Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zdunek Wybrzeże brutalnie sprowadzone na ziemię

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 maja 2022 09:31

altFatalnie zakończyli pierwszą rundę eWinner 1. Ligii żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w Łodzi przegrali z H. Skrzydlewska Orłem 38:51.


Po wygranej w Gdańsku z ROW-em wśród gdańskich kibiców powiało optymizmem. Z nadziejami patrzono na mecz w Łodzi, biorąc pod uwagę słabszą postawę łodzian w ostatnich meczach. Torowa rzeczywistość okazała się brutalna dla gdańskiej drużyny.

Gospodarze prowadzili w Łodzi od pierwszego biegu. Ostatni raz podopieczni Eryka Jóźwiaka byli w kontakcie z rywalem po wyścigu 4. gdy przegrywali 10:14. Potem łodzianie powiększali przewagę przy dość małym oporze gdańszczan, wśród których tylko Timo Lahti i Rasmus Jensen potrafili pokonywać rywali.

To był fatalny mecz w wykonaniu gdańszczan. Trudno było myśleć o korzystnym wyniku jeśli punktowało tylko dwóch zawodników zagranicznych i swoje zrobił jeden z juniorów. Zdunek Wybrzeże nie mogło myśleć o dobrym wyniku, bo Jakub Jamróg wyprzedził tylko dwóch rywali, a dwóch zawodników, Wiktor Trofimow i Adrian Gała, ani razu nie przyjechało na metę przed rywalem. Jamróg, który zaczął bardzo dobrze, bo od wygranego biegu, dwa razy pokonał Norberta Kościucha. Tragicznie wypadła pozostała dwójka. Gała cztery razy wyjeżdżał na tor i za każdym razem gdańszczanie przegrywali 1:5. Wychowanek Startu nie potrafił objechać rezerwowego Nikodema Bartocha. Trofimow trzy razy stawał pod taśmą i za każdym razem na metę dojeżdżał ostatni, w każdym wyścigu tracąc pozycje na dystansie. O tym jak słabi byli gdańszczanie najlepiej może świadczyć fakt, że poza wykluczeniem Aleksandra Grygolca w wyścigu czwartym łodzianie dopiero w biegu 11. po raz pierwszy ukończyli wyścig na czwartym miejscu nie zdobywając punktu. Zdunek Wybrzeże w tym czasie zaliczyło osiem "0" i jedno wykluczenie. Od biegu piątego poza Lahtim i Jensenem tylko raz Jamróg przyjechała przed rywalem.

Nie można mieć pretensji do Jensena i Lahtiego, którzy robili co mogli. Swoje zrobił również Miłosz Wysocki, który niespodziewanie wygrał wyścig juniorski.

Tak jak gdańszczanie rozbudzili optymizm meczem z ROW-em tak spotkaniem w Łodzi szybko go zgasili. Z taką postawą walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

O ile porażki w pierwszej trzech kolejkach można było wytłumaczyć brakiem Wiktora Kułakowa, to przegrana w Łodzi nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona. Zdunek Wybrzeże po prostu pojechało fatalnie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież