Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa wspiera osoby niesłyszące

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 14 maja 2021 13:22

Energa z Grupy ORLEN przekazała sprzęt komputerowy niezbędny do codziennej pracy oraz prowadzenia warsztatów dla osób niesłyszących z Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących, ich Rodzin i Przyjaciół Effetha.


– Potrzeba zakupu nowego sprzętu i oprogramowania była ogromna. Dotychczasowy był bardzo przestarzały. Komputery w kąciku dla dzieciaczków niesłyszących oraz słyszących dzieci rodziców głuchoniemych nie działały. Jesteśmy za tę pomoc bardzo wdzięczni. Za uzyskane pieniądze kupiliśmy komputery, monitory, telewizor, kamery oraz nowoczesne programy. Teraz nasi podopieczni będą mogli korzystać z lepszego sprzętu między innymi w trakcie warsztatów – mówi Elżbieta Gurska, prezes Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących, Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA. – A my zyskaliśmy możliwość rozbudowania naszej obecności w internecie i dotarcia do większej liczby osób, które potrzebują pomocy.

alt


Celem Stowarzyszenia jest zrzeszanie, integracja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych, głuchoniemych, niesłyszących i innych osób z uszkodzonym słuchem. Każdego dnia organizacja pracuje nad wyrównywaniem ich szans rozwojowych, edukacyjnych, zawodowych oraz społecznych, a także przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.
– Stowarzyszenie również bardzo pomaga w kwestiach edukowania dzieci głuchoniemych oraz dzieci z rodzin głuchoniemych. Jednym z elementów zakupionego sprzętu były kamerki, za pomocą których można „migać”, co umożliwia porozumiewanie się na odległość. Jest to bardzo ważne w sytuacji ograniczeń związanych z trwającą pandemią, gdy bezpośredni kontakt został dla wielu członków stowarzyszenia ograniczony – podkreśla dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi SA.


W ramach dofinansowania otrzymanego od Energi z Grupy ORLEN zakupiono i zmodernizowano sprzęt elektroniczny oraz oprogramowanie. Będą z niego korzystać wszystkie osoby, które otrzymują wsparcie w siedzicie stowarzyszenia, czyli około 1000 osób rocznie. Uzyskają one szybszą i sprawniejszą pomoc.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież