Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni PiS chcą usprawnienia realizacji inwestycji miejskich

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 10 maja 2021 18:49

Chaos komunikacyjny związany z pracami przy budowie węzła Biskupia Górka to zdaniem Przemysława Majewskiego i Andrzeja Skiby, radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości, kolejny przykład bałaganu w realizacji gdańskich inwestycji.


- W sobotę Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w dniu dzisiejszym (10 maja - dop. red) wrócą na stałe linie autobusy numer 108 i 118 w związku z zakończeniem inwestycji wiaduktu Biskupia Górka. Tymczasem dzisiaj rano (10 maja - dop. red) okazało się, że inwestycja nie została zakończona. Most tak jak był zamknięty, tak jest zamknięty, a autobusy kursują Aleją Armii Krajowej. Co bardziej poruszające w związku z tym, że Zarząd Transportu Miejskiego nie dogadał się z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska nie ma teraz nawet tymczasowej linii autobusowej 908. To spowodowało, że dziś rani wielu mieszkańców odbiło się od przystanku, bo żaden autobus nie przyjechał i nie mogli dojechać nawet do przystanku Cienista na Chełmie - powiedział Przemysław Majewski, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Ta inwestycja realizowana przez wiele lat, bardzo słuszna inwestycja i potrzebna, jest zorganizowana niestety w taki sposób, że cierpią na tym mieszkańcy Zaroślaka i Biskupiej Górki. 2 kwietnia prezydent Gdańska pojawiła się tutaj, żeby otworzyć ten mostek, robiła sobie zdjęcie i mówiła, że na Zajączka mieszkańcy Zaroślaka otrzymali nowy mostek. 23 kwietnia pojawiła się informacja, że trzeba będzie ten most zamknąć, bo nie skończono układania nawierzchni na Wiadukcie Biskupia Górka. Następnie kilkukrotnie do 30 kwietnie, do 7 maja, do 10 maja, a teraz do 12 maja, przekładano termin otwarcia tego mostu nad Radunią.

alt


- Prace tutaj trwają bardzo długo, bo prawie dwa lata - powiedział Tomasz Karmasz, mieszkaniec Zaroślaka. - Nie mamy jako mieszkańcy Zaroślaka normalnej komunikacji autobusowej i dojazdu do centrum Gdańska. Liczyliśmy, że w końcu normalnie dojedziemy do szkoły, pracy komunikacją miejską. Informacje były podawane za późno, były nierzetelne. Można było nie otwierać tego wiaduktu 2 kwietnia, tylko zostawić jeszcze zamknięte na okres 2 tygodni, wylać ostatnią warstwę asfaltu i w połowie kwietnia mielibyśmy inwestycję oddaną w całości. Zwalanie na warunki pogodowe do nas jako mieszkańców nie przemawia.


- Jako radni miasta obserwujemy problemy z realizacją inwestycji w różnych częściach miasta. Przykładowo remont linii tramwajowej na Stogi był opóźniony o kilkanaście miesięcy, po oddaniu linii znaleziono ponad setkę usterek, a miasto mimo to odstąpiło od nałożenia kar umownych na wykonawcę remontu. Domagamy się, by Gdańsk wykorzystywał możliwości, które daje umowa z wykonawcą. Chcemy, by inwestycje, remonty wykonywane były rzetelnie. Tak, by mieszkańcy mogli korzystać z nich jak najdłużej - powiedział radny Andrzej Skiba.


Przemysław Majewski i Andrzej Skiba przedstawili propozycje, chcą je złożyć w formie interpelacji, które mają usprawnić proces inwestycyjny w mieście.
"Piątka dla lepszej realizacji inwestycji w Gdańsku":
- uproszczenie struktury i poprawa komunikacji między miejskimi jednostkami (m.in. Wydział Projektów Inwestycyjnych, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, Zarząd Transportu Miejskiego)
- realizacja projektów budowlanych w systemie "Projektuj i Zbuduj".
- egzekwowanie od wykonawców terminowej realizacji inwestycji
- korzystanie z możliwości naliczania kar umownych wobec nierzetelnych wykonawców
- obowiązek informowania Rad Dzielnic przez miejskie jednostki o zmianach w zakresie realizacji inwestycji i funkcjonowania usług miejskich

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież