Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ambasadorzy pod wrażeniem PGE Arena

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 stycznia 2012 22:00

altAmbasadorzy i konsulowie pięciu państw, uczestniczących w rozgrywkach UEFA Euro 2012, przyjechali 11 stycznia do Gdańska na zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza w związku z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy. Wizyta na stadionie PGE Arena zrobiła na nich bardzo pozytywne wrażenie.- Jestem dumny, że w czerwcu moja drużyna narodowa będzie tutaj grała. Spodziewajcie się, że do Gdańska przyjedzie 30 tysięcy, a może nawet i 50 tysięcy moich rodaków. Władzom miasta serdecznie dziękuję, że trybuny tego stadionu są w naszym narodowym, zielonym kolorze – powiedział Eugene Hutchinson, Ambasador Irlandii.


- Nie jesteśmy faworytami grupy, daleko nam teoretycznie do takich zespołów jak Włosi czy Hiszpanie, ale piłka nożna to kraina cudów. Liczę na to, że moja drużyna narodowa na trzech meczach grupowych nie skończy – stwierdził Ivan Del Vechio, Ambasador Republiki Chorwacji.


Królestwo Hiszpanii reprezentowali Konsul Bruno García-Dobarco González oraz Konsul Honorowy Maciej Dobrzyniecki, Włochy – Konsul Honorowy Claudia Chodorowska Filippi. Z zaproszenia skorzystała też Annette Klein, Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku. Niemcy, główni faworyci turnieju, będą mieszkać w Dworze Oliwskim podczas Euro 2012, a niewykluczone, że na PGE Arenie rozegrają swój mecz ćwierćfinałowy – pod warunkiem, że będą najlepsi w rozgrywkach grupowych.


U wizytujących nasze miasto duże zainteresowanie i uznanie wzbudziły informacje o uruchomieniu portali internetowych Polish Guide i Polish Pass, które mają służyć zagranicznym kibicom w organizacji pobytu w Polsce. Dopytywano, czy Gdańsk rzeczywiście nie ma żadnych problemów z przygotowaniami do mistrzostw. Odpowiedzi udzielił gospodarz miasta prezydent Paweł Adamowicz: – Oczywiście, że mamy problemy, a największym jest zorganizowanie transportu w dni meczowe. Musimy zrobić wszystko, żeby mieszkańcom dzielnic przyległych do stadionu jak najmniej uprzykrzyć życie, a to nie będzie takie łatwe. Mogę jednak zapewnić, że nie będzie tak, jak podczas mistrzostw Europy w Austrii przed czterema laty, gdzie na stadion trzeba było iść przez pola kukurydzy, a Klagenfurt przypominał wymarłe miasto, bo mieszkańcy obawiali się kibiców.


Po wizycie na stadionie PGE Arena, goście zwiedzili również wystawę „Drogi do Wolności”, Muzeum Bursztynu w Katowni, Bazylikę Mariacką oraz Ratusz Głównego Miasta.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież