Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Brządkowski wygrał proces i wybory

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 17:35

Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społeczny i przeprosić prezydenta elekta Tczewa - Łukasza Brządkowskiego. Tak symbolicznie zakończyły się w jednym momencie prezydentura Mirosława Pobłockiego i wpływy Platformy w Tczewie.


Rzutem na taśmę, bo Łukasz Brządkowski złożył zawiadomienie do sądu w piątek o 15:30, a rozprawa odbywała się w sobotę w czasie ciszy wyborczej, ale wyrok mógł być tylko jeden. Przypomnijmy - popierający kandydaturę Mirosława Pobłockiego poseł Jacek Karnowski nagrał wideo, w którym przestrzegał Tczewian przed Łukaszem Brządkowskim nazywając go kandydatem niedemokratycznym. Absurdalne określenie zostało skierowane do człowieka, który od 15 lat działa społecznie w różnych stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych, do tego jest wybranym demokratycznie radnym rady miasta Tczewa i kandydatem w wyborach samorządowych. Himalaje hipokryzji.


Panowie Karnowski i Pobłocki do końca szli w zaparte i nie zgodzili się na żadną formę ugody - sąd nakazał im pisemne przeprosiny Łukasza Brządkowskiego i zapłatę po 2500 zł na wybrany cel społeczny. Dzień później Łukasz Brządkowski został prezydentem elektem z wynikiem ponad 66% głosów.
- Brudna kampania i fałszywe oskarżenie nie przyniosły efektu, przeciwnie desperacja kontrkandydata zmobilizowała wyborców. W drugiej turze wyborów uzyskałem wynik lepszy o około 2000 głosów. Na nic się zdały różne układy z trzecią kandydatką, różne obietnice itd. Widać wyraźnie, że jej dobry wynik to nie tyle jej zwolennicy, ale przeciwnicy Pobłockiego, którzy w drugiej turze zagłosowali za zmianą - mówi Łukasz Brządkowski.


Jako prezydent w pierwszej kolejności chciałbym zmienić funkcjonowanie samego urzędu i miejskich spółek. To powinno przynieść znaczącą poprawę widoczną dla samych mieszkańców. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że budżet na przyszły rok znam doskonale, sam go uchwalałem jako radny - dlatego mogę od razu ruszać do pracy - tego oczekują ode mnie Tczewianie - dodaje Brządkowski.


W czasie pisania tekstu na profilach fb Pobłockiego i Karnowskiego nie ma jeszcze przeprosin. Prawdopodobnie odwoływali się od wyroku. Na szczęście niczego to nie zmienia, bo znaczenie tych nazwisk dla Tczewian jest w zasadzie znikome. I duża w tym zasługa "zaangażowania" PO w sprawy Tczewa i jego mieszkańców.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież