Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jest tramwaj dla Blocha, nie ma dla Gedanii

Ocena użytkowników: / 108
SłabyŚwietny 
sobota, 23 kwietnia 2022 15:02

"Pula tramwajów została wyczerpana"… jednak tylko, jeżeli chodzi o tą „kłopotliwą” Gedanię. Władze Gdańska właśnie odniosły się do propozycji radnych, aby nazwać jeden z Gdańskich tramwajów imieniem Gedanii i Bohaterskich Gedanistów.


Okazało się szybko, że tramwaju im. Gedanii na razie nie będzie, bo... nie ma wolnych tramwajów, którym można by było przyznać patrona, jak poinformował wiceprezydent Piotr Borawski z Gdańskiego magistratu, gdzie to on jak głosi fama „trzęsie tramwajami’- „czyli robi tam co chce bez żadnej kontroli”.


Ale jest też dobra wiadomość… znalazł się oto nowy tramwaj, jednak: nie dla „psa kiełbasa”, jak głosi stare polskie porzekadło i napisy na tramwajach i sklepach w okupowanej Polsce: Nur Für Deutsche… lub kogokolwiek byle nie tych, o których proszą mieszkańcy. „Bo ja nie mam dla was tramwaju i co mi zrobicie”, można powiedzieć tekstem z „Misia”, jakże bliskiego w treści i formie poczynaniom magistratu „wolnego - od głębszej refleksji - Miasta Gdańska.

alt


W kwietniu 2022 - tramwaj się znalazł … jednak dla Abrahama van den Blocke, z pochodzenia Belga, skądinąd wybitnego obywatela Gdańska, od 1595 do 1628 roku mieszkającego w naszym mieście ponad 400 lat temu, jednak na szczęście Europejczyka… nie tam jakiegoś pożal się Boże „Polaczka”… ufff.


Jak powiedział Ignacy Jan Paderewski: „Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzić ojców i braci, za to, że nie gorzej lecz inaczej tylko myślą”. Drwi sobie R. Trzaskowski: „przyjdą Niemcy i wszystko zabiorą”. Bredzi o „złym słowie Polaka …co wywołało wojnę” P. Grzelak. A wszyscy oni i ich zwolennicy piłują gałąź na której siedzą i my wraz z nimi – Polskę. Patrząc za naszą zachodnią granicę, widzimy wyraźnie prawdziwe motywy postępowania tamtejszych władz w stosunku do Polski. Jak szybko i jak skutecznie rozsypują się domki z kart, odsłaniając prawdziwe oblicza tamtych decydentów, ich powiązania i interesy dotąd ukryte.


Jak mówi Pismo: Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome i pewnie już wkrótce ujrzymy to w pełnym blasku.

G.G.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież