Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Reklama
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Leszczyńskie "Byki" zmiażdżyły gdańszczan

altBezradni, bezsilni. Tak wyglądali gdańszczanie w meczu z Fogo Unią Leszno. Leszczynianie wygrali w Gdańsku 58:32.


Przed meczem panował delikatny optymizm. Po raz pierwszy w tym sezonie trener Stanisław Chomski miał do dyspozycji trio Skandynawów. Jak się okazało teoretycznie najsilniejszy skład gdańskiej drużyny okazał się dramatycznie słaby. Gdańscy kibice zostali zaskoczeni już przed meczem. Zawodnicy Renault Zdunek nie wyjechali na próbę toru! - Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że nie chcemy sobie zamieszać w głowie - powiedział po meczu Stanisław Chomski. Tłumaczenie dość dziwne trzeba przyznać. Gdańszczanie nie zamieszali sobie w głowach, ale zaczęli mecz kompletnie pogubieni. Dwa pierwsze biegi pokazały, że "Byki" zdecydowanie lepiej wychodzą spod taśmy. Goście byli również zdecydowani szybsi na trasie. Nawet gdy po starcie byli z tyłu to bez większych problemów mijali gdańszczan. Leszczynianie bez problemu powiększali przewagę. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już po 10 biegu gdy Fogo Unia prowadziła 42:18.


W gdańskiej drużynie najbardziej starali się Artur Mroczka, Thomas H. Jonasson, Marcel Szymko. Jonasson w końcówce zdołał jako jedyny z gdańszczan wygrać indywidualnie dwa biegi. Ambitnie w drugiej części meczu jechał Krystian Pieszczek. Kompletnie zawiedli Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Duńsko-szwedzki duet zdobył w sumie 9 punktów w dziewięciu biegach. To zdecydowanie mniej niż się spodziewano. Największe brawa otrzymał Marcel Szymko, który w wyścigu dziewiątym przez trzy okrążenia prowadził i uległ dopiero na ostatnim wirażu Kennethowi Bjerre. Miło przyjęty został Nikki Pedersen, który w biegu dwunastym pojechał w swoim stylu i jadąc bardzo agresywnie spowodował groźnie wyglądający upadek Krystiana Pieszczka.


- Nie tego się spodziewaliśmy - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże. - Byliśmy bardzo starannie do tego meczu przygotowani. Zawodnicy nie mogli na kłopoty finansowe. Postaraliśmy się, żeby większość dostała środki na ten start. Ci którzy byli najbardziej zadbani pojechali najsłabiej. To co dziś się stało jest dla mnie totalnym szokiem. Bardzo liczyliśmy na ten mecz. Byliśmy pewni, że go wygramy. Pierwszy i drugi bieg był dla nas szokiem i do tej pory nie mogę dojść do siebie.

- Zawody były bardzo ciekawe - dość zaskakująco podsumował mecz Paweł Jąder, menadżer FOGO Unii. - Może wynik o tym nie mówi, ale gospodarze postawili zacięty opór. Spotkanie dobrze się ułożyło. Cieszę się ze zwycięstwa. Było nam potrzebne.

- Widać dużą różnicę punktową między drużynami - powiedział Thomas H. Jonasson. - Dużo się dzieje wokół drużyny. Głównym problemem jest teraz motywacja. Możemy być dużo lepsi.

- Cóż powiedzieć - przegraliśmy sromotnie - ocenił mecz Stanisław Chomski, trener Renault Zdunek Wybrzeże. - Może nie aż tak bezbarwnie. Piętą achillesową były przegrywane starty. Niektóre biegi były źle rozegrane. Straciliśmy dużo pozycji. Wyglądało to jakbyś byli mniej zmotywowani, zdeterminowani. Potencjał w naszym zespole jest, ale nie ma wyraźnego lidera.


Gdańszczanie przegrali z leszczynianami jak najbardziej zasłużenie. Od porażki bardziej boli styl w jakim została poniesiona. Zawodnicy gości momentami ośmieszali gdańszczan. Po meczu z FOGO Unią trudno o optymizm przed kolejnymi meczami. Trudno liczyć na wygrane w Gdańsku gdy nominalni liderzy nie wygrywają biegów, mają nawet problem z wygraniem z jednym z rywali.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież