Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Piknik Wiosenny w Domu Sąsiedzkim

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 02 kwietnia 2022 19:55

W sobotę, 2 kwietnia, w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Brzeźnie Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała Piknik Wiosenny.


W Domu Sąsiedzkim przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku odbył się Piknik Wiosenny, którego organizatorem była Fundacja „Sprawni Inaczej”. Dochód z wydarzenia w całości zostanie przeznaczony na zakup busa przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie.

alt


alt


alt


alt


- Fundacja „Sprawni Inaczej” zorganizowała w Domu Sąsiedzkim Piknik Wiosenny - powiedziała Kamila Dziedzic, animator Domu Sąsiedzkiego przy ulicy Północnej 5 w Gdańsku Brzeźnie. - Gospodarzami Domu Sąsiedzkiego są osoby niepełnosprawne, dla których jest to forma aktywizacja, pokazania, że mogą zorganizować różnego rodzaju wydarzenia, mogą nauczyć wielu rzeczy, przede wszystkim empatii. Podczas imprezy dzięki współpracy Trójmiejskimi Odkrywcami odbywało się poszukiwanie skarbów na plaży. Trójmiejscy Odkrywcy udostępnili narzędzia którymi się posługują czyli wykrywacze metali różnego rodzaju. Fundacja "Aktywnie do przodu" udostępniła rowery trójkołowe,z których korzystają zazwyczaj osoby niepełnosprawne. Można na nic było pedałować rękoma, dzięki czemu dzieci miały możliwość poczuć się jak osoba niepełnosprawna. Z koncertem wystąpił zespół „A może…”, którego członkami są osoby niepełnosprawne z Fundacji „Sprawni Inaczej” z warsztatów terapii zajęciowej. W koncercie mógł wziąć udział każdy kto przyszedł na Piknik. Wykład połączony z warsztatami poprowadził pan Krzysztof z Pszczelarium, które ma w Trójmieście ule w różnych lokalizacjach. Pan Krzysztof opowiedział i pokazał jak wygląda ul, jak wygląda praca pszczelarza, jak pomagać pszczołom. Podczas sesji wolnych pytań okazało się, że tak naprawdę niewiele wiemy o pszczołach i było "100 pytań do". Podczas warsztatów robiono świece z węzy pszczelej. Kolejnymi warsztatami były "Las w słoiku", podczas których pokazywaliśmy dzieciom, że wszystko co mamy w domu możemy wykorzystać, że bez wielu rzeczy możemy się obejść. Staraliśmy się pokazywać świadomość ekologiczną. Na Pikniku prowadzona była również sprzedaż wyrobów wykonanych przez beneficjentów Fundacji „Sprawni Inaczej”. Cały dochód zostanie przeznaczony na zakup busa dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubieszynie gdzie mamy jeden z oddziałów.

alt


alt


alt


Piknik Wiosenny jest jednym z serii wydarzeń. Planowane są Piknik Letni, Jesienny i Zimowy. Od pięciu lat organizowany jest Piknik Bioróżnorodności. To wydarzenia, które aktywizują i integrują społeczność Brzeźna. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich chętnych, może w nic wziąć udział każdy.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież