U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik Wiosenny w Domu Sąsiedzkim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 02 kwietnia 2022 19:55

W sobotę, 2 kwietnia, w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Brzeźnie Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała Piknik Wiosenny.


W Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku odbył się Piknik Wiosenny, którego organizatorem była Fundacja „Sprawni Inaczej”. Dochód z wydarzenia w całości zostanie przeznaczony na zakup busa przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

alt


alt


alt


alt


- Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała w Domu Sąsiedzkim Piknik Wiosenny - powiedziała Kamila Dziedzic, animator Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku Brzeźnie. - Gospodarzami Domu Sąsiedzkiego są osoby niepełnosprawne, dla których jest to forma aktywizacja, pokazania, że mogą zorganizować różnego rodzaju wydarzenia, mogą nauczyć wielu rzeczy, przede wszystkim empatii. Podczas imprezy dzięki współpracy Trójmiejskimi Odkrywcami odbywało się poszukiwanie skarbów na plaży. Trójmiejscy Odkrywcy udostępnili narzędzia którymi się posługują czyli wykrywacze metali różnego rodzaju. Fundacja "Aktywnie do przodu" udostępniła rowery trójkołowe,z których korzystają zazwyczaj osoby niepełnosprawne. Można na nic było pedałować rękoma, dzięki czemu dzieci miały możliwość poczuć się jak osoba niepełnosprawna. Z koncertem wystąpił zespół „A może…”, którego członkami są osoby niepełnosprawne z Fundacji „Sprawni Inaczej” z warsztatów terapii zajęciowej. W koncercie mógł wziąć udział każdy kto przyszedł na Piknik. Wykład połączony z warsztatami poprowadził pan Krzysztof z Pszczelarium, które ma w Trójmieście ule w różnych lokalizacjach. Pan Krzysztof opowiedział i pokazał jak wygląda ul, jak wygląda praca pszczelarza, jak pomagać pszczołom. Podczas sesji wolnych pytań okazało się, że tak naprawdę niewiele wiemy o pszczołach i było "100 pytań do". Podczas warsztatów robiono świece z węzy pszczelej. Kolejnymi warsztatami były "Las w słoiku", podczas których pokazywaliśmy dzieciom, że wszystko co mamy w domu możemy wykorzystać, że bez wielu rzeczy możemy się obejść. Staraliśmy się pokazywać świadomość ekologiczną. Na Pikniku prowadzona była również sprzedaż wyrobów wykonanych przez beneficjentów Fundacji „Sprawni Inaczej”. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup busa dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie gdzie mamy jeden z oddziałów.

alt


alt


alt


Piknik Wiosenny jest jednym z serii wydarzeń. Planowane są Piknik Letni, Jesienny i Zimowy. Od pięciu lat organizowany jest Piknik Bioróżnorodności. To wydarzenia, które aktywizują i integrują społeczność Brzeźna. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich chętnych, może w nic wziąć udział każdy.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież