U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Leszczyńskie "Byki" zmiażdżyły gdańszczan

altBezradni, bezsilni. Tak wyglądali gdańszczanie w meczu z Fogo Unią Leszno. Leszczynianie wygrali w Gdańsku 58:32.


Przed meczem panował delikatny optymizm. Po raz pierwszy w tym sezonie trener Stanisław Chomski miał do dyspozycji trio Skandynawów. Jak się okazało teoretycznie najsilniejszy skład gdańskiej drużyny okazał się dramatycznie słaby. Gdańscy kibice zostali zaskoczeni już przed meczem. Zawodnicy Renault Zdunek nie wyjechali na próbę toru! - Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że nie chcemy sobie zamieszać w głowie - powiedział po meczu Stanisław Chomski. Tłumaczenie dość dziwne trzeba przyznać. Gdańszczanie nie zamieszali sobie w głowach, ale zaczęli mecz kompletnie pogubieni. Dwa pierwsze biegi pokazały, że "Byki" zdecydowanie lepiej wychodzą spod taśmy. Goście byli również zdecydowani szybsi na trasie. Nawet gdy po starcie byli z tyłu to bez większych problemów mijali gdańszczan. Leszczynianie bez problemu powiększali przewagę. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się już po 10 biegu gdy Fogo Unia prowadziła 42:18.


W gdańskiej drużynie najbardziej starali się Artur Mroczka, Thomas H. Jonasson, Marcel Szymko. Jonasson w końcówce zdołał jako jedyny z gdańszczan wygrać indywidualnie dwa biegi. Ambitnie w drugiej części meczu jechał Krystian Pieszczek. Kompletnie zawiedli Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Duńsko-szwedzki duet zdobył w sumie 9 punktów w dziewięciu biegach. To zdecydowanie mniej niż się spodziewano. Największe brawa otrzymał Marcel Szymko, który w wyścigu dziewiątym przez trzy okrążenia prowadził i uległ dopiero na ostatnim wirażu Kennethowi Bjerre. Miło przyjęty został Nikki Pedersen, który w biegu dwunastym pojechał w swoim stylu i jadąc bardzo agresywnie spowodował groźnie wyglądający upadek Krystiana Pieszczka.


- Nie tego się spodziewaliśmy - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże. - Byliśmy bardzo starannie do tego meczu przygotowani. Zawodnicy nie mogli na kłopoty finansowe. Postaraliśmy się, żeby większość dostała środki na ten start. Ci którzy byli najbardziej zadbani pojechali najsłabiej. To co dziś się stało jest dla mnie totalnym szokiem. Bardzo liczyliśmy na ten mecz. Byliśmy pewni, że go wygramy. Pierwszy i drugi bieg był dla nas szokiem i do tej pory nie mogę dojść do siebie.

- Zawody były bardzo ciekawe - dość zaskakująco podsumował mecz Paweł Jąder, menadżer FOGO Unii. - Może wynik o tym nie mówi, ale gospodarze postawili zacięty opór. Spotkanie dobrze się ułożyło. Cieszę się ze zwycięstwa. Było nam potrzebne.

- Widać dużą różnicę punktową między drużynami - powiedział Thomas H. Jonasson. - Dużo się dzieje wokół drużyny. Głównym problemem jest teraz motywacja. Możemy być dużo lepsi.

- Cóż powiedzieć - przegraliśmy sromotnie - ocenił mecz Stanisław Chomski, trener Renault Zdunek Wybrzeże. - Może nie aż tak bezbarwnie. Piętą achillesową były przegrywane starty. Niektóre biegi były źle rozegrane. Straciliśmy dużo pozycji. Wyglądało to jakbyś byli mniej zmotywowani, zdeterminowani. Potencjał w naszym zespole jest, ale nie ma wyraźnego lidera.


Gdańszczanie przegrali z leszczynianami jak najbardziej zasłużenie. Od porażki bardziej boli styl w jakim została poniesiona. Zawodnicy gości momentami ośmieszali gdańszczan. Po meczu z FOGO Unią trudno o optymizm przed kolejnymi meczami. Trudno liczyć na wygrane w Gdańsku gdy nominalni liderzy nie wygrywają biegów, mają nawet problem z wygraniem z jednym z rywali.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież