Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zdunek Wybrzeże brutalnie sprowadzone na ziemię

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 maja 2022 09:31

altFatalnie zakończyli pierwszą rundę eWinner 1. Ligii żużlowcy Zdunek Wybrzeże. Podopieczni Eryka Jóźwiaka w Łodzi przegrali z H. Skrzydlewska Orłem 38:51.


Po wygranej w Gdańsku z ROW-em wśród gdańskich kibiców powiało optymizmem. Z nadziejami patrzono na mecz w Łodzi, biorąc pod uwagę słabszą postawę łodzian w ostatnich meczach. Torowa rzeczywistość okazała się brutalna dla gdańskiej drużyny.

Gospodarze prowadzili w Łodzi od pierwszego biegu. Ostatni raz podopieczni Eryka Jóźwiaka byli w kontakcie z rywalem po wyścigu 4. gdy przegrywali 10:14. Potem łodzianie powiększali przewagę przy dość małym oporze gdańszczan, wśród których tylko Timo Lahti i Rasmus Jensen potrafili pokonywać rywali.

To był fatalny mecz w wykonaniu gdańszczan. Trudno było myśleć o korzystnym wyniku jeśli punktowało tylko dwóch zawodników zagranicznych i swoje zrobił jeden z juniorów. Zdunek Wybrzeże nie mogło myśleć o dobrym wyniku, bo Jakub Jamróg wyprzedził tylko dwóch rywali, a dwóch zawodników, Wiktor Trofimow i Adrian Gała, ani razu nie przyjechało na metę przed rywalem. Jamróg, który zaczął bardzo dobrze, bo od wygranego biegu, dwa razy pokonał Norberta Kościucha. Tragicznie wypadła pozostała dwójka. Gała cztery razy wyjeżdżał na tor i za każdym razem gdańszczanie przegrywali 1:5. Wychowanek Startu nie potrafił objechać rezerwowego Nikodema Bartocha. Trofimow trzy razy stawał pod taśmą i za każdym razem na metę dojeżdżał ostatni, w każdym wyścigu tracąc pozycje na dystansie. O tym jak słabi byli gdańszczanie najlepiej może świadczyć fakt, że poza wykluczeniem Aleksandra Grygolca w wyścigu czwartym łodzianie dopiero w biegu 11. po raz pierwszy ukończyli wyścig na czwartym miejscu nie zdobywając punktu. Zdunek Wybrzeże w tym czasie zaliczyło osiem "0" i jedno wykluczenie. Od biegu piątego poza Lahtim i Jensenem tylko raz Jamróg przyjechała przed rywalem.

Nie można mieć pretensji do Jensena i Lahtiego, którzy robili co mogli. Swoje zrobił również Miłosz Wysocki, który niespodziewanie wygrał wyścig juniorski.

Tak jak gdańszczanie rozbudzili optymizm meczem z ROW-em tak spotkaniem w Łodzi szybko go zgasili. Z taką postawą walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

O ile porażki w pierwszej trzech kolejkach można było wytłumaczyć brakiem Wiktora Kułakowa, to przegrana w Łodzi nie może być w żaden sposób usprawiedliwiona. Zdunek Wybrzeże po prostu pojechało fatalnie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież