Dominik Kossakowski i Dawid Wawrzyniak awansowali do finału Brązowego Kasku. Poza turnieje finałowym znalazł się Aureliusz Bieliński.
Bardzo dobrze spisał się w półfinale rozegranym w Ostrowie Wielkopolskim Dominik Kossakowski. Najlepszy młodzieżowiec Renault Zdunek Wybrzeże zgromadził komplet punktów i zwyciężył w całym turnieju wyprzedzając zawodników z klubów PGE Ekstralidze. Gorzej spisał się Aureliusz Bieliński, który zdobył 3 punkty i zajął 13 miejsce.
W drugim półfinale w Świętochłowicach dobrze wypadł Dawid Wawrzyniak, który zgromadził na swoim koncie 11 punktów co dało miejsce tuż za podium.
Finał zawodów przeznaczonych dla zawodników do lat 19 odbędzie się 24 lipca w Opolu.
Wyniki półfinału w Ostrowie Wielkopolskim:
1. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 15 (3,3,3,3,3)
2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) 14 (3,3,2,3,3)
3. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) 13 (2,3,3,3,2)
4. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 12 (3,2,3,2,2)
5. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 10 (2,2,3,2,1)
6. Oskar Bober (Orzeł Łódź) 9 (2,3,1,3,0)
7. Norbert Krakowiak (Get Well Toruń) 9 (3,d,2,1,3)
8. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów) 7+3 (2,0,0,2,3)
----------------------------------------------
9. Patryk Fajfer (MRGARDEN GKM Grudziądz) 7+w (1,1,1,2,2)
----------------------------------------------
10. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) 5 (0,2,2,0,1)
11. Marcel Studziński (Stal Gorzów) 5 (1,1,2,1,0)
12. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 4 (w,1,1,1,1)
13. Aureliusz Bieliński (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 3 (1,2,0,0,w)
14. Arkadiusz Potoniec (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 3 (1,0,1,0,1)
15. Alan Szczotka (Stal Gorzów) 2 (2)
16. Kacper Grzegorczyk (Polonia Piła) 2 (0,1,0,1,d)
17. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno) 0 (0,w,0,0,0)
18. Mateusz Danielewicz (MRGARDEN GKM Grudziądz) 0 (0)
Wyniki półfinału w Świętochłowicach:
1. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) 15 (3,3,3,3,3)
2. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 12 (3,3,1,3,2)
3. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 11 (0,3,3,2,3)
4. Dawid Wawrzyniak (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 11 (2,2,2,2,3)
5. Marcin Kościelski (Get Well Toruń) 10 (3,3,2,0,2)
6. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) 8 (2,d,3,3,u)
7. Adrian Woźniak (Kolejarz Opole) 8 (1,1,3,2,1)
8. Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz) 8 (2,1,2,1,2)
-----------------------------------
9. Michał Gruchalski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) 7+3 (3,2,d,1,1)
-----------------------------------
10. Patryk Wojdyło (Stal BETAD Leasing Rzeszów)7+2 (2,0,0,2,3)
11. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz) 7+1 (1,2,2,1,1)
12. Mateusz Burzyński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) 7 (1,2,1,3,w)
13. Michał Turowski (Get Well Toruń) 4 (1,1,u,0,2)
14. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław) 2 (0,1,1,w,-)
15. Mateusz Rząsa (Stal BETAD Leasing Rzeszów) 0 (0,0,-,-,-)
Biegi z udziałem Dawida Wawrzyniaka:
1. Kaczmarek, WAWRZYNIAK, Turowski, Liszka
6. Chmiel, WAWRZYNIAK, Stalkowski, Wojdyło
10. Woźniak, WAWRZYNIAK, Burzyński
14. Wieczorek, WAWRZYNIAK, Gruchalski, Kościelski
18. WAWRZYNIAK, Niedźwiedź, Sitarek
Inne artykuły związane z:
- 04/07/2016 12:12 - Atom Trefl odkrył karty
- 03/07/2016 22:34 - Zabrakło nam jeszcze jednego lidera - po meczu ze Speedway Instal Wandą
- 03/07/2016 21:32 - Żużlowcy zaliczyli kolejną wpadkę, kibice chcieli odpowiedzi od zarządu
- 03/07/2016 11:49 - Renault Zdunek Wybrzeże - Speedway Instal Wanda 44:46 85:95
- 03/07/2016 11:45 - Gdańscy żużlowcy po raz kolejny będą się rehabilitowali przed swoimi kibicami
- 29/06/2016 16:40 - Rodzinny pingpong na koniec roku szkolnego
- 29/06/2016 15:33 - Schwarz opuszcza Lotos Trefl
- 29/06/2016 15:22 - Awizowane składy na mecz z Wandą - wraca Fajfer
- 29/06/2016 15:17 - Marek Fostiak: Pomorska lekkoatletyka ma się dobrze
- 28/06/2016 14:39 - Pashytskyy na rok w Gdańsku