“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zdunek Wybrzeże brutalnie sprowadzone na ziemię

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 maja 2022 09:31

altFatalnie zakończyli pierwszą rundę eWinner 1. Ligii żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w Łodzi przegrali z H. Skrzydlewska Orłem 38:51.


Po wygranej w Gdańsku z ROW-em wśród gdańskich kibiców powiało optymizmem. Z nadziejami patrzono na mecz w Łodzi, biorąc pod uwagę słabszą postawę łodzian w ostatnich meczach. Torowa rzeczywistość okazała się brutalna dla gdańskiej drużyny.

Gospodarze prowadzili w Łodzi od pierwszego biegu. Ostatni raz podopieczni Eryka Jóźwiaka byli w kontakcie z rywalem po wyścigu 4. gdy przegrywali 10:14. Potem łodzianie powiększali przewagę przy dość małym oporze gdańszczan, wśród których tylko Timo Lahti i Rasmus Jensen potrafili pokonywać rywali.

To był fatalny mecz w wykonaniu gdańszczan. Trudno było myśleć o korzystnym wyniku jeśli punktowało tylko dwóch zawodników zagranicznych i swoje zrobił jeden z juniorów. Zdunek Wybrzeże nie mogło myśleć o dobrym wyniku, bo Jakub Jamróg wyprzedził tylko dwóch rywali, a dwóch zawodników, Wiktor Trofimow i Adrian Gała, ani razu nie przyjechało na metę przed rywalem. Jamróg, który zaczął bardzo dobrze, bo od wygranego biegu, dwa razy pokonał Norberta Kościucha. Tragicznie wypadła pozostała dwójka. Gała cztery razy wyjeżdżał na tor i za każdym razem gdańszczanie przegrywali 1:5. Wychowanek Startu nie potrafił objechać rezerwowego Nikodema Bartocha. Trofimow trzy razy stawał pod taśmą i za każdym razem na metę dojeżdżał ostatni, w każdym wyścigu tracąc pozycje na dystansie. O tym jak słabi byli gdańszczanie najlepiej może świadczyć fakt, że poza wykluczeniem Aleksandra Grygolca w wyścigu czwartym łodzianie dopiero w biegu 11. po raz pierwszy ukończyli wyścig na czwartym miejscu nie zdobywając punktu. Zdunek Wybrzeże w tym czasie zaliczyło osiem "0" i jedno wykluczenie. Od biegu piątego poza Lahtim i Jensenem tylko raz Jamróg przyjechała przed rywalem.

Nie można mieć pretensji do Jensena i Lahtiego, którzy robili co mogli. Swoje zrobił również Miłosz Wysocki, który niespodziewanie wygrał wyścig juniorski.

Tak jak gdańszczanie rozbudzili optymizm meczem z ROW-em tak spotkaniem w Łodzi szybko go zgasili. Z taką postawą walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

O ile porażki w pierwszej trzech kolejkach można było wytłumaczyć brakiem Wiktora Kułakowa, to przegrana w Łodzi nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona. Zdunek Wybrzeże po prostu pojechało fatalnie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież