Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zdunek Wybrzeże brutalnie sprowadzone na ziemię

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 maja 2022 09:31

altFatalnie zakończyli pierwszą rundę eWinner 1. Ligii żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w Łodzi przegrali z H. Skrzydlewska Orłem 38:51.


Po wygranej w Gdańsku z ROW-em wśród gdańskich kibiców powiało optymizmem. Z nadziejami patrzono na mecz w Łodzi, biorąc pod uwagę słabszą postawę łodzian w ostatnich meczach. Torowa rzeczywistość okazała się brutalna dla gdańskiej drużyny.

Gospodarze prowadzili w Łodzi od pierwszego biegu. Ostatni raz podopieczni Eryka Jóźwiaka byli w kontakcie z rywalem po wyścigu 4. gdy przegrywali 10:14. Potem łodzianie powiększali przewagę przy dość małym oporze gdańszczan, wśród których tylko Timo Lahti i Rasmus Jensen potrafili pokonywać rywali.

To był fatalny mecz w wykonaniu gdańszczan. Trudno było myśleć o korzystnym wyniku jeśli punktowało tylko dwóch zawodników zagranicznych i swoje zrobił jeden z juniorów. Zdunek Wybrzeże nie mogło myśleć o dobrym wyniku, bo Jakub Jamróg wyprzedził tylko dwóch rywali, a dwóch zawodników, Wiktor Trofimow i Adrian Gała, ani razu nie przyjechało na metę przed rywalem. Jamróg, który zaczął bardzo dobrze, bo od wygranego biegu, dwa razy pokonał Norberta Kościucha. Tragicznie wypadła pozostała dwójka. Gała cztery razy wyjeżdżał na tor i za każdym razem gdańszczanie przegrywali 1:5. Wychowanek Startu nie potrafił objechać rezerwowego Nikodema Bartocha. Trofimow trzy razy stawał pod taśmą i za każdym razem na metę dojeżdżał ostatni, w każdym wyścigu tracąc pozycje na dystansie. O tym jak słabi byli gdańszczanie najlepiej może świadczyć fakt, że poza wykluczeniem Aleksandra Grygolca w wyścigu czwartym łodzianie dopiero w biegu 11. po raz pierwszy ukończyli wyścig na czwartym miejscu nie zdobywając punktu. Zdunek Wybrzeże w tym czasie zaliczyło osiem "0" i jedno wykluczenie. Od biegu piątego poza Lahtim i Jensenem tylko raz Jamróg przyjechała przed rywalem.

Nie można mieć pretensji do Jensena i Lahtiego, którzy robili co mogli. Swoje zrobił również Miłosz Wysocki, który niespodziewanie wygrał wyścig juniorski.

Tak jak gdańszczanie rozbudzili optymizm meczem z ROW-em tak spotkaniem w Łodzi szybko go zgasili. Z taką postawą walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

O ile porażki w pierwszej trzech kolejkach można było wytłumaczyć brakiem Wiktora Kułakowa, to przegrana w Łodzi nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona. Zdunek Wybrzeże po prostu pojechało fatalnie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież