Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Piknik Wiosenny w Domu Sąsiedzkim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 02 kwietnia 2022 19:55

W sobotę, 2 kwietnia, w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Brzeźnie Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała Piknik Wiosenny.


W Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku odbył się Piknik Wiosenny, którego organizatorem była Fundacja „Sprawni Inaczej”. Dochód z wydarzenia w całości zostanie przeznaczony na zakup busa przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

alt


alt


alt


alt


- Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała w Domu Sąsiedzkim Piknik Wiosenny - powiedziała Kamila Dziedzic, animator Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku Brzeźnie. - Gospodarzami Domu Sąsiedzkiego są osoby niepełnosprawne, dla których jest to forma aktywizacja, pokazania, że mogą zorganizować różnego rodzaju wydarzenia, mogą nauczyć wielu rzeczy, przede wszystkim empatii. Podczas imprezy dzięki współpracy Trójmiejskimi Odkrywcami odbywało się poszukiwanie skarbów na plaży. Trójmiejscy Odkrywcy udostępnili narzędzia którymi się posługują czyli wykrywacze metali różnego rodzaju. Fundacja "Aktywnie do przodu" udostępniła rowery trójkołowe,z których korzystają zazwyczaj osoby niepełnosprawne. Można na nic było pedałować rękoma, dzięki czemu dzieci miały możliwość poczuć się jak osoba niepełnosprawna. Z koncertem wystąpił zespół „A może…”, którego członkami są osoby niepełnosprawne z Fundacji „Sprawni Inaczej” z warsztatów terapii zajęciowej. W koncercie mógł wziąć udział każdy kto przyszedł na Piknik. Wykład połączony z warsztatami poprowadził pan Krzysztof z Pszczelarium, które ma w Trójmieście ule w różnych lokalizacjach. Pan Krzysztof opowiedział i pokazał jak wygląda ul, jak wygląda praca pszczelarza, jak pomagać pszczołom. Podczas sesji wolnych pytań okazało się, że tak naprawdę niewiele wiemy o pszczołach i było "100 pytań do". Podczas warsztatów robiono świece z węzy pszczelej. Kolejnymi warsztatami były "Las w słoiku", podczas których pokazywaliśmy dzieciom, że wszystko co mamy w domu możemy wykorzystać, że bez wielu rzeczy możemy się obejść. Staraliśmy się pokazywać świadomość ekologiczną. Na Pikniku prowadzona była również sprzedaż wyrobów wykonanych przez beneficjentów Fundacji „Sprawni Inaczej”. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup busa dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie gdzie mamy jeden z oddziałów.

alt


alt


alt


Piknik Wiosenny jest jednym z serii wydarzeń. Planowane są Piknik Letni, Jesienny i Zimowy. Od pięciu lat organizowany jest Piknik Bioróżnorodności. To wydarzenia, które aktywizują i integrują społeczność Brzeźna. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich chętnych, może w nic wziąć udział każdy.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież