Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Chomski oficjalnie odszedł z Renault Zdunek Wybrzeże

Stanisława Chomski oficjalnie pożegnał się z Renault Zdunek Wybrzeże.


W niedzielę po meczu z FOGO Unią Leszno Tadeusz Zdunek prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże zapowiedział, że najprawdopodobniej gdańska drużyna będzie miała nowego szkoleniowca, jednocześnie mówił, że będzie rozmawiał ze Stanisławem Chomski. Sam trener po konferencji prasowej mówił, że to jego ostatni mecz w roli trenera Renault Zdunek Wybrzeże.

W poniedziałek doszło do spotkania Tadeusza Zdunka i Stanisława Chomskiego. Trener podtrzymał swoją decyzję i przestał pełnić funkcję szkoleniowca gdańskiej drużny.


alt


Poniżej oświadczenie Tadeusza Zdunka i Stanisława Chomskiego

GKS Wybrzeże S.A. oświadcza, że zgodnie z zawartym przez strony porozumieniem trener Stanisław Chomski nie pełni od dzisiaj funkcji szkoleniowca drużyny Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Oświadczamy, że wspomniana powyżej decyzja jest ostateczna. Stosowne pismo dotyczące zakończenia współpracy złożone zostało przez trenera Chomskiego 14 maja. Podjęte po tej dacie rozmowy dotyczące zmiany przedmiotowej decyzji obie strony uznają za spóźnione i skazane na niepowodzenie, także ze względu na powzięte przez Stanisława Chomskiego nowe zobowiązania.

Wierzymy, że przeprowadzane obecnie zmiany organizacyjne wewnątrz spółki wpłyną pozytywnie na klub i drużynę, dzięki czemu żużel nadal będzie istniał w naszym mieście, a ponadto w pewnej perspektywie czasowej wynik sportowy będzie mógł ulec wyraźnej poprawie. Jednocześnie oświadczamy, że decyzja trenera Chomskiego nie została podjęta z dnia na dzień, lecz dojrzewała przez bardzo długi okres czasu, dlatego uważamy, że jest ona właściwa.

Podkreślamy, że zarówno GKS Wybrzeże S.A. jak i trener Stanisław Chomski kończą kilkuletnią współpracę w zgodzie i w dobrej wierze, życząc sobie wzajemnie sukcesów sportowych w przyszłości. Mamy nadzieję, że decyzja o zakończeniu współpracy zostanie uszanowana przez zawodników naszej drużyny, a także jej sympatyków. Wyrażamy nadzieję na dobrą postawę gdańskich żużlowców, którzy w dalszym ciągu będą mogli liczyć na wierne wsparcie kibiców
.


Stanisław Chomski objął gdańską drużynę w 2010 roku. Pod jego wodzą gdańszczanie wywalczyli dwa awanse do ekstraligi - w 2011 i 2013 roku. "Stanley" prowadził Wybrzeże w 85 meczach.


Bilans Stanisława Chomskiego w Gdańsku

2010 - 12 wygranych - 0 remisów - 10 porażek

2011 - 13 -1 -6

2012 - 5 -1 -14

2013 - 12 - 1 - 4

2014 - 1 - 4

Łączny bilans - 43 - 3 - 38

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież