Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańscy żużlowcy przełamią wyjazdową niemoc?

altŻużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w minioną niedzielę poprawili sobie i swoim fanom humory. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego rozbili na gdańskim torze Polonię Bydgoszcz 59:31. W niedzielę, godz. 14.45, gdańszczanie będą rywalizować o punkty w Krośnie. Portal wybrzeze24.pl przeprowadzi relację LIVE z krośnieńskiego stadionu.W niedzielę gdańszczanie będą chcieli przełamać się niemoc w meczach wyjazdowych. Czeka ich wyprawa na drugi koniec Polski do Krosna. W Gdańsku krośnianie sprawili podopiecznym trenera Dzikowskiego sporo problemów. "Wilki" jak na razie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych. Trzeba jednak im przyznać, że na swoim torze jeździli z czołowymi zespołami NICE PLŻ: Polonią Piła, Lokomotiwem i Orłem i ponieśli z nimi dotkliwe porażki. Krośnianie walczą o ósmą lokatę dającą prawo startu w przyszłorocznej I lidze bez względu jak będą wyglądały rozgrywki. Ewentualna wygrana z gdańszczanami mocno ich do tego przybliży. Krośnianie zgłosili taki sam skład w jakim wygrali w minioną niedzielę w Opolu. Takie same jest również ustawienie par. Kibice "Wilków" liczą, że na swoim torze tak jak na wyjazdach pojedzie Mirosław Jabłoński, który w spotkaniach wyjazdowych notował dwucyfrowe zdobycze, m.in. w Gdańsku zdobywając 15 punktów.


W gdańskiej drużynie w porównaniu do wygranej z Polonią Bydgoszcz jest jedna zmiana. Pod dwójką zgłoszony został Aureliusz Bieliński. Trener Grzegorz Dzikowski wystawił juniora zostawiając sobie pole do manewru. Jeśli zdolny do jazdy będzie Oskar Fajfer to z pewnością jego zobaczymy w Krośnie. Decyzja ma zapaść do końca tygodnia. Jeśli najlepszy polski zawodnik gdańskiej drużyny będzie niezdolny do startu to można się spodziewać, że z "2" pojedzie Krzysztof Jabłoński. Brak Fajfera byłby z pewnością dużym osłabieniem gdańskiej drużyny. Oskar jeździł najrówniej, a od kilku spotkań jego zdobycze punktowe oscylowały w graniach 10 punktów. Krzysztof Jabłoński w tym sezonie w meczu wyjazdowym takiej zdobyczy nie gwarantuje. Bardziej prawdopodobne jest, że Oskar do Krosna nie pojedzie.

Przed rokiem obie drużyny spotkały się na krośnieńskim torze dwa razy. W zasadniczej części sezonu "Wilki" wygrały 46:44. W gdańskiej drużynie nie zawiedli Zetterstroem (18 punktów) i Gafurow (13). Gospodarzy do wygranej poprowadził Daniel Kaczmarek (13), który najprawdopodobniej w niedzielę po raz kolejny będzie "gościem" w ekipie KSM. W rundzie finałowej gdańszczanie byli już wyraźnie lepsi zwyciężając 51:39. Do wygranej poprowadziło gdańszczan trio Zetterstroem (12), Gafurow (12) i Jabłoński (11). Gdańscy kibice życzyliby sobie takiego dorobku starszego z braci Jabłońskich w najbliższą niedzielę.


Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Linus Sundstroem
2. Aureliusz Bieliński
3. Renat Gafurow
4. Kamil Brzozowski
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

KSM Krosno
9. Siergiej Łogaczow
10. Tomasz Chrzanowski
11. Marcin Rempała
12. Ernest Koza
13. Mirosław Jabłoński
14. Adrian Bialk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież