Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Może czas zacząć pracę od początku - wypowiedzi po meczu Renault Zdunek Wybrzeże - Stal Gorzów

altRenault Zdunek Wybrzeże przegrało ze Stalą Gorzów 27:63. Losy spotkania rozstrzygnęły się ponad godzinę przed jego rozpoczęciem, gdy okazało się, że nie pojadą Krystian Pieszczek i Thomas H. Jonasson. Co po meczu mieli do powiedzenia przedstawiciele obu ekip?Piotr Paluch (trener Stali Gorzów): Byliśmy faworytem tego spotkania. Zrobiliśmy to, co do nas należało. Można powiedzieć, że przyszło to dość łatwo. Jedynie Madsen postawił się w paru biegach Pozostali zawodnicy z Gdańska próbowali walczyć, ale niestety nie odgrywali znacznej roli. W moim zespole wszyscy pojechali bardzo dobrze. Przydarzały się też zero i z tych błędów trzeba wyciągnąć wnioski. Każdemu dałem pojechać. Jedni jechali cztery, inni pięć razy. Wszyscy powinni być zadowoleni. To był dla nas etap przygotowań do meczu z zespołem z Tarnowa.

Piotr Szymko (trener Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk): Przede wszystkim gratuluję gościom wspaniałej drużyny, wspaniałego meczu. Był to wyrównany zespół. Pokazał nam nasze braki i błędy  oraz miejsce w szeregu. My chcieliśmy mocno powalczyć, staraliśmy się, ale jak skład ustala się na trzy minuty przed wymaganym czasem, to tak to często wygląda. Chwilę przed meczem miałem pełny skład, potem się to rozleciało. Martwię się tym, że jest tak mało sportu w tym wszystkim. Jednak pieniądze decydują o wszystkim. Trudno mi się z tym pogodzić, bo czasy takie jakie były kiedyś minęły już bezpowrotnie. Teraz wychowanek stawia nas w takiej sytuacji. Myślę że nikt w tym klubie, ani innym przez pierwsze 3-4 latach nie otrzymał tyle, co Krystian. Oczywiście ma zwolnienie lekarskie i nie podważam decyzji jego lekarza. Nie pojechał też Thomas, któremu na żądanie zawiozłem określoną kwotę pieniędzy do Bydgoszczy wyraził chęć startu, powiedział, że wszystko jest ok, a 3 minuty przed zgłoszeniem składów wyszedł z parku maszyn. Oczywiście nie zmieniłoby to wyniku meczu, ale moglibyśmy pokazać się z dobrej strony. Na konferencję zaprosiłem debiutanta. Przygotowywaliśmy się do tego długo, ale nie myślałem, że nastąpi to w takich okolicznościach. Jestem dumny, że pojechał fajnie. Myślę, że czas zastanowić się na tym żeby zacząć z tymi chłopakami pracę od początku, a nie bić się o wyższe cele, na które nas nie stać. Myślę, że to nie tylko sprawa naszego klubu, ale całego polskiego żużla.
Trudno w cokolwiek uwierzyć. Wiem, że w Częstochowie jest najważniejszy mecz. Wszyscy o tym wiemy po tym, ale nie potrafię odpowiedzieć w jakim składzie tam pojedziemy. Po tym co się dziś wydarzyło nie wiemy co się wydarzy za tydzień. Rozumiem, że to są chłopaków pieniądze i też walczę o to, by je dostali, ale jest w tym mało sportu, oddania i poświęcenia dla klubu. Chciałbym, żebyśmy pojechali najsilniejszym składem. Zawsze wierzyłem, że chłopaków stać na wyrównaną walkę, bo takie możliwości mają. Pojedziemy do końca i zrobię wszystko, żeby tak było. Po dzisiejszym dniu trudno mi cokolwiek powiedzieć. Krystian Pieszczek jechał w środę na treningu z zawodnikami Unibaksu Toruń. Był Tomek Gollob, Paweł Przedpełski. Jeździł z nimi Krystian Pieszczek wygrywając zdecydowanie. Pewnie jakiś dziwny ból nastąpił wieczorem. Ja tego podważyć nie mogę. Tyle mogę powiedzieć o tej sprawie ze swojej strony. Pamiętam wyścigi Grzegorza Dzikowskiego ze złamaną nogą, Plecha poparzonego, pocerowanego, dlatego ciężko mi się z tym pogodzić.

Piotr Świderski (Stal Gorzów): Cieszę się przede wszystkim z postawy drużyny. Wszyscy od góry do dołu pojechali mimo, że był to mecz wyjazdowy. Ze swojej postawy też jestem zadowolony. Włożyłem bardzo dużo pracy w ostatnich tygodniach. Chciałbym podziękować mojemu teamowi za trud włożony w przygotowania do tego meczu. Ta praca nie poszła na marne. Wynik mówi sam za siebie.

Patryk Beśko (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk): Nie było stresu. Nie wiedziałem, że będę jechał w tym meczu. Dawałem z siebie wszystko. Myślę, że nie było aż tak źle, chociaż mogłem zdobyć więcej punktów. Utrzymywałem się w kontakcie i to jest dla nas najważniejsze.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież