PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańscy żużlowcy przełamią wyjazdową niemoc?

altŻużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w minioną niedzielę poprawili sobie i swoim fanom humory. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego rozbili na gdańskim torze Polonię Bydgoszcz 59:31. W niedzielę, godz. 14.45, gdańszczanie będą rywalizować o punkty w Krośnie. Portal wybrzeze24.pl przeprowadzi relację LIVE z krośnieńskiego stadionu.W niedzielę gdańszczanie będą chcieli przełamać się niemoc w meczach wyjazdowych. Czeka ich wyprawa na drugi koniec Polski do Krosna. W Gdańsku krośnianie sprawili podopiecznym trenera Dzikowskiego sporo problemów. "Wilki" jak na razie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych. Trzeba jednak im przyznać, że na swoim torze jeździli z czołowymi zespołami NICE PLŻ: Polonią Piła, Lokomotiwem i Orłem i ponieśli z nimi dotkliwe porażki. Krośnianie walczą o ósmą lokatę dającą prawo startu w przyszłorocznej I lidze bez względu jak będą wyglądały rozgrywki. Ewentualna wygrana z gdańszczanami mocno ich do tego przybliży. Krośnianie zgłosili taki sam skład w jakim wygrali w minioną niedzielę w Opolu. Takie same jest również ustawienie par. Kibice "Wilków" liczą, że na swoim torze tak jak na wyjazdach pojedzie Mirosław Jabłoński, który w spotkaniach wyjazdowych notował dwucyfrowe zdobycze, m.in. w Gdańsku zdobywając 15 punktów.


W gdańskiej drużynie w porównaniu do wygranej z Polonią Bydgoszcz jest jedna zmiana. Pod dwójką zgłoszony został Aureliusz Bieliński. Trener Grzegorz Dzikowski wystawił juniora zostawiając sobie pole do manewru. Jeśli zdolny do jazdy będzie Oskar Fajfer to z pewnością jego zobaczymy w Krośnie. Decyzja ma zapaść do końca tygodnia. Jeśli najlepszy polski zawodnik gdańskiej drużyny będzie niezdolny do startu to można się spodziewać, że z "2" pojedzie Krzysztof Jabłoński. Brak Fajfera byłby z pewnością dużym osłabieniem gdańskiej drużyny. Oskar jeździł najrówniej, a od kilku spotkań jego zdobycze punktowe oscylowały w graniach 10 punktów. Krzysztof Jabłoński w tym sezonie w meczu wyjazdowym takiej zdobyczy nie gwarantuje. Bardziej prawdopodobne jest, że Oskar do Krosna nie pojedzie.

Przed rokiem obie drużyny spotkały się na krośnieńskim torze dwa razy. W zasadniczej części sezonu "Wilki" wygrały 46:44. W gdańskiej drużynie nie zawiedli Zetterstroem (18 punktów) i Gafurow (13). Gospodarzy do wygranej poprowadził Daniel Kaczmarek (13), który najprawdopodobniej w niedzielę po raz kolejny będzie "gościem" w ekipie KSM. W rundzie finałowej gdańszczanie byli już wyraźnie lepsi zwyciężając 51:39. Do wygranej poprowadziło gdańszczan trio Zetterstroem (12), Gafurow (12) i Jabłoński (11). Gdańscy kibice życzyliby sobie takiego dorobku starszego z braci Jabłońskich w najbliższą niedzielę.


Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Linus Sundstroem
2. Aureliusz Bieliński
3. Renat Gafurow
4. Kamil Brzozowski
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

KSM Krosno
9. Siergiej Łogaczow
10. Tomasz Chrzanowski
11. Marcin Rempała
12. Ernest Koza
13. Mirosław Jabłoński
14. Adrian Bialk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież