Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jakub Jamróg: Jak będę jeździł z przodu to kibice wybaczą mi nudę

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 grudnia 2021 19:53

Rozmowa z Jakubem Jamrogiem, zawodnikiem Zdunek Wybrzeże


- Sezon 2021 zakończyłeś chyba z niedosytem?
Jakub Jamróg: Na pewno tak. Cele były inne. Taki jest sport. Dlatego postanowiłem zostać w Gdańsku żeby poprawić wynik z minionego sezonu i zrealizować cel, którego nie udało się osiągnąć.


- Masz po tym roku w Gdańsku niedosyt czy jednak odczuwasz rozczarowanie?
Jakub Jamróg: Staram się już tego nie roztrząsać. To już jest za nami. Myślę o kolejnym sezonie. To co było minęło i ciśniemy do przodu.


- Szybko zdecydowałeś się przedłużyć umowę z gdańskim klubem. Co o tym zadecydowało?
Jakub Jamróg: W klubie było wszystko w porządku, wszystko grało i to był jeden z argumentów za pozostaniem. Drugi powód to niezrealizowany cel. Chcielibyśmy jeszcze raz spróbować zaatakować Ekstraligę i to tyle.


- Ten sezon w Gdańsku był dla ciebie ważny z tego względu, że miałeś pewność jazdy, nie było niepewności czy pojedziesz czy nie.
Jakub Jamróg: Taki spokój, pewność startów jest istotny dla każdego zawodnika. Dla mnie również, a tym bardziej po ostatnich sezonach. To również był jeden z ważnych czynników, który przemawiał za pozostaniem w Gdańsku.


- Podejrzewam, że nie do końca jesteś zadowolony ze swoich wyników w lidze, bo było nierówno. Potrafiłeś zdobyć 14 punktów w Ostrowie, a w rewanżu w Gdańsku 6. Analizowałeś z czego wynikały te wahania wyników?
Jakub Jamróg: Na to składało się wiele elementów. Ta liga bardzo się zmieniła, bardzo wzmocniła. Mam swoje przemyślenia. W pewnym momencie było za dużo mieszania przy sprzęcie. Miałem swoje pojedyncze problemy czy to z ręką po upadku w Tarnowie czy ze startami. Tak naprawdę każdy mecz trzeba było rozpatrywać indywidualnie.

alt


- Planujesz popracować na startami? To było chyba twój najsłabszy element w tym sezonie.
Jakub Jamróg: Zawsze trzeba. Chcę poprawić swoje starty i już nad tym myślę.


- Z drugiej strony kibice mogą nie chcieć żebyś poprawił starty, bo nie będziesz robił "zamieszania", w pozytywnym tego słowa znaczeniu, na torze.
Jakub Jamróg: Tak było, ale za styl czy widowiskowość nie dostajemy dodatkowych punktów dla siebie czy drużyny. Będę pracował nad startami, żeby było mi łatwiej o punkty.


- Można też na to spojrzeć też w ten sposób, że zgłaszałeś akces do gry w drugiej części filmu "Bohater ostatniej akcji". Z twoim udziałem mógłby to być "Bohater ostatniego okrążenia" lub "Bohater ostatniego wirażu".
Jakub Jamróg: (śmiech) Cieszę się, że moja jazda się kibicom podoba. Zawsze staram się walczyć do końca i to się nigdy nie zmieni. Myślę, że gdańscy kibice będą się cieszyć jak będę nudny, ale będę jechał z przodu.


- W Gdańsku prezentowałeś się bardzo solidnie, punktowałeś równo. Rozgryzłeś gdański tor czy ma jeszcze przed tobą jakieś zagadki?
Jakub Jamróg: Ile razy bym na nim nie jeździł to za każdym razem trzeba go rozgryzać i na bieżąco reagować. Nie sprawiał mi specjalnych trudności. Od dawna mi odpowiadał i to był jeden z argumentów za kontraktem w Gdańsku. Myślę, że będzie mi sprzyjał również w przyszłym roku.


- Podpisując kontrakt z Wybrzeżem mówiłeś, że lubisz przyjeżdżać do Gdańska. Czy jako zawodnik Wybrzeża miałeś okazję trochę lepiej poznać miasto?
Jakub Jamróg: Zawsze starałem się znaleźć okazję. Nie zawsze był czas, ale starałem się poznać nowe miejsca. Jeszcze sporo zakamarków Gdańska do poznania mi zostało.


- Masz swoje ulubione miejsce w Gdańsku?
Jakub Jamróg: To Stogi, takie kultowe miejsce dla mnie i mojej żony. Na Pomorzu bardzo lubimy jeszcze Hel. Cały Gdańsk jest piękny. Starówka, Motława. Tam spacery nigdy się nie nudzą.


- Miniony sezon pokazał, że żużel jest nieprzewidywalny. Was stawiano jako jednego z głównych faworytów, a tymczasem z awansu cieszył się ktoś inny. Po zakończonym okresie transferowym teraz część osób skazuje was na walkę o utrzymanie, chociaż skład nie wydaje się być słabszy.
Jakub Jamróg: W przyszłym roku my przyjmiemy taktykę Ostrowa z minionego sezonu i postaramy się walczyć o jak najlepszy wynik, w cieniu faworytów. Czasami tak jest lepiej. Mam nadzieję, że będziemy potrafili zaskakiwać i pokazywać fajną walkę.


- Jak wyglądają twoje plany startowe w innych ligach? Masz już jakieś kontrakty podpisane?
Jakub Jamróg: Zostaję w drużynach w których jeździłem w tym roku w Szwecji i w Czechach.


- Lubisz mieć taki wypełniony terminarz, to ci pomaga w łapaniu formy?
Jakub Jamróg: Jak każdy z zawodników staram się mieć jak najwięcej startów. Nie rezygnuję z żadnych występów i staram jeździć jak najwięcej.


- Czego chciałbyś życzyć gdańskim kibicom na 2022 rok?
Jakub Jamróg: Myślę, że tego czego i oni sobie życzą czyli, żeby nasz drużyna znalazła się w Ekstralidze. Tego i my sobie życzmy.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież