Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ambasadorzy pod wrażeniem PGE Arena

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2012 22:00

altAmbasadorzy i konsulowie pięciu państw, uczestniczących w rozgrywkach UEFA Euro 2012, przyjechali 11 stycznia do Gdańska na zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza w związku z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy. Wizyta na stadionie PGE Arena zrobiła na nich bardzo pozytywne wrażenie.- Jestem dumny, że w czerwcu moja drużyna narodowa będzie tutaj grała. Spodziewajcie się, że do Gdańska przyjedzie 30 tysięcy, a może nawet i 50 tysięcy moich rodaków. Władzom miasta serdecznie dziękuję, że trybuny tego stadionu są w naszym narodowym, zielonym kolorze – powiedział Eugene Hutchinson, Ambasador Irlandii.


- Nie jesteśmy faworytami grupy, daleko nam teoretycznie do takich zespołów jak Włosi czy Hiszpanie, ale piłka nożna to kraina cudów. Liczę na to, że moja drużyna narodowa na trzech meczach grupowych nie skończy – stwierdził Ivan Del Vechio, Ambasador Republiki Chorwacji.


Królestwo Hiszpanii reprezentowali Konsul Bruno García-Dobarco González oraz Konsul Honorowy Maciej Dobrzyniecki, Włochy – Konsul Honorowy Claudia Chodorowska Filippi. Z zaproszenia skorzystała też Annette Klein, Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku. Niemcy, główni faworyci turnieju, będą mieszkać w Dworze Oliwskim podczas Euro 2012, a niewykluczone, że na PGE Arenie rozegrają swój mecz ćwierćfinałowy – pod warunkiem, że będą najlepsi w rozgrywkach grupowych.


U wizytujących nasze miasto duże zainteresowanie i uznanie wzbudziły informacje o uruchomieniu portali internetowych Polish Guide i Polish Pass, które mają służyć zagranicznym kibicom w organizacji pobytu w Polsce. Dopytywano, czy Gdańsk rzeczywiście nie ma żadnych problemów z przygotowaniami do mistrzostw. Odpowiedzi udzielił gospodarz miasta prezydent Paweł Adamowicz: – Oczywiście, że mamy problemy, a największym jest zorganizowanie transportu w dni meczowe. Musimy zrobić wszystko, żeby mieszkańcom dzielnic przyległych do stadionu jak najmniej uprzykrzyć życie, a to nie będzie takie łatwe. Mogę jednak zapewnić, że nie będzie tak, jak podczas mistrzostw Europy w Austrii przed czterema laty, gdzie na stadion trzeba było iść przez pola kukurydzy, a Klagenfurt przypominał wymarłe miasto, bo mieszkańcy obawiali się kibiców.


Po wizycie na stadionie PGE Arena, goście zwiedzili również wystawę „Drogi do Wolności”, Muzeum Bursztynu w Katowni, Bazylikę Mariacką oraz Ratusz Głównego Miasta.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież