Gdańscy radni: "nie" dla honorowania UPA » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Po meczu Lotos Wybrzeże - Lechma: Kowalik - Polny buduje żużel w Warszawie, a niszczy go w Gdańsku

altSpotkanie Lotosu Wybrzeże z Lechma Poznań jeszcze długo będzie dyskutowane. Co mieli do powiedzenia po meczu przedstawiciele obu ekip?


Robert Miśkowiak (Lechma Poznań): Tego co się działo nie będę komentował. Każdy widział co się działo. Wiadomo, że o żaden wynik nie walczyliśmy i traktowałem starty lżej. Jechałem po prostu normalnie, po swoje. Dobrze mi się jechało. Byłem w miarę szybki. W Gdańsku generalnie notuję dobre występy. Szkoda, że się stało tak jak się stało.


Mirosław Kowalik (trener Lechma Poznań): Na takim torze, w takich trudnych warunkach ja się wcale zawodnikom nie dziwię, że tak naprawdę odmówili jazdy. Potem gospodarze coś z tym torem próbowali zrobić. Miałem zawsze wielki szacunek do trenera Chomskiego. Zawsze uważałem, że jest jednym z trenerów, których mogę podpatrywać. Dziś się nie popisał. Polny z kolei buduje żużel w Warszawie, a niszczy go w Gdańsku. Dlaczego upadali moi doświadczeni zawodnicy, a nie upadł junior Marcel Szymko? Na swoim torze zawsze łatwiej się jedzie, nawet w trudnych warunkach. Peter Ljung na prowadzeniu miał problemy i upadł. Robert Miśkowiak wygrał biegi, ale to też była walka z torem. Na swoim torze, na dziurach lepiej się jedzie. My nie jechaliśmy, gospodarze musieli wygrywać.


Marcel Szymko (Lotos Wybrzeże): Jestem bardzo zawiedziony postawą rywali. Jechałem po to, aby uczcić tak jak umiem najlepiej, czyli jeżdżąc na żużlu, pamięć kolegi który zmarł tragicznie, zginął w wypadku. Szkoda, że drużyna gości w taki sposób nas zlekceważyła. Zachowali się nie w porządku nie tylko wobec nas, ale wobec samych siebie. Nie chcę nikogo zbyt mocno krytykować. My potrafiliśmy zakończyć zawody bez upadku. Byli dużo gorsi, ale jak jestem gorszy to nie mówię, że dziś nie jeżdżę, bo z nim nie wygram, tylko staram się walczyć. Niektórzy niech się wybiorą na żużlową emeryturę, skoro nie potrafią jeździć. Na pewno jest niedosyt po tym meczu. Cieszę się, że jak rywale stanęli do walki to i tak z nimi wygrałem. Pokazaliśmy, że da się jeździć po tym torze, mimo, że nie był łatwy przede wszystkim w pierwszej części, bo potem było dobrze.


Magnus Zetterstroem (Lotos Wybrzeże): To nie było dobre dla nikogo. To nie było dobre dla kibiców, dla zawodników. Mogę tylko powiedzieć wszystkim - Przepraszam. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, że jako drużyny bardzo się staraliśmy, żeby ten mecz dziś odjechać. W pełni rozumiem decyzję Poznania, że nie chciał jechać. Tor był trudny, bardzo trudny. Goście mieli bardzo pechowy początek. Bardzo dużo upadków. Może inaczej by się to potoczyło gdyby Peter Ljung wygrał bieg w którym prowadził. To mogłoby podbudować jego zespół, dać pozytywnego myślenia, dodać energi. Cieszę się, że odjechaliśmy te zawody i wszyscy są cali.Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież