Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Unijne dofinansowanie dla 7 projektów z Pomorza

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 07 grudnia 2013 20:03

Podpisano 7 umów dotyczących unijnego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Umowy dotyczą głównie projektów systemu instalacji fotowoltaicznych.


Na liście beneficjentów znalazły się: gmina Czersk, powiat sztumski, gmina miejska Chojnice, Centrum Park Chojnice sp. z o.o., gmina Krynica Morska, miasto Kościerzyna oraz gmina Kwidzyn. Uroczystość z udziałem beneficjentów w osobach starostów, wójtów i burmistrzów oraz marszałka pomorskiego Mieczysława Struka, odbyła się w początkach grudnia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Wartość wszystkich projektów wynosi 2,43 mln zł, zaś unijne dofinansowanie to 1,7 mln zł.


Największy projekt będzie realizowany przez powiat sztumski. Przedsięwzięcie pn. „Opracowanie dokumentacji techniczno - projektowej systemu instalacji fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej na terenie powiatu sztumskiego w celu zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w regionie Dolnego Powiśla” o wartości 658 650 zł otrzyma unijne wsparcie w wysokości blisko 494 000 zł.


Dużym przedsięwzięciem jest również projekt gminy miejskiej Kościerzyna pn. „Eko-Kościerzyna. Fotowoltaika szansą naprawy powietrza i zrównoważenia energii”. Projekt będzie realizowany od grudnia 2013 roku do marca 2015 roku. Przedmiotem projektu jest sporządzenie kompleksowej dokumentacji dla budowy farmy fotowoltaicznej w Kościerzynie i pełne przygotowanie tej inwestycji do realizacji w latach 2014 - 2020. Dokumentacja będzie obejmować m.in. niezbędną dokumentację geodezyjną i geotechniczną, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, raport OOŚ, kompletną dokumentację projektową, analizę finansowo-ekonomiczną. Powstała dokumentacja pozwoli na realizację projektu umożliwiającego pozyskanie 20 proc. energii z OZE i zwiększenie efektywności energetycznej, przy jednoczesnym rozwiązaniu problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza w Kościerzynie (zmniejszenie emisji CO2 o 20 proc. do 2020 r.). Wartość projektu to 599 000 zł, a unijne dofinansowanie 365 000 zł.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież