Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radio Gdańsk: Polskie porty w pandemii

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 19 maja 2021 12:50

Radio Gdańsk organizuje Forum Morskie w dniach 10–11 czerwca, które poprzedza cykl audycji i debat na tematy związane z morzem.


W piątek 21 maja br. od godz. 10 na antenie Radia Gdańsk będzie można wysłuchać dyskusji w jaki sposób polskie porty wychodzą z pandemii. Gwałtowne rozprzestrzenienie się koronawirusa zmieniło bowiem łańcuchy dostaw i trwale odcisnęło się na sytuacji firm z branży transportowej oraz logistycznej. Jak pandemia wpłynęła na krajowe porty? Jak zmienia ich plany inwestycyjne? Czy porty są osłabione, a może wręcz przeciwnie – lepiej przygotowane do globalnej rywalizacji? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni przez Radio Gdańsk przedstawiciele firm i eksperci: Łukasz Greinke (prezes Portu Gdańsk), Maciej Bąk (wiceprezes Portu Gdynia), prof. dr hab. inż. Adam Weintrit (rektor Uniwersytetu Morskiego) oraz Wiesław Piotrzkowski (dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni). Spotkanie poprowadzi red. ekonomiczny Artur Kiełbasiński.


W pierwszej audycji (wyemitowanej 23 kwietnia br.) radio zajęło się morską energetyką wiatrową. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa farm wiatrowych na Bałtyku. To gigantyczne przedsięwzięcie inwestycyjne, warte 100 miliardów złotych. Jego celem jest realizacja strategii proekologicznej, zmieniającej narodowy tzw. mix energetyczny. Docelowo z farm wiatrowych ma pochodzić 20 procent energii wytwarzanej w naszym kraju. W projekt zaangażowane są wszystkie największe spółki energetyczne w Polsce oraz inwestorzy zagraniczni.


Przypomnijmy z kolei, że o farmach na Bałtyku, wzdłuż polskiego wybrzeża, mówi się od dekady. Wiatraki w polskiej strefie Bałtyku zamierzają budować PKN Orlen, PGE, Polenergia, która realizuje budowę trzech gigantycznych lądowych farm wiatrowych, kontrolowana przez Dominikę Kulczyk, Michał Sołowow, jeden z najbogatszych Polaków oraz koncerny: norweski Equinor, niemiecki RWE i duński Oersted. Pierwsze wiatraki mają zacząć pracę w 2025 r.


28 maja br. gdańska rozgłośnia zajmie się polskim przemysłem stoczniowym i nowoczesnymi technologiami w projektach przebudowy statków i budowy nowych jednostek, napędzanych napędami hybrydowymi.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież