Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jest tramwaj dla Blocha, nie ma dla Gedanii

Ocena użytkowników: / 108
SłabyŚwietny 
sobota, 23 kwietnia 2022 15:02

"Pula tramwajów została wyczerpana"… jednak tylko, jeżeli chodzi o tą „kłopotliwą” Gedanię. Władze Gdańska właśnie odniosły się do propozycji radnych, aby nazwać jeden z Gdańskich tramwajów imieniem Gedanii i Bohaterskich Gedanistów.


Okazało się szybko, że tramwaju im. Gedanii na razie nie będzie, bo... nie ma wolnych tramwajów, którym można by było przyznać patrona, jak poinformował wiceprezydent Piotr Borawski z Gdańskiego magistratu, gdzie to on jak głosi fama „trzęsie tramwajami’- „czyli robi tam co chce bez żadnej kontroli”.


Ale jest też dobra wiadomość… znalazł się oto nowy tramwaj, jednak: nie dla „psa kiełbasa”, jak głosi stare polskie porzekadło i napisy na tramwajach i sklepach w okupowanej Polsce: Nur Für Deutsche… lub kogokolwiek byle nie tych, o których proszą mieszkańcy. „Bo ja nie mam dla was tramwaju i co mi zrobicie”, można powiedzieć tekstem z „Misia”, jakże bliskiego w treści i formie poczynaniom magistratu „wolnego - od głębszej refleksji - Miasta Gdańska.

alt


W kwietniu 2022 - tramwaj się znalazł … jednak dla Abrahama van den Blocke, z pochodzenia Belga, skądinąd wybitnego obywatela Gdańska, od 1595 do 1628 roku mieszkającego w naszym mieście ponad 400 lat temu, jednak na szczęście Europejczyka… nie tam jakiegoś pożal się Boże „Polaczka”… ufff.


Jak powiedział Ignacy Jan Paderewski: „Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzić ojców i braci, za to, że nie gorzej lecz inaczej tylko myślą”. Drwi sobie R. Trzaskowski: „przyjdą Niemcy i wszystko zabiorą”. Bredzi o „złym słowie Polaka …co wywołało wojnę” P. Grzelak. A wszyscy oni i ich zwolennicy piłują gałąź na której siedzą i my wraz z nimi – Polskę. Patrząc za naszą zachodnią granicę, widzimy wyraźnie prawdziwe motywy postępowania tamtejszych władz w stosunku do Polski. Jak szybko i jak skutecznie rozsypują się domki z kart, odsłaniając prawdziwe oblicza tamtych decydentów, ich powiązania i interesy dotąd ukryte.


Jak mówi Pismo: Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome i pewnie już wkrótce ujrzymy to w pełnym blasku.

G.G.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież