Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marek Fostiak: Pomorska lekkoatletyka ma się dobrze

Rozmowa z Markiem Fostiakiem, prezesem Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki- W weekend odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce. Jak ocenia pan występ pomorskich lekkoatletów?

Marek Fostiak: Reprezentanci województwa pomorskiego wypadli całkiem dobrze. 13 medali na mistrzostwach Polski to jest pokaźny dorobek. Pomorska lekkoatletyka ma się dobrze. Wynik na mistrzostwach Polski jest odzwierciedleniem dobrej kondycji lekkoatletyki na Pomorzu. W ubiegłym roku po raz pierwszy od dawien dawna minęliśmy województwa, które wyprzedzały nas w klasyfikacji sportu i współzawodnictwa. Trafiliśmy aż na drugie miejsce. Jak na razie województwo mazowieckie jest niedościgłym wzorem, ale po raz pierwszy Wielkopolska zobaczyła nasze plecy. W ciągu czterech lat dzielących igrzyska awansowaliśmy jako województwo z czwartego miejsca na drugie. Widać wyraźny postęp poziomu sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy nie tylko zdobywali medale, ale również kwalifikacje na mistrzostwa Europy i częściowo na igrzyska olimpijskie w Rio. Oczywiście ostatnią szansą dla tych, którzy chcą jechać na igrzyska będą Mistrzostwa Europy w Amsterdamie.


- Kto z Pomorza pojedzie na Mistrzostwa Europy? Jakie nadzieje wiążemy z ich startem?
Marek Fostiak: Kilka osób. Miejmy nadzieje, że w Amsterdamie potwierdzą się miejsca dla tych osób na igrzyska. Patryk Dobek ma już kwalifikację i na niego będziemy zwracali główną uwagę. Angelika Cichocka, której dominacja w biegach średnich jest niepodważalna, której doskonałe biegi na mityngach światowych predestynują ją do dobrego występu na mistrzostwach Europy, jak i na igrzyskach olimpijskich, w których jej udział jest niemalże pewien. Oczywiście sprinterka Anna Kiełbasińska, która wygrała bieg na 200 metrów podczas Mistrzostw Polski, będzie startowała na tym dystansie w Amsterdamie. Być może razem z Martą Jeschke będzie biegła w sztafecie 4x100 na igrzyskach. To są kolejne szanse. Artur Noga nie ma jeszcze potwierdzonego udziału w mistrzostwach Europy. Do 30 czerwca musi potwierdzić swoją dobra dyspozycję wynikową, aby pojechać do Amsterdamu, gdzie mógłby zdobyć kwalifikację wynikową na igrzyska olimpijskie. Karolina Tymińska, nasza najlepsza wieloboistka, która w tym roku osiągnęła wynik powyżej 6000 punktów, może mówić o pewnych niedogodnościach pogodowych, które uniemożliwiły jej zdobycie na mityngu kwalifikacji olimpijskiej, będzie się starała ją uzyskać na mistrzostwach Europy.


alt- Chyba trudno teraz oceniać formę naszych zawodników. Mając w perspektywie igrzyska olimpijskie zawodnicy na wcześniejsze imprezy nie szykują optimum formy. Ta ma być na igrzyska.
Marek Fostiak: Jeżeli dla zawodników jedyną motywacją jest uzyskanie wyniku uprawniającego do startu na igrzyskach i nie mają ambicji żeby osiągnąć jakieś wyższe cele niż sam udział to rzeczywiście trudno jest wybrać kiedy ma być szczyt formy. Z reguły osiągają wynik jednorazowo, a potem na igrzyskach przyglądają się jak inni osiągają sukcesy. U zawodników na poziomie światowym takiego dylematu nie ma. Oczywiście w kraju muszą zrobić to co powinni czyli wygrać mistrzostwa Polski, osiągnąć rezultaty uprawniające do startu na igrzyskach, ale nie są to szczyty możliwości. Utrzymanie optymalnej formy przez dłuższy czas jest trudne, ale polscy trenerzy są na tyle dobrymi fachowcami, uznanymi na całym świecie, że potrafią dobrze przygotować. Zawodnicy, którzy pojadą na igrzyska w większości również nie będą debiutantami. Wiele imprez rangi mistrzowskiej zahartowało w boju zarówno trenerów, jak i zawodników. Cykl przygotowań jest cyklem sprawdzonym i tutaj nie ma przypadku, że szczyt formy przyjdzie nie w tym momencie co trzeba. Mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy są to cele pośrednie, które trzeba osiągnąć, wystartować w nich jak najlepiej, jednak szczyt formy powinien być na igrzyska olimpijskie. Warto jednak pamiętać, że na igrzyskach nie zawsze wygrywa się z najlepszym rezultatem sezonu. To są zawody, w których wygrywają najlepsi, startuje się po to, aby zdobyć medal, być na podium. Ważne jest miejsce, a nie wynik.


Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież