Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stoczniowiec sensacyjnie pokonał Re-Plast Unię

altO dużą niespodziankę postarali się hokeiści Stoczniowca. Gdańszczanie w hali Olivia pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 4:2 (1:2, 1:0, 2:0).GKH Stoczniowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Josef Vítek (12), 1:1 Damian Piotrowicz (16), 1:2 Daniił Oriechin (20, 4 na 5), 2:2 Michał Rybak (23, 5 na 4), 3:2 Filip Pesta (47), 4:2 Dzmitryj Bandarenka (58),

GKH Stoczniowiec: Kieler – Mateusz Rompkowski, Wala, Vítek, Mocarski, Zając –  Maciej Rompkowski, Leśniak, Michał Rybak, Pesta, Wołoszyk – Liśkiewicz, Maciejewski, Maciej Rybak, Strużyk, Bandarenka - Żurauski, Fruczek, Drąg, Sadowski, Niedźwiecki.

Re-Plast Unia: Lipiński – Zaťko, Luža , S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Bezuška, Raitanen, Sherbatov, Trandin, Helenius – M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Da Costa, Oriechin – Malicki, Piotrowicz, Krzemień, Przygodzki.

Faworytem meczu byli goście. Od początku mecz był wyrównany. Po pierwszych minutach które należały do gdańszczan inicjatywę przejęli goście. W 12 minucie składną akcję Stoczniowca sfinalizował Josef Vítek. Goście równie składną akcją odpowiedzieli w 16 minucie, a Kielera pokonał Damian Piotrowicz. Pierwszą tercję w lepszych humorach kończyli oświęcimianie. 30 sekund przed końcem pierwszej tercji gdańszczanie źle rozegrali zamek grając w przewadze. Goście przejęli krążek i wyszli z kontrą, którą wykończył Daniił Oriechin. Na początku drugiej tercji gdy Stoczniowiec grał po raz kolejny w przewadze udało się doprowadzić do wyrównania. Z dystansu uderzył Mateusz Rompkowski, a przed oświęcimską bramką tor lotu krążka zmienił Michał Rybak i było 2:2. Gdańszczanie mieli jeszcze dobre okazje, aby zdobyć kolejne bramki, ale byli nieskuteczni. Goście uzyskali coraz większą przewagę, ale bardzo dobrze spisywał się Kieler. Napór oświęcimian nasilił się na początku trzeciej tercji. W 47 minucie Filip Pesta dostał krążek przed linią niebieską, wjechał do tercji gości i między parkanami bramkarza gości umieścił krążek w siatce. Unia ruszyła do szturmu na gdańską bramkę, ale Stoczniowiec umiejętnie i skutecznie się bronił. Gdy do końcowej syreny zostały niespełna 3 minuty Dzmitryj Bandarenka wykorzystał niezdecydowanie oświęcimskich obrońców, przejął krążek i podwyższył wynik na 4:2. Goście próbowali gonić, wycofali bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie i gdańszczanie mogli cieszyć się z drugiej, jak najbardziej zasłużonej, wygranej w sezonie.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież