę pomoc bardzo wdzięczni. Za uzyskane pieniądze kupiliśmy komputery, monitory, telewizor, kamery oraz nowoczesne programy. Teraz nasi podopieczni będą mogli korzystać z lepszego sprzętu między innymi w trakcie warsztatów – mówi Elżbieta Gurska, prezes Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących, Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA. – A my zyskaliśmy możliwość rozbudowania naszej obecności w internecie i dotarcia do większej liczby osób, które potrzebują pomocy.

alt


Celem Stowarzyszenia jest zrzeszanie, integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych, głuchoniemych, niesłyszących i innych osób z uszkodzonym słuchem. Każdego dnia organizacja pracuje nad wyrównywaniem ich szans rozwojowych, edukacyjnych, zawodowych oraz społecznych, a także przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.
– Stowarzyszenie również bardzo pomaga w kwestiach edukowania dzieci głuchoniemych oraz dzieci z rodzin głuchoniemych. Jednym z elementów zakupionego sprzętu były kamerki, za pomocą których można „migać”, co umożliwia porozumiewanie się na odległość. Jest to bardzo ważne w sytuacji ograniczeń związanych z trwającą pandemią, gdy bezpośredni kontakt został dla wielu członków stowarzyszenia ograniczony – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.


W ramach dofinansowania otrzymanego od Energi z Grupy ORLEN zakupiono i zmodernizowano sprzęt elektroniczny oraz oprogramowanie. Będą z niego korzystać wszystkie osoby, które otrzymują wsparcie w siedzicie stowarzyszenia, czyli około 1000 osób rocznie. Uzyskają one szybszą i sprawniejszą pomoc.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież